Connect with Us

Liridon Latifi tregon pse zgjodhi Vllazninë

Sport

Liridon Latifi tregon pse zgjodhi Vllazninë

Publikuar

-

Në vigjilje të ndeshjes së kthimit ndaj AEL Limasol, e  vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Konferencës, nesër në orën 21:00 në stadiumin “Loro Boriçi”, ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp përpara ndeshjes përkrah trajnerit të Vllaznisë Thomas Brdariç, sulmuesi anësor Liridon Latifi i cili ka analizuar këtë takim:

Kupat e Europës – “Kupat e Europës janë gjithmonë motivim shtesë për lojtarin. Po e shijoj mirë, shpresoj që të vazhdojë ky ritëm me fitore dhe duke kaluar këtë raund, që do të jetë shumë i rëndësishëm për ne.”

Kualifikimi – “AEL është i kalueshëm, por duhet të jemi shumë të përqendruar. Shpresoj të jemi në ditën tonë më të mirë, sepse ata janë një ekip me lojtarë individualistë shumë të mirë, mund të na dënojnë shumë lehtë. Ne jemi një grup shumë i fortë, kemi një staf shumë të mirë. Shpresoj t’ia arrijmë qëllimeve tonë dhe ashtu si e ka përgatitur trajneri taktikisht, të ecë ndeshja.”

Dëmtimet – “Kemi pasur probleme atje. Jo vetëm unë, por edhe 3-4 lojtarë të tjerë. Besoj se të gjithë janë mirë, sepse ka kaluar një javë. Besoj se të gjithë do të jemi në rregull dhe të gatshëm për ndeshje.”

Këshilla për shokët – “Kam biseduar me shumë lojtarë, jam munduar të jap sadopak eksperiencën që kam. Duhet të jemi shumë të përqendruar dhe me një komunikim mjaft të lartë, shumë më të lartë se në kampionatin shqiptar.

Zgjedhja për Vllazninë – “Ishin bindjet e presidentit, por një nga arsyet kryesore ishte edhe trajneri, i cili ka një eksperiencë të jashtëzakonshme në futbollin evropian, siç e dinë të gjithë.”

Ndeshja ndaj AEL-it – “Shpresoj ta mbarojmë pa kohë shtesë. Ne duhet të shënojmë dy gola, por nuk i dihet. Edhe nëse shkojmë në shtesa, do të japim maksimumin për t’u kualifikuar.”

Goli – “Shpresoj ta gjej rrugën e golit. Do të jetë shumë mirë për mua, por edhe për gjithë skuadrën“, përfundoi sulmuesi anësor i skuadrës shkodrane”, përfundoi Liridon Latifi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kategoria e Parë/ 8 sfidat e javës së dytë, sa shumë rezultate surprizë

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar 8 ndeshjet e javës së dytë të Kategorisë së Parë.

Apolonia fiton me përmbysje ndaj Shkumbinit 2-1 në stadiumin “Loni Papuçiu”. Me po të njëjtin rezultat ka fituar dhe Korabi ndaj Butrintit 2-1.

Pogradeci dhe Besa janë ndalur në barazim pa gola 0-0 duke mos arritur që të shënojnë një gol dhe të marrin 3-pikëshin në këtë takim.

Burreli gjithashtu ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Tomorit. I njëjti rezultat 0-0 edhe për takimin Lushnja-Tërbuni në stadiumin “Roza Haxhiu”.

Vora ka arritur të fitojë 3-2 ndaj Maliqit, takim që u luajt në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes.

Bylis ka arritur të marrë një rezultat tepër pozitiv duke mposhtur Erzenin në stadiumin e qytetit të Shijakut një nga pretendentët për ngjitjen në elitë me rezultatin 0-1.

Turbina ka marrë një tre-pikësh me vlerë ku ka mposhtur me rezultatin 3-2 skuadrën e Besëlidhjes.

SFIDAT E PËRFUNDUARA –KORABI 2-1 BUTRINTI

APOLONIA 2-1 SHKUMBINI

TURBINA 3-1 BESËLIDHJA 

POGRADECI 0-0 BESA 

BURRELI 0-0 TOMORI 

LUSHNJA 0-0 TËRBUNI 

VORA 3-2 MALIQI (Në Pezë) 

ERZENI 0-1 BYLIS 

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Spektakël dhe emocione, Skënderbeu “i rrëmben” një pikë Partizanit

Publikuar

-

Nga

Takimi mes Skënderbeut dhe Partizanit, i vlefeshëm për Kategorinë Superiore u mbyll 1-1. Pjesa e parë u mbyll pa gola, pavarësisht përpjekjeve. Në minutën e 51-të, të kuqtë pretendojnë për penallti pas një ndërhyerje ndaj Cara dhe VAR e akordon.

Junior e merr përsipër penalltinë dhe e kthen në gol. Menjëherë, sapo rinis loja, Hoxha bën një gafë dhe mundësinë e shfrytëzon më së miri Berisha, i cili realizon në të 57-tën. Kështu, të besuarit e Memellit kanë 1 pikë, po aq sa ka edhe Partizani.

SKËNDERBEU-PARTIZANI 1-1
57’ Berisha / 56’ (p) Zhunior57’ GOOOL Skënderbeu, shënon Elvi Berisha. Skënderbeu nis topin nga qendra me një pasim të gjatë drejt zonës kundërshtare, Damçevski dhe Hoxha nuk kuptohen dhe Elvi Berisha u rrëmben topin duke e dërguar në rrjetë.

56’ GOOOL Partizani, shënon Stenio Zhunior me penallti.

 

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Sauthemptoni i Brojës “bllokadë” Sitit, triumf për Liverpulin e Arsenalin

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur 4 sfidat e Premier Ligës të luajtura pasditen e sotme, ku bie në sy barazimi pa gola i Suathemptonit të Armando Brojës kundër kampionëve të Sitit.

Edhe pse luajti në shtëpinë e vet Siti nuk mundi të gjejë dot rrugën e golit duke shpërdoruar një mundësi të mirë për të marrë tre pikë. Nga ana tjetër, Broja hyri në fushë në minutën e 68-të të takimit duke luajtur i vetëm në sulm. Ky barazim cilësohet si mjaft i rëndësishëm nga skuadra mike pasi luanin ndaj një skuadre shumë të fortë me shumë yje në skuadër.

Në sfidat e tjera, Liverpuli mposhti pastër 3-0 Kristal Palasin, Arsenali  mposhti 0-1 Bërnlejn, ndërsa Noruiçi u mposht 1-3 në shtëpi nga Uatfordi.REZULTATET

Mançester Siti-Sauthempton 0-0

Bernlej-Arsenal 0-1

Liverpul-Kristal Palas 3-0

Noruiç-Uatford 1-3

LEXO TE PLOTE