Connect with Us

Në stadium për Partizanin kundër Xhakës dhe Zhegrovës, tifozët e kuq gati për stadium

Sport

Në stadium për Partizanin kundër Xhakës dhe Zhegrovës, tifozët e kuq gati për stadium

Publikuar

-

Tifozët e Partizanit do të jenë të pranishëm në stadium sa i përket sfidës së kthimit me Bazelin. Kjo ndeshje është e vlefshme për turin e dytë në “Conference League”, megjithëse është mësuar edhe fati i ekipit që do të kalojë më tej pasi zviceranët fituan në shifrat 3-0 në takimin e parë, pa lënë mundësinë e diskutimit të kualifikimit.

Por kjo nuk do të thotë se tifozët do të braktisin Partizanin. Ata do të jenë sërish aty për të qenë në mbështetje të skuadrës, pavarësisht se në fushë do të ndodhen edhe dy lojtarë të tjerë shqiptarë si Taulant Xhaka dhe Edon Zhegrova. Këta të fundit janë të ndërgjegjshëm se për 90 minuta janë kundërshtarë në tokën shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

VIDEO/ Barazim spektakolar, Partizani dhe Vllaznia ndajnë pikët në “Elbasan Arena”

Publikuar

-

Nga

Partizani dhe Vllaznia kanë ndarë pikët në një tjetër barazim që ka dhuruar Kategoria Superiore në këto javë të para.

Dueli mes dy skuadrave ka parë në fushën e “Elbasan Arena” një përballje të ndezur, me raste që në sekondat e para të sfidës. Da Silva i dha avantazhin shkodranëve dhe Partizani ishte gjatë gjithë ndeshjes në ndjekje.

Fati e desh që edhe goli tjetër të ishte në ekstremin e sfidës, me rrjetën që erdhi nga Rrapaj me një gjuajtje nga jashtë zonës, duke vendosur barazpeshën në shifra me një rezultat që duket i mirë për të dy skuadrat në një moment që të gjithë po mendojnë të evitojnë humbjen.

PARTIZANI – VLLAZNIA 1 -1
88′ Rrapaj / 4′ Da Silva

90’+4’ Mbyllet ndeshja në barazimin 1-1.88’ GOOOL Partizani, shënon Rrapaj. Pas një aksioni të gjatë të të kuqve, me harkime radhazi nga krahët, topi shkon te mesfushori i cili gjuan nga jashtë zonës duke dërguar sferën në rrjetë.

86’ Harkim në zonë për Filipoviç, gjuajtja e sulmuesit kthehet nga traversa pas devijimit të Zogoviç.

4’ GOOOL Vllaznia, shënon Da Silva. Latifi shmanget mirë në krahun e majtë dhe në mënyrë të papritur çon topin në qendër ku Da Silva nuk gabon duke tundur rrjetën.

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Tifozët e kuq kundër, Olsi Rama takohet me ish-drejtorin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Partizani luan sot kundër Vllaznisë, ndeshje e vlefshme për javën e 3-të të Superiore. Para kësaj sfide jashtë stadiumit “Elbasan Arena” është shfaqur drejtori Olsi Rama me Dritan Dervishin.Ky i fundit ka qenë kohë më parë në krye të kryeqytetasve në rolin e drejtorit pa arritur te një trofe. Vitet e fundit, bashkëpunimi i tij me drejtuesit i Partizanit ka qenë i madh, duke nxitur tifozët e kuq të shpërthejnë në akuza ndaj tij. Sezonin e fundit u duk se gjithçka u zbeh dhe Dervishi sikur u largua nga skuadra. Megjithatë sonte është shfaqur sërish pranë klubit të kuq, duke diskutuar me drejtorin e përgjithshëm të Partizanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Derbi i zjarrtë, Lazio mposht mes vuajtjesh Romën

Publikuar

-

Nga

Derbi i kryeqytetit të Romës gjithmonë ofron spektakël dhe gola, e nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë herë.

Lazio e Sarrit ia doli siguronte 3 pikë përballë Romës së Mourinhos në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë takimin ku arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 11 me Milinkovic-Savic. Vetëm 9 minuta më vonë, Pedro do të shënonte edhe golin e dytë duke i dhënë një farë sigurie të tijve.

Roma nuk kishte ndërmend të dorëzohej dhe ia del të ngushtojë rezultatin në minutën e 41 me mbrojtësin Ibanez.  Me rezultatin e ngushtë 2-1 do të mbylleshin 45 minutat  e para.Në pjesën e dytë, Lazio do të arrinte sërish të kalonte në avantazh të dyfishtë pasi Anderson do të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 63, por Roma do të rikthehej shpejt në lojë pasi do të ngushtonte në minutën e 69.

Edhe pse miqtë do ta kërkonte më shumë golin në minutat e mbetura për të barazuar rezultatin, Lazio ia doli ta mbante avantazhin dhe të merrte një fitore shumë të rëndësishme.

Skuadrat tani kanë vetëm një pikë diferencë me Romën që pozicionohet në vendin e 4 me 12 pikë, ndërsa Lazio në vendin e 6 me 11 pikë. /abcnews.al

LEXO TE PLOTE