Connect with Us

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

Politikë

“Do ikë me bisht ndër shalë”/ Andrea Mano paralajmëron Salianjin

Publikuar

-

Ish-kryetari i degës, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dje dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Ndërkohë, Andrea Mano nuk I ka kursyer kritikat për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, por edhe të deleguarit e tij në këtë qark.

Në një intervistë për emisionin “Pushteti”, në Fax News, Andrea Mano tha se Basha dhe të deleguarit e tij kanë përçarë degën e PD-së së Korçës, e cila ka qënë një ndër degët më model në Shqipëri.

Por, ndërkohë I pyetur nga gazetarja nëse deputeti i zgjedhur i PD, Ervin Salianji po kërkon të dominojë Korçën, Mano paralajmëroi se kushdo që e tenton një gjë të tillë, “do ikë me bisht ndër shalë”.

LEXO EDHE:  “Të shpëtojmë Tiranën nga Ndragheta”/ Këlliçi: Rama dhe Veliaj po vjedhin shqiptarët

“Nuk dua të merrem fare me emra, por një gjë dua të them, ky qytet që në kohën e komunizmit nuk është zaptuar nga askush, shumë njerëz kanë dashur ta zaptojnë ta dominojnë, por kanë ikur me bisht ndër shale”-tha Andrea Mano./CNA.al

Dorëheqjet masive në Korçë/ Basha bëhet qesharak, tenton të justifikohet

Lideri që nuk u bë kurrë/ Lulzim Basha në luftë me “mullinjtë e erës”

Ish-kreu i PD-së së Korçës braktis Bashën/ “Shuplaka” e fortë: Lidership i papërgjegjshëm

Ish-kreu i PD-së së Korçës braktis Bashën/ “Shuplaka” e fortë: Lidership i papërgjegjshëm

Korça i “thyen turinjtë” Bashës/ Arrogant dhe i papërgjegjshëm, ka përçarë PD-në

Korça i “thyen turinjtë” Bashës/ Arrogant dhe i papërgjegjshëm, ka përçarë PD-në

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Berisha ka shkarkuar Bashën”/ Kulluri: Ish kryeministrin nuk e përjashton dot një plastelinë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Edvin Kulluri ka komentuar deklaratat e forta të ish kryeminsitrit Sali Berisha në emisionin “Noë”, duke thënë se me ato deklarata, Berisha ka shkarkuar Lulzim Bashën.

I ftuar në emisionin “Repolitix”, Kulluri u shpreh se Berisha do të shkojë në parlament dhe nuk mund të përjashtohet nga një palsteline, duke iu referuar kështu kreut të PD, Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Zbulohet objektivi i Spahos/ Mandatin e katërt mund të fitojmë

LEXO EDHE:  Zbulohet objektivi i Spahos/ Mandatin e katërt mund të fitojmëUnë e di që Sali Berisha do shkojë në parlament dhe nuk mund ta përjashtojë një copë plasteline.

Dje Sali Berisha e ka shkarkuar Lulzim Bashën. Nuk e di se çfarë bën më ai njeri në zyrë”, tha ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD duhet të ndahet e shkuara”/ Dritan Shano këshillë Bashës: Bëhu kryetar dhe merr një vendim!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Qëndrimi i Berishës në parti e vendos këtë të fundit në pozicion anti-amerikan. Kështu deklaroi në ‘Log’ eksperti i Ekonomisë pranë PD-së Dritan Shano.

Sipas Shanos, Berisha duhet ta kishte zgjidhur vetë përplasjen me SHBA-të pas shpalljes non-grata, dhe të mos ia ngarkonte atë Partisë Demokratike. “Diskutimi është gjithmonë politik. Ta mbash Berishën në parti e vendos atë në pozicion anti-amerikan. Këtë duhet ta kishte zgjidhur Berisha vetë, mos t’ia ngarkonte Partisë Demokratike. Kur Berisha dhe SHBA flasin për njërin tjetrin e dinë fare mirë se çfarë janë duke thënë.

Ky njeri që është në pozicion të vështirë duhet të kishte marrë një vendim. Kur  ti kërkon të bëhesh kryetar, kjo është ajo që duhet bërë.  PD duhet të ndahet nga e shkuara e saj sado e lavdishme të ketë qenë ajo. Berisha është një realitet i PD dhe të arrish në këtë pikë do të thotë se ka gabim të matjes së performancës. Unë mendoja se Berisha me performancën e vet në krye të shtetit, do I kishte dhënë një drejtim. I qëndroj asaj që thashë, ky është një diskutim politik dhe jo ligjor”, tha Shano./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gazetari e thotë troç/ “Qeveria është Rama, ministrat janë thjesht për të marrë ca portofole”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Denis Dyrnjaja ka komentuar zgjedhjen e Qeverisë së re.

I ftuar në emisionin “Now”, me moderatoren Erla Mëhilli, Dyrnjaja është shprehur se qeveria është kot, pasi sipas tij, Rama është kryeministër, Rama është ministër.Gazetari tha se ministrat janë aty thjesht për të marrë ac portofole dhe për të marrë CV politike dhe administrative

LEXO EDHE:  Tjetër deklaratë nga grupi anti Basha/Të shtyhen zgjedhjet, këto janë 5 kërkesat

LEXO EDHE:  Lobimi rus për PD në SHBA/ Zbardhen detaje të reja për financimet e dyshimta

Unë mendoj se qeveria është kot, në një kuptim qeveria është Rama-kryeministër, Rama-ministër.  Ministrat janë aty thjesht për të marrë ca portofole dhe për të marrë CV politike dhe administrative, dhe nuk janë aty për të qenë ministra”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE