Connect with Us

Gazetari zbulon vendimin skandaloz të qeverisë/ Si po “zhvaten” miliona euro, dyshimi i fortë për Ramën

Politikë

Gazetari zbulon vendimin skandaloz të qeverisë/ Si po “zhvaten” miliona euro, dyshimi i fortë për Ramën

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Gazetari Klodian Tomorri shkruan se qeveria shqiptare do të miratojë sot një vendim, ku sipas tij do i japë Bashkisë së Durrësit, 3 milionë euro në vit, që kjo e fundit t’ja kaloje direkt inceneratorit të Tiranes.

Sipas Tomorrit, kjo nuk është e vetmja mbështetje, se paralelisht Bashkia e Durresit do paguaje edhe ca milione euro te tjera ne vit nga buxheti i vet tek landfilli i Sharrës.

Gjithashtu ai ngre dyshime, nëse që nuk do jetë vetë kryeministri Edi Rama, ai që do firmosë vendimin e qeverisë.

“Pasi zgjidhem krizen e mbetjeve ne Fier sot do zgjidhim ate te Durresit. Qeveria do miratoje sot nje vendim ku do i jape 3 milione euro te vockla ne vit Bashkise se Durresit, qe kjo e fundit t’ja kaloje direkt inceneratorit te Tiranes. Dmth Bashkia eshte si tip agjenti fiskal, qe merr parate nga qeveria dhe ja jep inceneratorit te Tiranes.

LEXO EDHE:  Kthim pas në kohë/ Kur Edi Rama iu bënte thirrje qytetarëve: Mos paguani gjobat

Por kujdes. Keto 3 milione euro ne vit jane vetem mbeshtetja e qeverise, se paralelisht Bashkia e Durresit do paguaje edhe ca milione euro te tjera ne vit nga buxheti i vet tek landfilli i Sharres.

I vetmi informacion qe nuk dihet akoma eshte qe vendimi do jete me firmen e kryeministrit personalisht apo ne mungese dhe me porosi.

Dhe thoni pastaj qe paraja nuk i hedh plehrat perpjete.

Ah se harrova dhe kete. Do kaloje edhe nje vendim tjeter ku Ministria e Kultures thote qe mua nuk me hahen tenderat. Me mire ti beje Bashkia e Tiranes.”.shkruan Tomorri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Lëvizja e Berishës/ Zbulohet qyteti ku do të zhvillohet takimi i radhës me demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duket se nuk do të tërhiqet nga beteja, për rikthimin e demokracisë në PD.

Pas dy takimeve madhështore në Tiranë dhe Fier, ku bërë bashkë qindra demokratë, Berisha do të shkojë ditën e shtunë në qytetin bregdetarë të Vlorës.Lëvizja e Berishës e quajtur “Foltorja”, ka për synim një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur dhe do të vijojë në të gjitha qytetet e Shqipërisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha i nxjerr thinjat Lulit/ Basha harron të lyejë leshkat me bojë

Publikuar

-

Nga

Po përdorim një term krahinor, që vjen nga Korça ku flokëve iu thonë leshka.

Lulzim Basha, njeriu që nuk thinjet kurrë njësoj si gomari, sot ka tentuar të dalë nga selia gjoja për të pirë një kafe tek oborri PD, ku çuditërisht edhe çadrën e ka gjetur me slogane serbe, por gjithsesi ajo që ka rënë në sy tek gazetarët, është se Lulzim Bashës i kishin dalur thinjat.

Disa reporterë, kolegët tanë, të cilët ndodheshin atje afër, thanë se për herë të parë kanë parë se Luli kishte thinja, dhe më pak brilantinë në flokët e tij.

Thinjat duken qartazi. Pas gati 10 ditësh betejë me Sali Berishën, Lulzim Bashës i dalin thinjat të cilat mesa duket Aurela ka harruar t’ia lyejë me KNA-në si bojë këpucësh apo ti vendosë brilantinën si një student i viteve 30.

LEXO EDHE:  Berisha akuzon Ramën/ Kreu i meduzës së krimit në Shqipëri

LEXO EDHE:  Marrëveshja Rama-Basha/Ja cila nga partitë e opozitës dëmtohet

Gjithsesi është e rëndësishme që më në fund u siguruam që Luli nuk është gomar nga leshkat të paktën, sepse Luli thinjet, sepse deri dje shumë persona e kanë marrë Lulin për gomar, duke thënë se ky dhe gomari nuk thinjen.Sot ne Lulin e kemi gjetur me thinja. Fotot më poshtë tregojnë  se vërtet Lulzim Basha pas 10 ditësh betejë me Berishën, ose ka harruar ti lyejë flokët me bojën e tij të ‘këpucëve’ ose Aurela ka filluar ta lërë pasdore.

Të presim ditët në vijim çfarë do të ndodhë me leshkat e Lulit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Patozi: “Kthesa” e Berishës, si ajo e Enver Hoxhës me Mehmet Shehun

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Astrit Patozi ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas vendimit të Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar.

I ftuar në studion e MCN  TV, ai tha se kjo betejë do ta dëmtojë PD-në. Sipas tij  të dy palët nuk kanë të drejtë dhe as nuk kanë asnjë lidhje me parimet.

“Beteja do të përfundojë kur të vritet i pari. Sa më shumë ashpërsohet retorika, aq më shumë shohim dy kampe të ndara. Të dy palët sa më shumë e thellojnë krizën, aq më shumë zgjojnë neverinë e publikut racional. Të dy palët nuk kanë asnjë lidhje me parimet. Sa më shumë kacafyten, aq më shumë kuptojmë pse PD nuk i fiton zgjedhjet.”

Patozi e krahasoi kthesën e Berishës pas përjashtimin me ndryshimin e raporteve mes Enver Hoxhës dhe Mehmet Shehut.

LEXO EDHE:  Rama, qejf të jashtëzakonshëm edhe dy muaj 

LEXO EDHE:  Rama “thikë” pas shpine Xhafajt“Berisha ka të drejtë që kërkon të dëgjohet. Por është njëkohësisht edhe një qasje staliniste. Ai e ka cilësuar poliagjent Lulzim Bashën. Në vitin ’81, Hoxha e cilësoi poliagjent Mehmet Shehun. Ai e bëri në kushtet e diktaturës, Berisha po e bën në kushtet e lirisë. Është një dogmë arkaike. Të dy palët nuk dinë ku të kapen.

Sipas Patozit, beteja e re në gjirin e PD-së tregon pse partia i ka humbur disa herë zgjedhjet.

“Kjo betejë ka vetëm një vlerë, të kuptohet që ky nuk është modeli që duhet dhe e çon PD drejt një rimëkëmbjeje. Si mund të kenë sukses këta. Ishin të gjithë bashkë dhe u mundën të dy.”

 

LEXO TE PLOTE