Connect with Us

Deklarata e fortë/ Yuri Kim qëndrim të prerë për Berishën

Politikë

Deklarata e fortë/ Yuri Kim qëndrim të prerë për Berishën

Publikuar

-

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim i ka drejtuar një mesazh të fortë Partisë Demokratike.

Pas takimit që zhvilloi sot me kreun e PD-së, Lulzim Bashën, në një prononcim për mediat, Yuri Kim tha “Sikurse e kam përmendur më pare, PD ka luajtur një rol të pazëvëndësiueshëm për ta nxjerrë këtë vend nga komunizmi.

Dhe në fakt do të ishte ironi historike nëse partia do të duhet të “hante bar” për hir të interesave personale, të një njeriu.

Gjë që në fakt duket të jetë një qëndrim i prerë i ambasadores ndaj ish-kryeministrit Berisha.

Kujtojmë këtu se Berisha është shpallur non-grata, nga Departamenti Amerikan i Shtetit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kopilat e komunizmit”/ Murrizi ‘shpërthen’ keq ndaj Bashës: Përulet para bustit të Azemit dhe i “vret” të bijën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kreu i LDSH, Muslim Murrizi ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku dënon ‘hipokrizinë’  e kreut të PD Lulzim Basha dhe deputetëve të tjerë të cilët  kryen sot homazhe para bustit të Azem Hajdarit.

Duke i quajtur “kopila komunizmi” Murrizi thekson se Basha që sor përkulet para Azem Hajdarit, i ka shpallur armike të bijën, Rudina Hajdarin.

Sipas tij, kryedemokrati vepron njësoj si Enver Hoxha.

Reagimi i plote

Çfare hipokrizie komuniste nga bijt dhe kopilat e komunizmit!!!!

Perkulet para bustit te Azemit dhe i shpall armike te bijen Rudinen

Çfare kishte ndryshe rregjimi i Enverit???

Luan Omarit i vrau babane ( pra vrau kunatin) dhe perkedheli Luanin( te birin)

Ky perulet para bustit te te Atit dhe “ vret” te Bijen per ate qe sot eshte rikthyer si skllav ne Kuvend dhe eshte ngritur ne kembe duke u betuar para komuniste Luljetes ish delegate ne kongresin e fundit te ppsh

Po kur shoh qe ne krah ka 5 individe qe nuk kane asnje lidhje me PD, me Azemin, me opoziten 1997-2005 por jane te gjithe spurdhjake dhe hajdute pushteti 2005-2013, behet akoma me e peshtire kjo ceremoni perkujtimore

Ne 12 shtator 1998 Basha ishte ne Holande dhe as vete nuk e kujton dot se ku ishte. Nuk ishte i vogel por mbi 24 vjeç dhe nuk kishte asnje lidhje me PD pamvarsisht se Berisha ka dashur te na e paraqes si dhjetorist hahahaNe 12 shtator 1998 Alfred Rrushaj 24 vjeç ishte sekser dhe hajdut tenderash ne KESH ne pushtetit e ps dhe vartes i Alfred Palokes ish drejtor i pergjithshem i KESHIT. Ka shume mundesi te jete gezuar pa mase se u vra nje “ armik” i partise dhe pushtetit

Ne 12 shtator 1998 Enkelejd Alibeja 25 vjeç nuk kishte asnje lidhje me PD dhe ishte ne shkollen e magjistratures kur rregjimi flaku ne rruge qindra gjygjtare per bindje politike.

Tek PD erdhi si drejtor antikorrupsioni ne vitin 2005 e me pas si minister drejtesie ne vitin 2008 kur i lepinte kembet Argites e kur emeroi drejtore burgjesh llumin dhe kontigjente

Ne 12 shtator 1998 Grida ishte 21 vjeçe studente por asnje lidhje me PD apo forumin rinor studentore te PD

Ne 12 shtator 1998 Jorida ishte 19 vjeçe studente por asnje lidhje me PD apo forumin rinor te PD ose strukturat rinore studentore te PD

Ne 12 shtator 1998 Gazja dhe Belindi ishin 12 vjeç dhe 11 vjeç sapo kishin filluar te loznin loje çunash dhe kishin veshur tuta megjithese Lulit i duket sikur kane qene ish student dhjetori dhe bashkeluftetare me Azem Hajdarin sepse PD e njeh vetem nga prilli 2005 dhe e mendon si lope qe e moli 8 vjet dhe po e shet tek kasapi 8 vjet te tjera

E pse duhet qe te sforcoheni kot me buqeta me lule tek busti i Azem Hajdarit ,ju qe as e keni njohur, as e keni takuar, as e keni pare, as e keni simpatizuar, as e keni vleresuar kontributin e Tij ne krijimin e PD se nuk keni patur asnje lidhje me PD nga 12 dhjetori 1990 deri ne qershor 2005 kur PD ju dha pushtet e para ne saj te pushtetit???????

Na hapet barkun njelloj si sharlatane me shami te kuqe e yll ne qafe çdo 16 tetor, 11 prill e 5 maj tek varri i enverit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qeveria e re/ Meta kërkon verifikimin e ministrave të propozuar nga Rama

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Presidenti Ilir Meta ka dërguar një letër në Prokurori, nëpërmjet së cilës kërkon verifikimin e 16 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama si ministra.

Në shkresën drejtuar Prokurorisë thuhet se, Presidenti Meta, kërkon të informohet mbi të dhëna apo informacione për çdo kandidat të propozuar, lidhur me procese hetimore apo penale që janë nisur ndaj tyre.

Ndër të tjera theksohet, që përgjigjet e kërkuara të kthehen sa më shpejt, në mënyrë që Presidenti të shprehet për emërimet brenda 7 ditëve.Kujtojmë se një ditë më parë Meta e ka dekretuar Ramën, si kryeministër të Shqipërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mediat e Ramës në mbrojtje të Bashës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Shumica e mediave pro qeveritare që janë të lidhura direkt me Ramën apo biznese afër qeverisë kanë filluar të marrin në mbrojtje Lulzim Bashën dhe të nxjerrin materiale kundër ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në fakt Basha me veprimin e tij krejt personal ka bërë një skandal politik pasi vetë emëron, vetë shkarkon, këdo kur do dhe si do.

Tani këtij veprimi antidemokratik aspak parimor, i janë vënë në mbështetje mediat e kreut të qeverisë.

Edi Rama po bën avokatinë e Lulzim Bashës për ta marrë më pas atë në qeveri.Avokatët e Lulzim Bashës janë nga Mero Baze, tek mediat e Irfan Hysenbelliut, Ben Blushi e co.

Titujt e mëposhtëm, janë vetëm disa nga shkrimet e fundit të mediave të vënë në shërbim të Ramës që kanë marrë në mbrojtje edhe Bashën./CNA.al


 

LEXO TE PLOTE