Connect with Us

Tropojë/ Plagosin më thikë 43-vjeçarin dhe i dëmtojnë makinën, shpallen në kërkim babai me dy djemtë

Kronika

Tropojë/ Plagosin më thikë 43-vjeçarin dhe i dëmtojnë makinën, shpallen në kërkim babai me dy djemtë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një sherr i çastit mes disa personave ka degraduar deri në përdorimin e thikës duke lënë të plagosur një 43-vjeçar në Tropojë.

Sipas informacioneve zyrtare, mësohet se shtetasi me inicalet N. M., 45 vjeç dhe dy djemtë e tij Gj. M., 23 vjeç, A. M., 22 vjeç, banues në fshatin Tetaj, kanë plagosur me thikë pas një sherri për motive të dobëta 43-vjeçarin me iniciale P.GJ., banues në fshatin Fierzë.

Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Lekbibaj- Fierzë, ndërsa 43-vjeçari është dërguar për mjekim më të specializuar në Spitalin e Gjakovës.

LEXO EDHE:  Sherri mes familjes Hadërgjonaj-Ramosaj, reagon për herë të parë Albërija

Pasi plagosën me thikë 43-vjeçarin, babai dhe dy djemtë e tij i kanë shkatërruar me gurë edhe automjetin tip “Volksëagen”.

Policia ka shpallur në kërkim babin dhe dy djemtë e tij për veprat penale ” Plagosja e rëndë me dashje”,  “Shkatërrimi i pronës” , “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, në bashkëpunim./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Përmbyset kamioni në Kuçovë/ Drejtuesi i mjetit mbetet i bllokuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Kozare , në Kuçovë. Shtetasi me inicialet A.P, duke drejtuar mjetin e tij tip “Kamion”, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Ndërkohë që shërbimet e policisë dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë në nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka mbetur i bllokuar në mjet.“Sot , rreth orës 20:00, në vendin e quajtur Kozare, Kuçovë shtetasi A.P, duke drejtuar mjetin tip “Kamion”, ka dal nga rruga dhe është përmbysur. Shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses, në vendgjarje po punonjë për nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka ngelur i bllokuar në mjet.

LEXO EDHE:  Sherri mes familjes Hadërgjonaj-Ramosaj, reagon për herë të parë Albërija

LEXO EDHE:  Qarkullonte me armë zjarri dhe me euro me vete/ Arrestohet 29-vjeçari në Tropojë

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me biçikletë/ Makina përplas 56-vjeçarin në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 56-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murras.

Sipas burime nga policia bëhet me dije se një mjet ende i paidentifikuar, ka aksidentuar shtetasin me inicialet V.H , 56 vjeç.“Më datë 24.09.2021,rreth orës 20:05, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Murras , një mjet ende i paindetifikuar , ka aksidentuar shtetasin V.H , 56 vjeç, banues në Cërrik, i cili po qarkullonte me biçikletë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXO EDHE:  PD reagon pas incidentit tek FRD/ Edi Rama po vepron në panik

LEXO EDHE:  “Më vuri thikën në fyt në sy të fëmijëve”/ Deklarata tronditëse që burgosi shqiptarin

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për identifikimin e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e shkakut të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kokainë dhe 25 milionë euro/ Arrestohen 3 “bishat” shqiptare në Itali

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Policia italiane ka arrestuar 5 persona, mes tyre tre shqiptarë për trafikim dhe shpërndarje të kokainës.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 5 personat e arrestuar në kuadër të operacionit ‘Bestia’, dy nga të cilët italianë të moshës 45 dhe 52 vjeç dhe tre shqiptarë të moshave 22, 27 dhe 55 vjeç, ishin pjesë e rrjetit të organizuar kriminal.

LEXO EDHE:  Turistëve gjermanë u grabisin makinën në Tropojë

LEXO EDHE:  Sherri mes familjes Hadërgjonaj-Ramosaj, reagon për herë të parë Albërija

Gjatë aksionit u sekuestruan 3 kg kokainë dhe 25 milionë euro cash.Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra.

Mësohet se grupi i drejtohej njëri tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE