Connect with Us

Skënderbeu zhgënjen në miqësoren e radhës, mundet nga Gjilani

Sport

Skënderbeu zhgënjen në miqësoren e radhës, mundet nga Gjilani

Publikuar

-

Skënderbeu është mundur sot nga Gjilani në testin e dytë miqësor të kësaj faze përgatitore. Korcarët kanë testuar edhe një herë veten pas dy javësh përgatitje dhe kanë mundur të shohin se deri në ccfarë pike përgatitore janë në këtë moment.

Por duket se pas suksesit në testin e parë ndaj Maliqit ekipi ka qënë më i ngarkuar fizikisht duke mos arritur të përballojë dot të gjithë 90 minutëshin e këtij takimi që është fituar nga miqtë e Gjilanit me rezultatin 1-3.

Në këtë takim duket se Memelli kishte hedhur në fushë lojtarët e konfirmuar thashmë si pjesë e Skënderbeut duke shtuar edhe dy afrimet e fundit të merkatos për të parë se cfarë janë në gjendje të bëjnë dhe sa janë shkrirë me ekipin.

Golin e vetëm për Skënderbeun e shënoi Belajdi Pusi. Korçarët do luajnë sfida të tjera miqësore në ditët në vijim, në kuadër të fazës përgatitore për sezonin e ri futbollistik 2021-2022. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Xherdan Shaqiri lë gjurmë në debutimin e tij te Lyoni

Publikuar

-

Nga

Xherdan Shaqiri luajti sot ndeshjen e tij debutuese me ekipin e Lyon-it. Sulmuesi shqiptar u bashkua me skuadrën franceze për të qenë një pikë kyçe e saj dhe menjëherë ka nisur të shpërblejë besimin e gjigantëve të Ligue 1.Futbollisti nga Gjilani ka lënë gjurmë në ndeshjen e tij të parë në elitën e futbollit të Francës, teksa në minutën e 64-t ka dhënë një harkim perfekt në zonë që më pas është shndërruar në gol nga Denayer. Lyon ka fituar me shifrat 3-1 takimin kundër Strasbourg-ut, duke marrë kështu tre pikët në kampionat.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mourinho tregon pse festoi si fëmijë pas fitores ndaj Sasuolos

Publikuar

-

Nga

Roma fitoi në minutat shtesë me rezultatin 2-1 kundër Sasuolos, çka e bëri edhe më të veçantë mbrëmjen e sotme për Murinjon. Kjo përballje ishte e 1000-ta në karrierën e tij si trajner, prandaj fitorja ishte e vetmja gjë që dëshironte në fund të 90 minutave.

Kjo dallohet qartë edhe në mënyrën se si e festoi golin e shënuar në minutat shtesë, duke vrapuar i ngazëllyer rreth fushës derisa i bashkohet ekipit dhe tifozeve. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes, Murinjo rrëfen se sfida me Sasuolon ishte tejet e veçantë për të dhe se fund ka vrapuar si një fëmijë i vogël për të festuar.

“Gjatë javës kam gënjyer edhe veten duke thënë se nuk ishte një ndeshje e veçantë. Por ishte e tillë, sepse ishte një numër shumë i veçantë dhe deri në ditën e fundit të jetës sime do të kujtoj se kjo ishte ndeshja e 1000-të. Nuk doja një humbje, kisha frikë të kisha këtë ndeshje në mendje. I gënjeva të gjithë.

Takimi mund të përfundonte 6-6, ata mund të kishin fituar 2-1, në minutat e fundit Rui priti shumë, ne humbëm gola me një portë bosh. Për tifozin në shtëpi ishte një ndeshje e jashtëzakonshme, sot unë nuk isha 58 por 10, 12 ose 14 vjeç, kur fillon të ëndërrosh për një karrierë në futboll. Ishte një vrapim si fëmijë. Unë tashmë i kam kërkuar falje Dionisit, ata bënë një lojë fantastike”, ka thënë Murinjo.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Trajneri i Sauthamptonit flet sërish për Brojën: Ishte pak dembel

Publikuar

-

Nga

Përse trajneri Reja e ka lënë Armando Brojën në tribunë ndaj Polonisë? Kritikat për trajnerin e Kombëtares po vazhdojnë ende pasi vendosi që sulmuesi i Southampton të shkonte së bashku me Muçin dhe Mitajn për ta ndjekur ndeshjen pa pagesë, por duke mos u ulur as në stol. Në raportimet tona kemi treguar se futbollistët në fjalë e kanë dhënë një marsh më pak në stërvitje se gjithë të tjerët, ndërsa koha vërtetoi gjithçka.

Megjithëse Reja zgjodhi që ta evitonte tregimin e së vërtetës për të mos goditur këto emra të rinjë, që mund të mos e përballonin dot presionin e tifozëve, trajneri i Southamptonit nuk kursen asgjë në tregimin e historisë për Armando Brojën. Ky i fundit erdhi nga Chelsea dhe e pa disi të lehtë terrenin duke mos e marrë shumë seriozisht këtë aventurë të re në fillim.Trajneri Hasenhutl ka folur me sulmuesin dhe e ka lënë jashtë në dy takimet e para, për t’i treguar qartë se çfarë e pret nëse nuk përpiqet që në stërvitje. Më pas Broja kthehet për të demonstruar të gjitha vlerat e tij, më veçanërisht në ndeshjen e fundit.

“Dy javët e para unë isha duke kërkuar atë që prisja prej tij, por nuk pashë shumë, që të jem i sinqertë. Prandaj kisha biseda shumë serioze me Brojën për t’ia thënë hapur se dua të shikoj aftësitë e tij. Është pak startues i avashtë, duhet ta shtysh pak dhe tani po lëviz në drejtimin e duhur. Për mua është mbresëlënëse sa shpejt mëson ky lojtar dhe sa shpejt e përmirëson punën. Me Neëcastle e kam parë se pse skautët donin të nënshkruanin patjetër me të. Në fillim Broja ishte pak, jo plotësisht dembel, por nuk po më tregonte vlerat e tij. E nëse shkon në një klub të ri, duhet të tregosh menjëherë cilësitë e tua”, tha Hasenhutl

LEXO TE PLOTE