Connect with Us

Granit Xhaka gjithnjë e më larg Romës

Seria A

Granit Xhaka gjithnjë e më larg Romës

Publikuar

-

E ardhmja e Granit Xhakës është kthyer në një telenovele të vërtetë. Kur të gjithë prisnin që të firmoste me Romën, ditën e sotme u hap lajmi se mesfushori shqiptar po shqyrton mundësinë e rinovimit të kontratës me Arsenalin.

Ky lajm ka befasuar drejtorin e Romës Tiago Pinto i cili u morr personalisht me këtë operacion dhe vetë Zhoze Murinjon i cili e kërkoi me ngul te verdhekuqtë. Vetë Xhaka i kërkoi Arsenalit të transferohet në kryeqytetin italian, por duke parë dhe paraqitje që shqiptari dhuroi në Europian, topçinjtë kanë menduar t’i rinovojnë kontratën.

Sipas mediave italiane, Roma do ta presë deri në gusht Xhakën, më pas do të hapet dera për një transferim të ri. Bëhet fjalë për mesfushorin danez të Borusias së Dortmundit, Tomas Delanej. 30-vjeçari bëri paraqitje pozitive në Europian dhe shihet si një alternativë e mirë për mesfushën e Romës. Megjithatë, priten të tjera të reja në lidhje me këtë transferim i cili po zgjat gati gjithë verën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

VIDEO/ Derbi i zjarrtë, Lazio mposht mes vuajtjesh Romën

Publikuar

-

Nga

Derbi i kryeqytetit të Romës gjithmonë ofron spektakël dhe gola, e nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë herë.

Lazio e Sarrit ia doli siguronte 3 pikë përballë Romës së Mourinhos në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë takimin ku arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 11 me Milinkovic-Savic. Vetëm 9 minuta më vonë, Pedro do të shënonte edhe golin e dytë duke i dhënë një farë sigurie të tijve.

Roma nuk kishte ndërmend të dorëzohej dhe ia del të ngushtojë rezultatin në minutën e 41 me mbrojtësin Ibanez.  Me rezultatin e ngushtë 2-1 do të mbylleshin 45 minutat  e para.Në pjesën e dytë, Lazio do të arrinte sërish të kalonte në avantazh të dyfishtë pasi Anderson do të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 63, por Roma do të rikthehej shpejt në lojë pasi do të ngushtonte në minutën e 69.

Edhe pse miqtë do ta kërkonte më shumë golin në minutat e mbetura për të barazuar rezultatin, Lazio ia doli ta mbante avantazhin dhe të merrte një fitore shumë të rëndësishme.

Skuadrat tani kanë vetëm një pikë diferencë me Romën që pozicionohet në vendin e 4 me 12 pikë, ndërsa Lazio në vendin e 6 me 11 pikë. /abcnews.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi është rikthyer, bardhezinjtë marrin fitoren e dytë radhazi

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka arritur të korrë suksesin e dytë radhazi në kampionat teksa pas Specias në transfertë tani e ka radhën Sampdoria në stadiumin “Allianz” me rezultatin 3-2. Sfida nisi furishëm për bardhezinjtë e Masimiliano Alegrit ku Paulo Dibala realizoi një supergol, por 11 minuta më vonë pikërisht ylli argjentinas u kushtëzua të linte fushën e blertë i përlotur pas një dëmtimi që pësoi.

Në minutën e 43′ ishte Leonardo Bonuçi i cili shënoi golin e 2-0 me 11-metërsh, pasi lojtari i dorianëve preku me dorë topin. Një minutë më vonë ishte Joshida ai që rihapi sfidën duke ngushtuar diferencat në 2-1 në minutën e 44′. Manuel Lokateli ishte autori i golit të tretë të Juventusit në minutën e 57′ i cili shtyu topin në rrjetë.Minutat e fundit ishin të “zjarrta” teksa ish-interisti Antonio Kandreva rihap sërish sfidën në 3-2, por pa mundur dot që Sampdoria të surprizonte “Zonjën e Vjetër” ditën e sotme. Me këtë sukses Juventusi ngjitet në vendin e 9 në kuotën e 8 pikëve, ndërsa Sampdoria klasifikohet në vendin e 14 në kuotën e 5 pikëve.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Njeriu i momentit te Milani, Diaz: Kam besim te kjo skuadër

Publikuar

-

Nga

Vetëm 4 minuta në fushën e blertë, Brahim Diaz realizoi golin deçiziv dhe të fitores të Milanit dje në orarin e drekës në transfertë ndaj Specias ku kuqezinjtë e Piolit fituan me rezultatin 1-2. Në mikrofonat e “DAZN”, fantazisti kuqezi ka folur pas ndeshjes duke deklaruar se kanë fituar një ndeshje të komplikuar:

“Është gjithmonë një ndeshje e komplikuar këtu në transfertë ndaj Specias. Ata luajnë mirë dhe kanë luajtur një ndeshje të mirë, por ne të gjithë luftuam së bashku dhe bëmë atë që bëjmë gjithmonë.

Unë jam shumë i lumtur për të gjithë, është e komplikuar të fitosh këtu dhe ne morëm 3-pikëshin në shtëpi. Ndihem mirë dhe kam besim në veten time dhe në ekip.Le të shohim se çfarë mund të bëhet për t’u përmirësuar. Tonali dhe unë jemi lojtarë të talentuar, por i gjithë ekipi po lufton dhe është e drejtë të flasim për të gjithë.

Përgjegjësia e numrit 10? Më pëlqen personaliteti. E di që tifozët më japin të njëjtin kor që bënë me Kakanë, mbështetja e tyre është e jashtëzakonshme dhe unë jam i lumtur.”, përfundoi Brahim Diaz.

LEXO TE PLOTE