Connect with Us

“Mirë me vjehrrën, mirë me burrin…”/ Murrizi ironizon keq Bashën pas kërkesës së Yuri Kim

Politikë

“Mirë me vjehrrën, mirë me burrin…”/ Murrizi ironizon keq Bashën pas kërkesës së Yuri Kim

Publikuar

-

cna news, lajme cna, cna lajme politike

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim e cila i kërkoi sot kryedemokratit Basha, të mos lejojë futjen në Kuvend të Sali Berishës në shtator.

Me tone të forta Murrizi i drejtohet ambasadorës që ti takojë sa më pak që ti takojë më mirë, pas sipas tij, socialistë e demokratë, janë bashkë prej 30 vitesh.

Madje me ironi ai shton se mjafton të takojë njërin, Lulin, Ramën apo Metën, dhe zëre se ka takuar gjithë ‘tufën”.

E Nderuar Zj Kim!

Takoj sa me pak qe ti njohesh sa me mire, ose mos i tako fare qe ti njohesh ne menyre te shkelqyer

Tako me shume QYTETARE dhe do te bindesh qe ato qe Ju takoni per hater te misionit dhe funksionit Tuaj, nuk jane zyrtare por zagare

Ata jane pjese e se njenjtes tufe hajdutesh, komunistesh,neokomunistesh, mashtruesish ordinere, servile te peshtire, vemje, skuthe, hipokrite, te pa vlere, pa burrni, pa dinjitet, pa moral, pa kellqe, te piste, te pa bese, te ndyre dhe pervers, qe ndryshe ju thone e ndryshe mendojne e veprojne

Kur ju takojne Ju, zgerdhihen qe te duken sikur qeshin, mbajne shenime qe te duken sikur ju degjojne, pranojne çdo gje qe te duken si pro perendimore, ju thone po po per çdo gje qe te duken si xhentile, tregojne, raportojne, spiunojne dhe shpifin çdo gje per kundershtaret apo rivalet brenda partise apo jashte saj duke menduar qe po ju sherbejne ose fitojne besimin Tuaj, rrespektin apo mbeshtetjen Tuaj

Pra me pak fjale keta jane plehra, llumi dhe funderrina te shoqerise Shqiptare 30 vite post- komunizen qe jo bare, por hane M…. e njeri tjeteit, lepijne peshtymat e njeri tjetrit, falin te sharat dhe degjenerimet me rop shpije e liber shpije qe i bejne njeri tjetrit per te mashtruar Shqiptaret sikur luftojne njeri tjetrin

Por e verteta eshte qe : keta jane BASHKE me njeri tjetrin prej 30 vitesh, vjedhin bashke, punojne se bashku, jetojne komshinj me njeri tjetrin, hane pine gezojne qeshin me njeri tjetrin dhe bashkarisht tallen me Shqiptaret e “ mashtrojne” nderkombetaret prej 30 vitesh sikur jane ne “ lufte” me njeri tjetrin

E nderuar Zj Kim!

Po si mund te shkeputen nga e kaluara komuniste, ish komunistet?

LEXO EDHE:  Thirrja për protesta kundër qeverisë/ Berisha “përplaset” me Bashën?

Po bijte e tyre biologjik shpirteror dhe ideollogjik??

Po ish spiunet e sigurimit te shtetit??

Prej 30 vitesh ne krye te ketij vendi, kane qene vetem kjo kategori e ndyre e kesaj shoqerie

Ne 30 vite Shqiperia ka patur 7 president( me gjith Meten), 9 kryeministra, 8 kryetare kuvendi, dhe afro 110 ministra

Pothuajse qe te gjithe kane qene ose ish komunist, o bijt dhe bijat e tyre,o spiune te sigurimit

E si u shkeputkan nga e kaluara komuniste me nje takim 1 oresh Tuajin me Lulin dhe me nje deklarate publike para mediave nga ana Juaj????????

Bile keta jane kaq te peshtire, kaq te ndyre dhe kaq palaço ordinere, saqe diten takojne me Ju dhe pranojne çdo gje, naten mblidhen se bashku dhe mendojne si do tja bejne hallit qe kane me Ju

Keshtu qe jo vetem Luli por edhe Rama, Meta e te tjere qe Ju takoni , jane te njenjte, ndaj mos harxhoni kohe ti takoni te gjithe, takoni vetem njerin ke te keni per kollaj dhe zere se keni takuar gjithe “ tufen”

Me deklaraten Tuaj sot, keni bere qe deri ne shtator Basha do kendoj kengen e kengetares Artjola Toska

“ MIRE ME VJERREN, MIRE ME BURRIN, LAFI I MIRE, ZBUT DHE GURIN”

Ndaj po nuk filloi tu hetoj pasurine marramendese qe kane vjedhur nga parat e taksave te Shqiptareve, drejtesia e re nen mbikqyrjen e SHBA dhe BE, keta do hane jo bare, por M….. me garuzhde e kazan dhe do tu vij aq ere e qelbur sa as Ju nuk do ti takoni dot pa kundragaz, e as Shqiptaret nuk do rezistojne dot më nga ky lloj qelbesirlliku e do largohen nga ky VEND.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zbulohet strategjia e Berishës/ Si do goditet Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga

cna lajem politike

Ish-Presidenti, ish–Kryeministri, lideri historik i PD, Sali Berisha, është përjashtuar dje nga grupi parlamentar i kësaj partie pas një vendimi personal të Lulzim Bashës, pa mbledhur asnjë strukturë dhe pa u konsultuar me askënd, ka vendosur që të lëvizë.

Përballë Lulzim Bashës, Berisha duket se do të përdorë gjithë arsenalin e tij.

Disa janë lëvizjet e para të cilat CNA.al, i ka mësuar nga burime të besueshme pranë Sali Berishës.

Ish-Kryeministri Berisha pritet të dalë në terren dhe të shkojë qytet më qytet, atë që Lulzim Basha e ka bërë thjesht dhe vetëm në fushatë elektorale, Berisha pritet ta ribëjë tani pas tetë vitesh, duke zbarkuar në takime të mëdha me demokratët me bazën e partisë.Nga ana tjetër paralel mësohet se do të mblidhen firmat për të thirrur mbledhjen e Këshillit Kombëtar dhe deri Kuvendin për vendimin e marrë nga Basha, për shkarkimin e këtij të fundit.

Mesa duket strategjia e Berishës është e qartë, e fortë dhe e drejtë, nuk ka asnjë hap pas.

Ish-Kryeministri Berisha, sot gjatë hyrjes së tij në Kuvend, tha se Lulzim Basha ishte blerë nga Edi Rama, por nuk do të mund të blinte dot Partinë Demokratike.

Ndërsa një ditë më parë, menjëherë pas vendimit, reagoi duke thënë se Basha me aktin që kishte bërë duhej të mendonte dorëheqjen e tij, pasi ishte një vendim personal, totalisht i organizuar në shërbim të një skeme që Berisha e quan Soros-Rama-Basha, e cila ka ndikuar deri në organet më të larta diplomatike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Departamentin e Shetit, i cili nëpërmjet sekretarit Antony Blinken ka shpallur non-grata, ish-Kryeministrin Berisha.

LEXO EDHE:  “Jemi të dënuar të bashkëjetojmë”/ Rama ftesë publike drejtuesve të opozitës

LEXO EDHE:  Protesta e 26 majit/ Basha mbledh strukturat e PD

Dje,  në një vendim të paparalajmëruar dhe të pakonsultuar dhe të paanalizuar nga asnjë strukturë, jashtë çdo parashikimi me një veprim totalisht jo statutor, Lulzim Basha kreu i PD, përjashtoi nga grupi parlamentar, ish-kryeministrin Sali Berisha, njeriun që prej 16 vjetësh ka futur Lulzim Bashën në PD nga dritarja e saj dhe ky i fundit tani tentoj të nxjerrë me shqelma vetë Sali Berishën./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Të gjithë luftuan ta zbrisnin nga kali”/ Koka: Berisha do e kthejë PD në shinat institucionale

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka duke komentuar çështjen e ish kryeministrit Sali Berisha u shpreh se ky i fundit nuk po lufton sot për të marrë rolin e  drejtuesit në PD dhe as të bëhet kryeministër, por të kthejë partinë  në shinat institucionale.

“Berisha sot, do veshë edhe njëherë bluzën e bardhe të dokrortit politik, i cili duhet ta mbrojë nga sovraniti.

LEXO EDHE:  Pronat/ Basha letër Strasburgurt: Deklaratat e Ramës, presion ndaj vendimeve gjyqësorit

LEXO EDHE:  Sondazhi/ Ngelin Rama dhe Basha

Berisha është produkt i vlerës më të madhe të institucionalizmit.Prandaj është debat prej kaq shumë vitesh ku të gjithë kërkonin ta zbrisnin nga kali.

Berisha e ka dhënë dorëhqjen, por Berisaha nuk po moton të marri PD  apo të bëhet kryeministër, por ta ktheje në shinat institucionale.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Demokratët i thanë Bashës fjalën e fundit”/ Gazetari: PD po shpëton nga pengmarrja

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka, ka thënë se vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha, për ish kryeministrin Sali Berisha prodhoi një të mirë.

Çlirimin e energjive të PD që ishin marrë peng prej tij.Kjo u reflektua sipas tij tek ata që sot dolën në mbështetje të Berishës dhe folën më në fund të lirë.

Ky vendim i Bashës është i shëndetshëm për çlirimin e  energjisë së PD që janë mbajtur peng prej tij. Pasi kemi një Qeveri  që sundon dhe grabit dhe një opozitë që hesht. Më mirë që ndodhi kështu dhe kushdo që do të vazhdojë lojën e zotit Basha apo të servilit të kujtdo le të vazhdojë. Demokratët kanë marrë guximin se janë vërtetë të frustruar, dhe i thanë sot Bashës fjalën e fundit”, është shprehur Koka.

LEXO TE PLOTE