Connect with Us

“Basha shpall fitoren”/ “Masakrohet” nga demokratët: Je gënjeshtar, largohu

Politikë

“Basha shpall fitoren”/ “Masakrohet” nga demokratët: Je gënjeshtar, largohu

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike

Ditën e djeshme, publikisht, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Njerëz që për tetë vite luftuan për fitoren e opozitës dhe mbështetën Lulzim Bashën, por edhe njerëz qytetarë që e kuptuan se kush ishte ky i fundit, dje dhanë dorëheqjen, duke e akuzuar Bashën si një njeri arrogant dhe lider i papërgjegjshëm.

Por, ndërkohë që Korça shkaktoi “tërmet” politik, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për mediat, ku foli për raportin e OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, duke e cilësuar si një “fitore” e madhe.

I pyetur për ngjarjen në Korçë, Basha tentoi të justifikohet, duke thënë se po tentohet të largohet vëmendja nga ngjarja, sipas tij më e rëndësishme për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Basha theksoi se raporti OSBE-ODIHR, faktoi atë që ai vijon ta quajë si “masakra zgjedhore”.

Por, demokratët janë të lodhur nga premtimet boshe të Lulzim Bashës, i cili thotë se “beteja sapo ka filluar”, por PD-së i ka shkaktuar vetëm humbje.

LEXO EDHE:  Nikoll Lesi zbulon detajet e marrëveshjes Rama-Basha/ Berisha prishi planet për koalicion

Konferenca e djeshme e Bashës me gazetarët është publikuar live në faqen e Lulzim Bashës në rrjetet sociale, dhe ajo që vihet re është se demokratët e kanë “masakruar” me komente.

Ata shprehin zhgënjimin e tyre, dhe nuk i besojnë më Lulzim Bashës.

Nese futesh ne parlament,na tradhetove besimin. Regjimet rrezohen me protesta, por ju duhet nje prijes?”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “Luli eshte nje komunist anti demokratik qe e ka marre peng te djathten.”

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Po te kete ngelur pak burreri mos i prano keto zgjedhje dhe dil nga parlamenti. Po qe se ti vete ne parlament ti je i shitur tek Edi Rama dhe do jeshe langaraq

Gjithashtu një komentues shkruan “Sa te jesh drejtues i PD, poshtë e më poshtë do shkojë”.

Raporti komfirmon te kunderten, je genjeshtar largohu”-shkruan një tjetër.

Ndërsa një komentues ironizon duke shkruar “Ta gëzosh fitoren , o opozitari i përjetshëm.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Vendimi i Bashës i turpshëm”/ Bozdo: Jemi futur në qark nga Rama

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i Kryesisë së PD-së Eno Bozdo është shprehur se vendimi i Lulzim Bashës për përjashtin e Sali Berishës nga grupi parlamentar është i turpshëm.

I ftuar në emisionin “Edicioni Special” në Syri Tv, Bozdo thekson se PD është futur në qark nga Rama, pasi kryeministri me çfarë po ndodh, do mbretërojë në mënyrë të dhunshme.Vendimi i Bashës është i turpshëm. Kemi disa humbje të koleksionauara dhe Berisha nuk ka folur, edhe pse gjithë partia priste të fliste. Mua më duket qark ku jemi kapur të gjithë. Në vend se të merremi me Ramën dhe gjithçka bën ai, ne merremi me gjëra që nuk kanë vlerë.

Në 2017, Berisha ka qenë mburojë për Bashën. PD ka humbur zgjedhjet. Rama po mbretëron, por do e çojë këtë vend në një dhunë të madhe. Nuk jemi të aftë për të dalë atje, ku ne e meritojmë që të dalim. Një PD në ditët më të mira të vetat, e përmbys Ramën dhe për këtë nuk ma ndërron mendjen njeri”, deklaroi Bozdo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Dikush duhet të ikë nga PD”/ Bejtja tregon se kur përfundon beteja mes Berishës dhe Bashës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Andi Bejtja, ka komentuar përjashtimin e ish kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD.

I ftuar në emisionin “Edicioni Special” në Syri Tv, gazetari thekson se beteja do të përfundojë vetëm kur njëri prej tyre, ose Basha ose Berisha të ikë nga PD.Dikush duhet të ikë nga PD, ose do iki Berisha ose Basha, rrugë të ndërmjetme nuk shikoj. Kjo punë mbaron me ikjen e njërit ose tjetrit në shtëpi.

Nëse nuk përfundon kështu, do të ishte fatkeqësi. Pyetja e madhe është se deri kur shqiptarët do dëgjojnë vetëm çfarë thonë ndërkombëtarët”, është shprehur Bejtja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha injoron totalisht Bashën/ Do të shkoj në mbledhje kur të më teket

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish kryeministri Sali Berisha ka injoruar totalisht vendimin e kreut të PD, Lulzim Basha.

I ftuar në emisionin Zonë e Lirë, i pyetur nëse do të shkojë në mbledhjet e grupit parlamentar të PD, Berisha tha : Kur të më teket.

Ish kryeministri tha i vendosur se asgjë nuk e ndan nga ata dhe se është anëtar i atij grupi.

LEXO EDHE:  Basha përjashton kritikët nga Këshilli Kombëtar

LEXO EDHE:  Çfarë pritet të ndodhë pas shtatorit? / Dashamir Shehi këshilla BashësBiseda

Arian Çani: Do shkosh në mbledhje të grupit parlamentar të PD

Sali Berisha: Kur të më teket. Asgjë s’më ndan nga ata, jam anëtar i atij grupi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE