Connect with Us

Pas takimit të minishengenit Ballkanik/ Rama “kokë më kokë” me Grenell në Tiranë

Politikë

Pas takimit të minishengenit Ballkanik/ Rama “kokë më kokë” me Grenell në Tiranë

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama është takuar me ish të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Takimi është zhvilluar të dielën në Tiranë, larg syve të mediave dhe ka qenë Grenell që ka njoftuar në rrjete sociale se ka biseduar me kryeministrin e Edi Rama.

Tregime ngjarjesh gjatë një dreke këtë të diel me mikun dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama – në Tiranën aq të nxehtë”, shkruan Grenell  në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  “Zgjerimi me 12 milje, e drejtë e panegociueshme”! Ministri i Jashtëm grek zbardh detaje nga takimi me Ramën

Nuk dihet tema e bisedës mes tyre, por vizita e Grenell në Tiranës, vjen  pak ditë pas takimit të radhës të minishengenit Ballkanik, ku tre prej vendeve, Kosova, Mali i Zi dhe Bosnja Hercegovina refuzuan që të merrnin pjesë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Balla ironizon opozitën/ “Trajnime urgjente për mësimin e rregullores së Kuvendit”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Opozita vijon të kërkojë ndërprejen e seancës për të mbledhur grupin parlamentar të PD. Ata nuk kanë pranuar që seanca të vijojë pa praninë e kryeministrit Edi Rama.

U mblodhëm dhe në rregullore mbledhja është 60 minuta, sa i përket zhvillimit se kur e nisim dhe kur e përfundojmë është punë e grupit tonë. Dilni nga salla dhe ne të vijojmë mbledhjen”, është shprehur Oriola Pampuri.

Nga ana tjetër, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla u kujtoi deputetëve të opozitës rregulloren duke thënë se sipas nenit 52, të drejtën e ndërprerjes së seancës e ka vetëm kryeparlamentarja.

LEXO EDHE:  Mustafa Nano kritikon Ramën për sjelljen/ Mesazh gazetarëve

LEXO EDHE:  Patozi zbulon diskutimin me Glover/ “Partitë e mëdha humbën nga 30 qershori”Duke ironizuar opozitën, Balla kërkoi nga Nikolla që të bëhen trajnime urgjente për mësimin e rregullores së Kuvendit.

Neni 52 i jep jep të drejtën e ndërprerjes së seancës vetëm drejtueses. Kur 7×7 bëjnë 42 mund a thuash kështu… Nuk shkruhet asgjëkundi që mbledhjet e grupeve parlmentare zhvillohen në këtë sallë…E kemi urgjente një trajnim për rregulloren e Kuvendit. Mos e lexoni mbrapsht, marrja peng nuk është e sanksionuar në rregullore”, shprehet Balla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Alibeaj i rrëmben fjalën Ahmetaj dhe ‘ngulet’ në foltore/ Ndërpritet sërish seanca

Publikuar

-

Nga

Ka degjeneruar në debate të forta, situata në Parlament.

Teksa Nikolla i ka dhënë fjalën zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, Alibeaj është ngritur për të folur duke protestuar se është radha e tij.

Ndërkaq Garda ka bllokuar foltoren. Pas debateve, dhe tërheqjes së Ahmetaj, Alibeaj ka marrë fjalën duke bllokuar foltoren dhe mos respektuar minutazhin e tij.

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Pse godina e Teatrit është guri në lumin e Ramës ku të mençur dhe budallenj nuk po e nxjerrin dot?

LEXO EDHE:  Mustafa Nano kritikon Ramën për sjelljen/ Mesazh gazetarëve

“Të paktën respekto rregulloren. Cfarë debati patëm dje në konferëncë.Patëm durimin të dëgjojmë brocuklla nga mëngjesi në darkë.

Ne kemi gjithë dëshirën për të vendosur regulla në këtë Kuvend”, tha Alibeja.

Ndërkohë që kryeparlamentarja Lindita Nikolla, pasi kërkoi nga Alibeja disa herë lirimin e foltores, ka njoftuar ndërprejn e seancës sërish./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Përplasja” me Alibeajn/ Ahmetaj largon rojet e sigurimit: “O djema, o çuna s’ka nevojë për grushte”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetarja e Kuvendit i ka dhënë fjalën, zëvendës kryeministrit, Arben Ahmetaj, për të folur ndërkohë që ka patur një kundërshtim nga ana e opozitës.

Enkelejd Alibehaj është drejtuar drejt folotres për të ndalur Ahmetajn të flasë, ndërkohë që sigurimi është kujdesur për të mbrojtur zëvendës kryeministrin.Nga ana tjetër Ahmetaj iu ka kërkuar rojeve të sigurimit se nuk është e nevojshme të qëndrojnë para tij pasi nuk po zihen me grushte.

LEXO EDHE:  Arrestimi i Rexhep Rrajës/ Reagon kryeministri Rama

LEXO EDHE:  “Zgjerimi me 12 milje, e drejtë e panegociueshme”! Ministri i Jashtëm grek zbardh detaje nga takimi me Ramën

“O djem largohuni se nuk ka nevojë për grushte ,o çuna largohuni, se nuk është nevoja. Po vendosi kryetari që do të flas unë, do flas po vendosi për Alibeajn do flasë ai”, shprehet Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE