Connect with Us

Hidhet shorti, ky është kalendari i Kategorisë Superiore për sezonin 2021-2022

Sport

Hidhet shorti, ky është kalendari i Kategorisë Superiore për sezonin 2021-2022

Publikuar

-

Ka përfunduar hedhja e shortit të kalendarit të Kategorisë Superiore të sezonit të ri futbollistik 2021/2022 Hedhja e shortit u bë në ambjentet e stadiumit Kombëtar “AIR Albania” duke filluar që nga ora 10:00. Menjëherë që në javën e parë ka përballje interesante, ku Tirana do ta luajë ndeshjen e parë në shtëpi ndaj Skënderbeut.

Teuta kampionia në fuqi e Shqipërisë do të luajë sfidën e zjarrtë ndaj Partizanit në stadiumin “Niko Dovana”. Vllaznia do të luajë në transfertë ndaj Laçit. Kukësi do të luajë ndaj Egnatias. Dinamo do të luajë në transfertë ndaj Kastriotit.

Derbet e kryeqytetot do të jenë të zjarrta saqë në javën e 4 do të luajë Dinamo-Partizanin me blutë që do të jenë pritës. Në javën e 6 do të luhet Tirana-Partizani me bardheblutë pritës dhe Tirana-Dinamo do të luhen në javën e parafundit, në të 8-ën.

LIVE SHORTI I KALENDARIT TË KATEGORISË SUPERIORE 2021/2022 

JAVA 1 –

Tirana – Skënderbeu

Egnatia – Kukësi

Kastrioti – Dinamo

Laçi – Vllaznia

Teuta – Partizani

JAVA E DYTË –

Skënderbeu – Partizani

Vllaznia – Teuta

Dinamo – Laçi

Kukësi – Kastrioti

Tirana – Egnatia

JAVA E TRETË –

Egnatia – Skënderbeu

Kastrioti – Tirana

Laçi – Kukësi

Teuta – Dinamo

Partizani – Vllaznia

JAVA E KATËRT –

Skënderbeu-Vllaznia

Dinamo – Partizani

Kukësi -Teuta

Tirana – Laçi

Egnatia- Kastrioti

JAVA E PESTË –

Kastrioti – Skënderbeu

Laçi – Egnatia

Teuta – Tirana

Partizani – Kukësi

Vllaznia – Dinamo

JAVA E GJASHTË –

Skënderbeu – Dinamo

Kukësi -Vllaznia

Tirana – Partizani

Egnatia – Teuta

Kastrioti – Laçi

JAVA E SHTATË –

Laçi – Skënderbeu

Teuta – Kastrioti

Partizani – Egnatia

Vllaznia -Tirana

Dinamo – Kukësi

JAVA E TETË –

Skënderbeu – Kukësi

Tirana – Dinamo

Egnatia – Vllaznia

Kastrioti – Partizani

Laçi – Teuta

JAVA E NËNTË –

Teuta – Skënderbeu

Partizani -Laçi

Vllaznia -Kastrioti

Dinamo- Egnatia

Kukësi- Tirana

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Trajneri i Southampton kritikon Armando Brojën: Ky është problemi i tij!

Publikuar

-

Nga

Southampton fitoi ndaj Sheffield United duke kaluar më tej në fazën e Kupës. Armando Broja luajti për 90 minuta dhe nuk shënoi, duke humbur edhe penallti nê ruletën ruse. Trajneri Hasenhutl e ka kritikuar në përfundimin e takimit duke veçuar lehtësinë sesi Broja i merr ndeshjet.

“Nuk do të ishte e lehtë, me një ekip të Championship. Në fillim ti duhet të mësosh që tê luftosh për të fituar vendin, ky ishte problemi i Brojës. Nuk e ka marrë shumë seriozisht ndeshjen dhe kjo duhet për të fluturuar nga ndeshje të tilla.Këtê duhet të mësojë Broja. Ka kualitete, e shohim që ka, duhet të punojmë shumë. E kam thënë që ështê i ri me potencial dhe ka shumë gjëra për të mësuar”, tha Hasenhutl.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Surprizon Panucci: Jam madrilen, por më vjen keq për Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Ish-trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka folur për situatën në të cilën ndodhet Barcelona. Në fjalët e tij, tekniku italian tha se ndonëse është tifozët i Real Madrid, nuk është i lumtur me gjendjen e katalanasve.Unë jam madrilen dhe e di që madrilenët do të jenë të lumtur, por unë nuk jam i tillë. Më pëlqen të shikoj futboll kur luhet mirë. Barça gjithmonë bënte shfaqje dhe më pëlqen ta shikoj. Koeman? Momente të këqija vijnë për të gjithë. Llogaritë bëhen në mars ose prill. Koeman po punon me shumë vështirësi sepse Messi u largua dhe pa atë në dhomën e zhveshjes është situatë tjetër. Largimi i Messit nuk është pozitiv.”, u shpreh Panucci.

LEXO TE PLOTE

Sport

E PAZAKONTË/ 60 vjeç, i kërkuar nga Interpoli, zëvendëspresident… dhe debuton në futbollin profesionist

Publikuar

-

Nga

“Topi është imi, penalltinë e gjuaj vetë”. Një batutë e famshme që, çuditërisht, gjen vend edhe në futbollin profesionist. Një situatë suerreale e përjetuar në Suriname, në ndeshjen midis Inter Moengotapoe dhe Olimpia të Hondurasit që korrespondon me raundin e 16-të të Ligës Concacaf.

Sfidë që futet në histori për shkak të debutimit të profesional të Ronnie Brunswijk, nënpresidentit aktual të Suriname. Edhe pse 60 vjeç, ky ish-gueril, pronar i ekipit Moengotapoe, i befasoi të gjithë kur zbriti në fushë me shiritin e kapitenit për të luajtur në këtë duel, duke u bërë lojtari më i vjetër që është aktivizuar në një turne zyrtar në këtë konfederatë.

I lindur më 7 mars 1961, Brunswijk luajti 53 minuta, madje në fushë ishte edhe djali i tij, Damian. Ky politikan kontrovers, edhe pse nuk mundi ta shmangte humbjen e Interit me rezultat të thellë 0-6, ishte protagonisti kryesor i përplasjes.Karriera e futbollit e Brunswijk, për momentin, do të jetë e kufizuar në një ndeshje të vetme, pasi ai nuk do të jetë në gjendje ta luajë takimin e kthimit. Arsyeja? Ai nuk mund të largohet nga Surinami, pasi kërkohet nga Interpoli për krime të lidhura me trafikun e drogës.

Babai i 50 fëmijëve, grabitës banke në rininë e tij, pronar i një miniere ari … dhe tani edhe një futbollist profesionist. Karriera e këtij personazhi është e denjë për studim.

LEXO TE PLOTE