Connect with Us

Super atmosferë/ Ultrasit e AEL Limasolit përcjellin ekipin drejt Shkodrës

Sport

Super atmosferë/ Ultrasit e AEL Limasolit përcjellin ekipin drejt Shkodrës

Publikuar

-

Mbrëmjen e 29 korrikut do të luhet edhe akti i dytë mes Vllaznisë dhe AEL Limasolit. Këta të fundit e fituar ndeshjen e parë me rezultatin e ngushtë 1-0, duke e lënë gjithçka të hapur në takimin e dytë që do të luhet në “Loro Boriçi”. Në Qipro dëshirojnë shumë kualifikimin në turin e tretë të Ligës së Konferencës, prandaj mbështetja për skuadrën ka qenë maksimale.

Ultrasit e AEL-it kanë surprizuar lojtarët ditën e sotme, teksa janë paraqitur në ambientet ku ata po zhvillonin seancën stërvitore. Tifozët qipriotë u kanë dëshmuar futbollistëve mbështetjen e tyre si dhe sa shumë do të thotë për ta fitorja.

AEL Limasoli përcillet kështu me motivimin maksimal për në Shkodët, ku do të synojnë të presin biletën për në raundin e tretë të kompeticionit më të ri të krijuar nga UEFA.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Nga marteniteti në fushë me helikopter, për të ndihmuar skuadrën e tij të fitonte

Publikuar

-

Nga

Daniel James përjetoi ndjesinë e të qënurit baba ditën e martë në Manchester dhe prania e tij në ndeshjen e mbërmjes të të njëjtës ditë me Leeds-in e tij në Londër ishte në dyshim.

Por kjo është pikërisht ajo që bëri 23-vjeçari, pasi 21 shtatori u shndërrua për të në një ditë që nuk do ta harrojë kurrë.

“Djali im lindi këtë pasdite,” tha James për BBC Radio 5 Live pasi kishte luajtur të gjithë ndeshjen në fitoren 6-5 me penallti të Leeds në Fulham e vlefshme për Carabao Cup.

“Faleminderit trajnerit që më lejoi të jem në Mançester për këtë ngjarje kaq të rëndësishme. Ditë absolutisht e mahnitshme për mua dhe bashkëshorten. Jam krenare për të sepse isjte një ditë e stërzgjatur diçka që ne nuk mund ta ndryshonim,” – shton lojtari i Leeds-it

“Menaxheri më dha leje dhe unë isha atke për lindjen e foshnjës sime dhe më pas erdha për ndeshjen.”Ndeshja e raundit të tretë në Fulham nisi në orën 20:45 që do të thotë se koha ishte e limituar për James.

Leeds kishte një mori problemesh me dëmtimet e lojtarëvr dhe Marcelo Bielsa isjte në situatë të vështirë por e gjeti një mënyrë për ta pasur James në dispozicion.

“Udhëtimi me makinë do të kishte qenë shumë i gjatë kështu që përfundova duke marrë një helikopter,” tha anësori i Uellsit.  “Pak histori e çuditshme por që do ta mbaj mend gjithmonë.”

“Ne nuk kemi ende një emër për foshnjën, do të mendojmë për një emër kur të kthehemi në shtëpi.”

Kanë qenë disa javë përmbysëse për James, pasi u bashkua me Leeds nga Manchester United për 25 milionë stërlina në ditën e fundit të transferimeve.

LEXO TE PLOTE

Sport

E zbulon ish-ndihmëstrajneri i “Bulls”-ave: Si u bë xheloz Jordan, Madonna preferonte Scottie Pippen

Publikuar

-

Nga

Scottie Pippen konsiderohet një nga bashkëpunëtorët më të mirë të Michael Jordanit në basketboll. Ai gjithmonë jetonte nën hijen e tij, por askush nuk e vë në dyshim se kishte rol kryesor në sukseset e “Chicago Bulls. Ishte plotësuesi perfekt i Jordanit, edhe pse nuk e tejkaloi idhullin e tij në asnjë aspekt të lojës.

Sidoqoftë, sulmuesi nga Arkansasi, e mposhti legjendën Jordan jashtë parketit të basketbollit. Johnny Bach, ish-ndihmëstrajner i “Bulls”-ave gjatë viteve ’90, ka zbuluar së fundmi që Scottie Pippen kishte magjepsur në atë kohë një “yll” të muzikës, Madonnën, e cila e merrte basketbollistin e Chicagos në një limuzinë me një vaskë me ujë të nxehtë sa herë që udhëtonin në Los Angeles. Suksesi i Pippenit me këngëtaren e njohur e kishte bërë Xheloz Michael Jordanin, i cili ishte përpjekur ta joshte “yllin” e popit.

Sipas Bach, Madonna jo vetëm që nuk iu dorëzia Jordanit, por i kujtoi legjendës së basketbollit se nuk mund të ishte më i mirë se Scottie në shtrat.“Duhet t’i kishit parë vajzat që e prisnin Pippenin kudo që shkonim. Madonna e merrte me limuzinë me vaskë sa herë që shkonim në LA. Michael i thoshte Madonnës se mund ta kënaqte më shumë, por ajo ia ktheu: Nuk ka asnjë mundësi për këtë” – kujtoi asistenti i Phil Jacksonit, trajnerit që drejtoi një nga ekipet më të mira në histori.

Madonna, në fakt, ka qenë e obsesionuar pas “yjeve” të Chicago Bulls. Këngëtarja e famshme ka pasur një marrëdhënie të stuhishme edhe me Dennis Rodmanin, para se të mbërrinte në Illinois.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rey Manaj dhe Morata fotografohen bashkë pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Alvaro Morata duket se është i lidhur ngushtë me shqiptarët. Sulmuesi spanjoll nuk e ka fshehur asnjëherë raportin tejet miqësor që ndan me Vrionin, të cilit i ka dedikuar edhe gola me fanellën e Juventusit. Por lojtari i huazuar në Austri nuk është i vetmi shqiptar që ka një miqësi me Moratan.

Futbollisti i Juventusit ka treguar marrëdhënien shoqërore që ndan me Rei Manajn. Të dy lojtarët ishin kundërshtarë në fushën e lojës ditën e sotme, teksa bardhezinjtë luanin kundër Specias. Megjithatë pas 90 minutave “rivaliteti” i ka lënë vendin miqësisë.Të dy sulmuesit kanë bërë një fotografi së bashku, të cilën Alvaro Morata nuk ka ngurruar ta shpërndajë në rrjetet sociale. Në një “story” të postuar në “Instagram”-in e tij, spanjolli ndan foton me Manajn, të cilin e quan vëlla.

LEXO TE PLOTE