Connect with Us

Digitalb mbetet me “gisht në gojë”, humbet të drejtat e Serisë A

Sport

Digitalb mbetet me “gisht në gojë”, humbet të drejtat e Serisë A

Publikuar

-

Kur jemi në prag të fillimit të sezonit të ri futbollistik, abonuesit e kompanisë “Digitalb”, kanë marrë një lajm keq. Pavarësisht se kanë paguar shifra të majme për të parë në shtëpitë e tyre Serinë A, tani nuk do munden ta shohin, pasi “Digitalbi” ka humbur të drejtën e transmetimit të këtij kampionati prestigjioz europian

Kjo platformë e keqmenaxhuar për vite me radhë tashmë ka humbur kompeticionim më të rëndësishme duke genjyer hapur gjithë abonuesit, të cilët mendonin se do shohnin aty ekipet e tyre të preferuara. Pas dështimit të shitjes së kompanisë, “Digitalb” mbetet pa kampionatin kryesor europian.

Të drejtat për transmetimin e ndeshjeve të kampionatit të Serie A nuk do t’i takojnë më për sezonin e ardhshëm platformës Digitalb, por ndeshjet aq të ndjekura nga shqiptarët pritet të transemetohen nga TIBO. 

Kështu, keqmenaxhimi i drejtuesve të paaftë të “Digitalb” doli në pah dhe tashmë janë shqiptarët ata të cilët do vuajnë në kurizin e tyre këtë padrejtësi që po iu bëhet, duke iu mbajtur lekët dhe duke mos iu ofruar shërbimi i premtuar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Igli Tare komenton situatën e kombëtares: Situata duket premtuese

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i përfaqësueses shqiptare, igli Tare, aktualisht një nga drejtorët sportivë më të vlerësuar në futbollin europian falë sukseseve me Lacion, ka analizuar lojën e përfaqësueses shqiptare në ndeshjet e muajit shtator. Në një intervistë të dhënë për “SportNews” me moderatoren Enxhi Biba, ai ka treguar ndjesitë e tij pas këtyre ndeshjeve të kuqezinjve që sapo u mbyllën dhe shohin Shqipërinë në vendin e dytë në grupin kualifikues të Botërorit.

Situata e Kombëtares – “Fotografia e momentit të Kombëtares është shumë e bukur. Kjo është diçka premtuese, shpresëdhënëse, sidomos për dy ndeshjet e radhës që janë vendimtare për përfundimin e këtyre eliminatoreve. Besoj që në ndeshjen e parë me Poloninë pamë disa shkëndija të potencialit që ka skuadra jonë, por detajet bënë shumë diferencën, sidomos kur ke të bësh apo kur luan përballë lojtarëve të kalibrit botëror siç është Levandovski. E mbi të gjitha në një ambient elektrizues, edhe në bazë të momentit të golave siç ishte në Varshavë. Sa i përket ndeshjes së dytë me Hungarinë, më pëlqeu shpirti i skuadrës se e kishin kuptuar rëndësinë e ndeshjes dhe mënyra e interpretimit ishte perfekte. Ndoshta ka pak mangësi sa i përket finalizimit se krijon shumë, por finalizimi akoma çalon pak. Por mbi të gjitha kryesorja ishte rezultati se vetëm ai kishte rëndësi. Për fat të mirë u arrit me shumë sakrifica, gjë që u pasqyrua në ndeshjen e dytë ndaj San Marinos, kur diferencën e bëri skuadra në pjesën e dytë, sidomos me futjen në lojë të Brojës, se ishte një lojtar që i dha shumë tone pozitive lojës sulmuese të skuadrës tonë”.Moduli i Rejas – “Nuk është çështje moduli, është çështje thjesht rezultatesh. Trajneri mbi të gjitha bën çdo zgjedhje të mirë në bazë të kualiteteve që ka dhe karakteristikave që ka, me ardhjen në skuadër të një lojtari si Bajrami, që i mungonte ekipit si karakteristikë e veçantë, duhet theksuar edhe një lojtar që më pëlqen shumë si Muçi i cili ka karakteristika të veçanta për lojën, me ardhjen e Bajramit skuadra jonë ka mundësi e mund të luajë ndryshe. Nga 3-5-2 kalon ne 3-4-2-1 që është modul shumë ofensiv. Kjo ishte skema me San Marinon dhe besoj se mund të jetë në të ardhmen një skemë ku mund të bazohet skuadra”, tha Tare.

LEXO TE PLOTE

Sport

Teuta mund Partizanin dhe e nis si kampione

Publikuar

-

Nga

Teuta e nis si kampione sezonin e ri të Kategorisë Superiore! “Djemtë e Detit” triumfuan ndaj Partizanit  me rezultatin 1-0 në “Elbasan Arena”, në sfidën e vlefshme për javën e parë të kampionatit.

Gafa e Alban Hoxhës në minutën e 18-të u shfrytëzua më së miri nga sulmuesi Gjiorgev që devijoi saktë topin në rrjetë, duke i dhuruar 3 pikë të arta durrsakëve…

FT: TEUTA-PARTIZANI 1-0Gjiorgev 18′ 

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

David Luiz largohet nga Arsenali, i habit të gjithë me ekipin e ri

Publikuar

-

Nga

David Luiz do të rikthehet edhe një herë tjetër në futbollin brazilian pas plot 14 vitesh. Ish-mbrojtësi i skuadrës braziliane, Vitoria në sezonin 2006-2007, raportohet se ka arritur marrëveshje me Flamengon.

Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka njoftuar se 34-vjeçari ka pranuar kontratën e ofruar nga klubi brazilian, të vlefshme deri në dhjetor të vitit të ardhshëm.Marrëveshja mes palëve thuhet se është arritur dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi në orët e ardhshme. Kujtojmë se David Luiz deri më 1 korrik ishte pjesë e Arsenalit, teksa në të kaluarën ka luajtur edhe te Benfika, Çelsi e PSG.

LEXO TE PLOTE