Connect with Us

“25 prilli masakër zgjedhore”/ Murrizi nxjerr “zbuluar” Bashën: Pse ha…

Politikë

“25 prilli masakër zgjedhore”/ Murrizi nxjerr “zbuluar” Bashën: Pse ha…

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Myslim Murrizi vijon të mbajë qëndrime mjaft të forta, kundër klasës politike në Shqipëri.

Së fundi, Murrizi ka komentuar edhe qëndrimin e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili vijon të deklarojë se “25 prilli ishte masakër zgjedhore”, por nga ana tjetër do të futet në parlament në shtator.

I ftuar në Report tv, Murrizi shfrenoi gjuhën ndaj Bashës, ndërsa tha se “Basha e quan masakër elektorale 25 prillin, nëse e quan masakër dhe do futet në parlament, atëherë pse ha m…”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Demokratët e hedhin Lulin në Lanë”/ Ibsen Elezi, zbardh variantet për shpëtimin e PD-së

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kreu i PD në  Qarkun e Kukësit, Ibsen Elezi, me anë të një reagimi në rrjete sociale, ka kontestuar variantet e hedhura e ngritura nga  emisioni “Opinion”, në lidhje me situatën në PD, Berisha-Basha.

Sipas Elezit, tre variantet e gazetarit Blendi Fevziut nuk qëndrojnë.

Ka vetëm dy variante, thotë Elezi, për të shpëtuar PD nga Lulzim Basha.

Varianti 1 nuk i mbledh firmat. Varianti 2 i mbledh firmat. Varianti 3 nuk e quan Luli. Ka 2 variante “o tullac”, a jeton në këtë realitet

Varianti 1: Demokratët në padurim e sipër e hedhin Lylin në Lanë para Kuvendit. Varianti 2: Demokratët e hedhin Lylin në Lanë pas shkarkimit nga Kuvendi. Gazi, Rushaj, Zekthi etj., që janë emëruar se çojnë në mend të rrinë as te kafja ato ditë ”, shkruan Elezi.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha’s intrigues/ Who is the media “gang” that is attacking the democrats

LEXO EDHE:  Lulzim Basha’s intrigues/ Who is the media “gang” that is attacking the democratsMë tej ai thotë se të gjithë të emëruar në PD, janë të kundërligjshëm.

Sipas tij është shkelur thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë, jo vetëm në rastin ‘Berisha”, por në të gjitha rastet në PD.

Është shkel thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë o debila, dhe çdokush që sot është ulur në një karrige drejtuesi në PD është i emëruar dhe për rrjedhojë jolegjitim.

Më demokratik ka qenë zgjedhja e anëtarëve të Komitetit Qendror dhe Byrosë Politike në kohen e xhaxhit sesa drejtuesit aktual të PD.

PS: Hedhja në Lanë është akti i deligjitimimit, pas të cilit askush nuk do guxoj ta përdorë PD si pronë të veten”, shkruan më tej Elezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dënimi i Adriatik Llallës/ Shehi: Ndjej kënaqësi perverse që të dënohen ca hajdutë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, e sheh dënimin e ish prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, si një histori që çedon.

Shehi shprehet se ndjen një kënaqësi perverse për dënimin e tij madje, ai thekson se për Llallën duhet bërë një gjykim i madh.

Ndjej si gjithë shqiptarët një lloj kënaqësie perverse që të dënohen ca hajdutë”, ka thënë Shehi i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” me Ylli Rakipin.Dënimin e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla politikani Dashamir Shehi e sheh si një histori që çedon. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Shehi tha se ndjen kënaqësi perverse për dënimin e tij, ndërkohë që shtoi se “duhet të dënohen ca hajdutë”. Sipas Shehit, Llalla ka qenë prokuror i përgjithshëm dhe nuk mund të dënohet për çështje të dorës së dytë 2 vjet.

“Kjo histori çedon në disa gjëra dhe mua nuk më pëlqen. Jo se nuk më pëlqen të dënohen fuksionarët e lartë, unë biles pres që të dënohen. Ndjej si gjithë shqiptarët një lloj kënaqësie perverse që të dënohen ca hajdutë. Meqë 30 vjet kam qenë i ndershëm dhe jetoj në mënyrë modeste. Ç’janë këto horra që na rrethojnë që duhet të bëjnë patjetër miliona, pallate dhe ne të tjerët qenkemi budallenj.

Pse duhet të jetojnë këta në luks dhe ne të ndershmit të jetojmë keq. Unë ndjej një kënaqësi perverse, të gjithë e ndjejnë, por unë e shpreh. Dua të venë gjërat në vend. Llalla ka qenë prokuror i përgjithshëm dhe dënohet për çështje të dorës së dytë 2 vjet. Siç mund të dënohet një prokuror i zakonshëm që nxjerr nga burgu një hajdut pulash. Për të duhet bërë një gjykim i madh, përndryshe ne këtu përfundojmë tek kafet e Nexhmie Hoxhës. Ky ose ka bërë zullume ose jemi në një situatë qesharake”, është shprehur kreu i LZHK./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Nuk po merremi vesh’/ Aleati i Bashës nxjerr të palarat, si u grisën fletët e votimit

Publikuar

-

Nga

Agron Duka kritikon Bashën dhe aleatët/ Përshpejtoni negociatat, lëshoni pe

Aleati i Partisë Demokratike, Agron Duka është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Log”, ku mes të tjerave ka folur dhe për vendimin e Grupit Parlamentar të PD-së për të grisur fletët e votimit kur po zgjidhej kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Duka tha se ai nuk ishte njoftuar për këtë gjë dhe një moment panë që deputetët demokratë filluan të grisnin fletët e votimit tek kutia. “Opozita është dobësuar ama. Ne nuk po merremi vesh në asnjë lloj vendimi. Nuk dinim gjë çfarë vendimi kanë marrë këta për kryetaren e Kuvendit, dhe ne u detyruam të marrim vendime individual kur shkuam për të votuar. Aty pamë që po grisnin fletët e votimit”, tha Duka.

LEXO EDHE:  Bashës tani i mungojnë deputetë

LEXO EDHE:  Skandali me zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Edhe m** po t’u japësh, nuk thonë kurrë jo

Kujtojmë që Duka ndryshe nga veprimi i PD-së që grisi fletët e votimit, zgjodhi të bojkotonte procesin duke mos marrë pjesë në votim.

LEXO TE PLOTE