Connect with Us

Shantazhe institucioneve dhe si u punësua në 6 institucione/ Gazetari zbulon sekretet e errëta të Anila Bashës

Aktualitet

Shantazhe institucioneve dhe si u punësua në 6 institucione/ Gazetari zbulon sekretet e errëta të Anila Bashës

Publikuar

-

Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për Ramën

Gazetari Adriatik Doçi,  ka publikuar në rrjete sociale, edhe 6 institucione të reja prej të cilave është paguar Anila Basha.

Sipas tij Basha jo vetëm është paguar nga të paktën 6 institucioneve, por nëpërmjet shantazheve ka punuësuar edhe familjarë të saj.

Denoncimi i gazetarit:

Anila Basha u pagua nga 6 institucione publike për këshilla dhe shkrime lëpirëse, kunata në KESH, mbesa në KLSH, vëllai… (ju rrofshin diplomat ju)

Duke i ikur përballjes me faktin e përfitimit pa kriter të parave publike, Anila Basha u shpërfytyrua së fundmi në një diare patetike dhe vulgare, duke kërcyer nga emrat e gjyshërve të mi tek krahasimi absurd i numrit të banorëve të Lushjes me popullësinë e vendeve përtej detit.

Po pse emri modern i gjyshes time e ka detyruar Anila Bashën të fusë në xhep taksat tona në formë gjobe ose qoke, me firmën e zyrtarëve të ndryshëm?! Siç e shihni, marrëzia e këtij ‘argumenti’ është e pakufijshme.

Megjithatë, sot do të zbulojmë një tjetër këmbë të errët të oktapodit gjobëvënës, shantazhues dhe klientelist të gazetarisë në Shqipëri.

Anila Basha është paguar me paratë tona, jo nga dy, por nga të paktën gjashtë institucione publike, për këshilla rakie dhe shkrime qesharake nafte. E theksojmë: Të paktën gjashtë.

  1. Kontratë abuzive me Baftjar Zeqajn e Albpetrolit, duke futur në xhep paratë publike, dhe jo pak, por 250 USD për çdo shkrim në portalin e saj periferik, për arritjet e Albpetrol, shitjen e naftës, mbledhje letrash në oborr dhe fikje zjarri me kova! (Nuk e kuptoj indiferencën e Prokurorisë dhe pse nuk ka hapur ende hetim!)
  2. Rrogë nga Bashkia e Elbasanit për këshilla në distancë ndaj kryetarit (më parë ndaj Qazim Sejdinit, tani ndaj Gledian Llatjas).
  3. Më parë është paguar nga Universiteti i Elbasanit si pedagoge. (Llumi dhe duhma e rakisë pedagoge?! Të shkulësh flokët!)
  4. Rrogë nga Ministria e Brendshme si këshilltare.
  5. Rrogë nga Ministria e Drejtësisë si këshilltare.
  6. Rrogë nga INSTAT si këshilltare.
LEXO EDHE:  Ilir Meta futet në listën e zezë të SHBA/ Zbulohen akuzat e rënda, ja pse nuk e takoi Reeker

Me sa duket, për të shmangur gjobën e drejtëpërdrejtë, një zyrtar publik e ka paguar me paratë publike gjoja për këshilla, ndërsa dikush tjetër ka sajuar një kontratë abuzive për t’i dhënë gjithashtu para publike.

Tani disa pyetje paraprake:

-Kujt i ke vënë gjobë për të punësuar mbesën në KLSH?

-Kujt i ke bërë shantazh për të punësuar kunatën në KESH?

-A e ke përfshirë vëllain tënd, Ilirian Bashën, në mbulimin pronave publike që ke marrë përmes shantazheve kriminale ndaj ish-funksionarëve publikë?

-A i ke bërë shantazh edhe ish kryetarit të Komunës Ksamil, Besnik Abedinit, për të marrë pronën publike ish këndin e lojërave në Ksamil?

-Kur ka qenë hera e fundit që keni montuar një akt përdhunimi fëmijësh?!

Llumi ka nisur të vlojë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Gara për Gjykatën e Lartë/ Zgjidhen dy anëtarët e rinj

Publikuar

-

Nga

Nis shqyrtimi i çështjeve në Gjykatën e Lartë/ Proceset civile dhe administrative do gjykohen nga 3 anëtarët

Mbledhja e gjyqtarëve e thirrur nga Këshilli Gjyqësor ka përfunduar me zgjedhjen e anëtarëve për Gjykatën e Lartë.

Gjyqtarët  Klodian Kurushi dhe Asim Vokshi , të cilët morën përkatësisht 145 dhe 93 vota do të jenë pjesë e Gjykatës së Lartë.Ndërsa 8 vota rezultuan të pavlefshme.

Kujtojmë se në garë përveç Kurushit dhe Vokshit të cilët fituan ishin dhe gjyqtarët e Apelit Vojsava Osmanaj, Ridvan Hado dhe nga gjykata e Tiranës Manjola Xhaxho dhe Irena Plaku./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Luli trim me gratë, “lepur” me burrat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shfaq dje në seancën parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë, si një “trim” i vërtetë përballë zonjave të Kuvendit.

Nga foltorja e Kuvendit, Basha sulmoi, madje duke shkuar edhe deri në fyerje, dy gra të Kuvendit. Bëhet fjalë për ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Basha dje me një gjuhë që nuk i takon një kryetari Opozite, Basha ka fyer ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, të cilën e cilësoi si “skllave” si dhe kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën, të cilës iu drejtua duke thënë mos u bëj si Lenka Çuko.

