Connect with Us

Lokali hapur pas orës policore/ Gjobitet me 1 milion lekë subjekti në Sarandë

Aktualitet

Lokali hapur pas orës policore/ Gjobitet me 1 milion lekë subjekti në Sarandë

Publikuar

-

Lokali hapur pas orës policore/ Gjobitet me 1 milion lekë subjekti në Sarandë

Një subjekt në Sarandë është gjobitur pasi ka vijuar aktivitetin dhe muzikën pas orës policore.

Pronari ka kundërshtuar me dhunë policët, ndërsa është gjobitur me 1 milion lekë.  Ai është proceduar penalisht nga Policia.

NJOFTIMI NGA POLICIA

DVP Vlorë

U konstatua duke ushtruar aktivitet, pas orarit të përcaktuar për mbyllje, procedohet penalisht dhe ndëshkohet  me masë administrative, pronari i një subjekti.

Në pranga edhe dy shtetas, për vepra te ndryshme penale.

Në zbatim të planit të masave për garantimin e rendit dhe qetësisë publike dhe monitorimin e lokaleve që vijojnë organizimet me muzikë pas orarit të përcaktuar për mbyllje, shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, gjatë kontrolleve, rreth orës 00:30, të datës 31.07.2021, kanë konstatuar një subjekt, në rrugën e Butrintit, Sarandë, i cili ushtronte aktivitet, pas orarit të përcaktuar për mbyllje. Ndaj këtij subjekti është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë, për shkelje të orarit të përcaktuar në aktin normativ, për zhvillimin e aktiviteteve.

LEXO EDHE:  Shpërthim i fuqishëm në Gjermani/ Një i vdekur dhe 14 të plagosur

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht shtetasin D. K., 37 vjeç, (pronari i subjetit) për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi gjatë plotësimit të aktit normativ, për konstatimin e shkeljes në këtë subjekt, ky shtetas ka kundërshtuar me dhunë, për shkak të detyrës, shërbimet e Policisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Arrestimi i ish-kryeprokurorit/ Flet avokati: Kam kohë që nuk kam komunikuar me Llallën

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish-prokurori Adriatik Llalla u dënua sot me vendim të formës së prerë me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike nga Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër korrupsionit.

Sokol Hazizaj, avokat i Llallës, i ftuar në ‘Open’ mbrëmjen e sotme deklaroi se ka kohë që nuk ka komunikuar me klientin e tij.

Avokati shton se Gjykata është njoftuar para një muaji për gjendjen shëndetësore të Llallës, që sipas avokatit është një gjendje e rëndë duke mos e cilësuar llojin e sëmundjes.“Edhe vetë zoti Llalla dhe nëpërmjet meje kemi një muaj që kemi njoftuar gjykatën për gjendjen e rëndë shëndetësore. Arsyeja pse ka qenë një periudhë të gjate kohore në shërbimin mjekësor, dhe së dyti po ritheksoj sa kohë Llalla i ka besuar respektivisht në mbrojtjen e tij ligjore një avokati nuk është i detyruar të vijë në ambientet e gjykimit. Jam indiferent në raport se ku ndodhet i mbrojturi prej meje. Di që kemi paraqitur para gjykatës aktin procedurial të gjendjes shëndetësore. Kam kohë që nuk kam komunikuar me Llallën”, tha avokati.

LEXO EDHE:  Ironizon Andi Përmeti/ “Kur përreth shkrepen armët, askush nuk dëgjon muzikë”

LEXO EDHE:  Shkelën masat antiCovid/ Ndëshkohen 2 lokale në Korçë

Ai është shpprehur se do vijojë ta mbrojë çëshjten e klientit të tij.

“Padyshim që po. Referuar prokurës së posaçme që ka lëshuar i pandehuri është detyrimi i çdo avokati për ta përfaqësuar në të gjitha hapat ligjorë”, tha avokati./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

‘Ore më kë po flet ti?’/ Çështja e Llallës fut në sherr avokatët, debat i fortë në emision

Publikuar

-

Nga

Është shoqëruar me debate të forta diskutimi mes avokatëve të ftuar “Open’ ku po flitet për arrestimin e Adriatik Llallës.

Askush prej avokatëve të ftuar në në emison nuk ishin dakord me mendimin e avokatit Sajmir Visha, i cili tha se policia ishte gabim pasi prokuroria do të njihet me vendimin e gjykatës, në të kundërt nuk ka të drejtë të nxjerrë një ekzekutiv.

Avokatët Gjokutaj dhe Ngjela iu ‘kundërvunë’ Vishajt me tone të larta duke thënë se urdhri është nxjerr nga SPAK dhe duhej vënë në zbatim nga policia.

LEXO EDHE:  Pas Vlorës dorëheqje në Kadastrën e Sarandës/ Largohet Ardian Kola

LEXO EDHE:  Ironizon Andi Përmeti/ "Kur përreth shkrepen armët, askush nuk dëgjon muzikë"

Genc Gjokutaj: Ore me kë po flet ti? Ne po bëjmë debat juridik ti thua show. Se njeh ti Llallën edhe ti thua bëjmë show.Spartak Ngjela: Na lër rehat tani!

Genc Gjokutaj: SPAK ka nxjerr urdhër ekzekutivi, ku është problemi këtu?!

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Adriatik Llalla në arrati/ Gruaja e tij i tregon gishtin e mesit gazetarëve

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla u dënua sot me vendim të formës së prerë me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike nga Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit.

Pas këtij vendimi shumë gazetarë janë shfaqur para derës së shtëpisë së tij.Kjo ka acaruar familjarët e tij, ku gruaja teksa dilte nga makina e saj së bashku me fëmijët u ka ngritur gazetarëve gishtin e mesit, si për t’i treguar që ta lënë të qetë.

LEXO EDHE:  Shkelën masat antiCovid/ Ndëshkohen 2 lokale në Korçë

LEXO EDHE:  Shkelën masat antiCovid/ Ndëshkohen 2 lokale në Korçë

Ndërkohë që SPAK ka ngarkuar Policinë e Shtetit të ekzekutojë vendimin e dhënë sot me burg për Llallën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE