Connect with Us

Xhaka drejt bashkimit me Mourinho, gati firma për shqiptarin

Seria A

Xhaka drejt bashkimit me Mourinho, gati firma për shqiptarin

Publikuar

-

Granit Xhaka ende nuk është transferuar në Romë. Pavarësisht dëshirës së madhe të lojtarit për tu transferuar në Itali dhe për të qenë nën urdhërat e Jose Mourinhos, kjo nuk ka ndodhur ende.

Sipas La Gazzetta dello Sport, problemi i vetëm mbetet Arsenali i cili po kërkon një shumë të madhe parash për zviceranin pas parqitjeve të mira në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Tiago Pinto është deleguar të negociojë me Arsenalin për blerjen e Xhakës dhe “Gialorossët” dëshirojnë të shpenzojnë jo më shumë se 15 milionë euro për të, ndërsa Arsenali kërkon 22 milionë.

Ende nuk dihet nëse Arsenali është i gatshëm ta lejojë shqiptarin të largohet për një shumë më e vogël se 20 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Interi nuk fal edhe ndaj Fiorentinës, ja rezultatet e mbrëmjes në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Interi ka marrë një fitore të vlefshme në javën e 5-të të Serisë A duke mundur 1-3 Fiorentinën.

Fiorentina kaloi e para në avantazh në minutën e 23-të me Sotil në një pjesë të parë ku violët dominuan totalisht dhe Interi ishte thuajse inekzistent. Në pjesën e dytë, Darmian barazoi për zikaltrit në minutën e 52-të, ndërsa 3 minuta më vonë Xheko përmbysi gjithçka me një goditje me kokë.Në fundin e ndeshjes, Perisiç hipotekoi fitoren duke shënuar pas një asisti të Galjardinit. Zikaltrit marrin kreun duke kaluar Napolin e cila do të luajë ditën e enjte me Sampdorian.

Ndërkohë në ndeshjen tjetër, Atalanta mposhti 2-1 Sasuolon me dy gola të shënuar në pjesën e parë nga Gosens dhe Zapakosta.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Formacionet zyrtare, Interi vetëm për fitore në Firence

Publikuar

-

Nga

Fiorentina dhe Inter përballen me njëra tjetrën në orën 20.45, në kuadër të Serie A. Trajneri i zikaltërve, Inzaghi ka vendosur për formacionin zyrtar. Nga minuta e parë e nisin më të mirët, pasi bëhet fjalë për një takim të rëndësishëm.Kampionët e Italisë janë në vendin e dytë me 10 pikë. Në krahun tjetër, ekipi vjollcë është në vendin e pestë me 9 pikë. Më poshtë mund të lexoni formacionet zyrtare.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Krisje te Juventusi, portieri kapet me mesfushorin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër krisje brenda skuadrës Së Juventusit ka qenë edhe ajo mes Vojceh Sheznit dhe Adrien Rabiosë ne ndeshjen ndaj Milanit. Fillimisht portieri i ulëriti mesfushorit francez që i lejoi Kalulut ta rifuste në lojë topin që po dilte larg duke i dhuruar një goditje këndi.

Më pas, polaku po i tregonte me forcë edhe pozicionin se ku ai donte që Rabio të qëndronte në zonë, por transalpini nuk e dëgjoi dhe erdhi goli i pësuar nga Rebiçi.Shezni ishte i tërbuar, por teksa priti fundin e ndeshjes, nervozizmi mes portierit dhe mesfushorit raportohet se vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. “Corriere della Sera” flet gjithashtu për disa sharje të lëshuara mes të dyve duke konfirmuar tensionin edhe momentin absolutisht jo normal të Juves.

LEXO TE PLOTE