Unë e kuptoj se je mësuar që të marrësh komanda me urdhra dhe butona, por kjo nuk është mbledhja e Asamblesë së PS, as mbledhje orligarësh që të bësh gjërat si ke dashur, por këtu është Kuvend. Këtu e para punës nuk kishte të drejtë që të çohej zonja me fletën e parapërgatitur që e kishte bërë regjisori. Askush si përmendi emrin. Këtu është me regji qendrore. Është ajo regji qendrore që e mban në këmbë këtë shtet mafioz. Se gjysma prej jush nuk do të ishte këtu. Se ku do isha unë e di unë mirë, se ta tregoj dhe unë ty. Të paktën zbato procedurën, mos u kthe në hije të Lenka Çukos.

Procedura s’të jep të drejtë që ta kthesh kuvendin në kotec. Por ndoshta ju keni hyrë për të tillë, por ne jo. Harroheni! Ndaj nëse s’do të ndash përgjegjësitë ti, përgjegjësi për shkatërrimin me gjithë pasoja të asaj që është themeli i Kuvendit, ku është e drejta e opozitës për të thënë fjalën përmes respektimit rigoroz. Nëse s’je aty si dicpecer i ministrave dhe të atij që të ka vënë aty, minimumi bëj atë që ke premtuar në media; respekto procedurën. Replika i takonte kryetarit të opozitës. Megjithatë, duke respektuar që të kesh reflektim, pasi pasojat bien mbi ty, pasi je skllavja morale e atij që të ka vënë. Se nuk të votuam ne, por thelbi është që të shmangeni nga reformat. Për të ndërtuar një burg në mendjen tuaj. Në vend që të mendoni se çfarë mendoj unë. Ju keni krijuar një burg në mendjen tuaj për të burgosur lajmet që i shisni dhe i blini sipas dëshirës suaj me akte korruptive. Lajm është ky që them unë, jo ato që doni ju”-deklaroi Basha.

LEXO EDHE:  Anila Basha: Edi Rama me veprimet që kanë ndodhur ka çimentuar pozicion e Lulzim Bashës [VIDEO]

LEXO EDHE:  Anila Basha akuzon Salianjin/ Para disa ditësh hëngrëm drekë dhe në fund pagova unë

Për më tepër në seancën e djeshme, Basha në një moment është ngritur nga karrigia, dhe ka shkuar drejt foltores ku ishte Manastirliu. Por, në këtë moment kishte edhe një ndërhyrje të Gardës. ( Lexo ketu)

Por, gjatë seancës së djeshme, Rama nuk u kap me “tigrat” e Kuvendit. Dje trimërohej me zonjat.

Por, sot në një deklaratë për mediat i është kthyer edhe “tigrave”. Tani në distancë kuptohet. Se kur i ka përballë Basha është “trim “ vetëm më gratë, ndërsa me burrat bëhet “lepur”.“Taksat e qytetarëve i çojnë në parajsa fiskale. Vetëm ryshfeti i kushton shqiptarëve 500 milionë euro në vit. Korrupsioni 3 herë me i lartë se në 2103. Do ta përdorë këtë fatkeqësi për të mbushur gropat në buxhet me PPP-të. Ai do të vazhdojë e do të përpiqet që të fshehë të vërtetën. Ai është përgjegjësi i vetëm i gjendjes ekonomike të Shqipërisë. Nëse ai kreu masakrën zgjedhore me iluzionin se kështu do të mund t’i ikte krizës energjetike është detyra e jona, që të qendrojmë përballë kësaj fatkeqësie kombëtare, që quhet qeveria e Edi Ramës. Refuzon planin tonë racional, pasi ai ka planin e tij për të vjedhur dhe për të varfëruar Shqipërinë dhe shqiptarët. Jemi në Kuvend për këtë betejë, dhe do i kthejmë vendin legjitimitetin dhe demokracinë.”- tha ndër të tjera Basha./CNA.al

Foto-Manastirliu “prek në plagë” Bashën/ Revoltohet kreu i PD, ndalohet nga Garda

Luli Basha si “dhunues” i grave

Basha jashtë kontrollit/ Sulmon mediat me gjuhë rrugaçërore, fyen edhe Manastirliun

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

SPAK shpall Llallën në kërkim ndërkombëtar/ Ish-Kryeprokurori shëtit i lirë nëpër Europë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, ndonëse i dënuar është ende në liri.

Kur kanë dy javë nga dhënia e dënimit të formës së prerë për Llallësn, SPAK është kujtuar ta shpallë në kërkim ndërkombëtar.

Kujtojmë se Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit  me 22 Shtator 2021, lanë fuqi dënimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për ish Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

LEXO EDHE:  Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për Ramën

LEXO EDHE:  Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për RamënIsh Prokurori i Përgjithshëm është dënuar me 2 vjet burgim dhe 5 vjet përjashtim nga funksionet publike, pasi u shpall fajtor nën akuzat për “fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë”.

Po ashtu atij  u vendos konfiskohen edhe disa prona të vëna paraprakisht nën sekuestro 4 sipërfaqe toke, gjithsej 22 mijë metra katrore dhe 1 apartament në Durrës./CNA.al

LEXO TE PLOTE