Video-Zjarr në fushën e mbetjeve/ Fieri “pushtohet” nga shtëllunga tymi  

Qyteti i Fierit është mbuluar mëngjesin e sotëm nga një mjegull tymi, nga zjarri i fushës së mbetjeve urbane. Ashtu sikurse shikohet edhe në videot e siguruara nga CNA.al, një re e dendur tymi ka mbuluar qytetin, duke shkaktuar kështu një krim mjedisor. Janë disa vatra zjarri në fushën e mbetjeve urbane në Fier dhe … Continue reading Video-Zjarr në fushën e mbetjeve/ Fieri “pushtohet” nga shtëllunga tymi