Connect with Us

Petrit Vasili ankohet te Meta: Nuk më përgjigjen ish-deputetët!

Satire Politike

Petrit Vasili ankohet te Meta: Nuk më përgjigjen ish-deputetët!

Publikuar

-

Petrit Vasili ankohet te Meta: nuk më përgjigjen ish - deputetët!

Një hall shumë i madh e ka zënë Peço zinë, kokëtorrollakun e LSI-së, Petrit Vasilin me 362 votat e tij.

Nuk e dëgjon dhe nuk i përgjigjet asnjë prej ish-deputetëve, të cilëve ky karagjoz i politikës ju kërkon të bëhen si ai, të zenë e të shkruajnë nga 4-5 statuse në ditë kundër reformës në drejtësi, kundër qendrimit amerikan dhe të BE-së për reformën ose të shajnë kryeministrin e ta quajnë shkollëpak siç e quan Peço Vasili etj.

Dhe për të zgjidhur këtë hall të madh që e ka zënë, Petrit Vasili bëri të vetme gjë që di të bëjë, mori vrapin me këmbën e tijë çalë-çalë a thua se po kercen napolonin dhe e mbajti frymë  drejt e tek Presidenti Meta!

-Nuk më dëgjojnë më, nuk më bindet asnjë! I marr të gjithë në telefon, ju shkruaj edhe mesazhe, po vetëm Endriti më përgjigjet, të tjerët asnjë! Nuk reagojnë, nuk shkruajnë, nuk na duan e nuk na binden më!

Ja, kështu i tha e nxinte i tëri deri në vërë më shumë nga sa nxin zakonisht.

-Si ka mundësi?, pyeti rëndë Meta.

-Ja pra që nuk më dëgjojnë! Dhe e dinë shumë mirë që porositë e mia janë të tuat në fakt, por ata prapë nuk më përgjigjen, vazhdoi Petriti gjithë nerv dhe helm bashkë.

LEXO EDHE:  Foto-Si e ndryshoi luksi i shfrenuar dhe operacionet Monika Kryemadhin

-Ju kam thënë reagoni, ju kam thënë shkruani, ju kam thënë të shajnë e të shqyejnë po nuk duan, nuk më përgjigjen më. Shkurt nuk na duan më!

Meta pasi e pa Vasil zinë mirë e mirë në bebe të syrit, zgurdulloi të vetët deri në maksimum dhe ndërsa mbushi ballim me rrudha, ju kthye vëngër vasalit të tij të bindur:

Po ty për çfarë të kam unë që të vish e të më ankohesh? Ik e merru me ta se do t’ua tregoj unë qefin pastaj! Dhe menjeherë mori në telefon Endritin dhe ju hakërrye si ta kishte aty përpara syve:

-Pse nuk i përgjigjeni Petrit Vasilit, pse nuk i zbatoni urdhërat e tij që të reagoni të gjithë në bllok, pse unë do të reagoj për ju?

Nuk dihet se ç’përgjigje i ka dhënë Endriti nga ana tjetër e telefonit, por mund te merret me mend gjithësesi.

Por pavarësisht të gjithave, Petritit që në LSI të gjithë e thërrasin me mbiemrin Vasali doli nga zyra e shefit duke buzëqeshur me atë buzëqeshjen buzëmpirë që ngjan më shumë me të zgerdhirën e tij tipike prej njeriu të bindur…

Sepse ia hodhi helmin shefit e tani ndjehet më i qetë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Satire Politike

FOTO-Basha tallet me realitetin/ Rrjeti “shpërthen” në meme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Të qeshurat e kreut të PD, Lulzim Basha në parlament me fjalimin e deputetit Sajmir Korreshi, janë bërë virale në të gjitha rrjetet sociale.

Disa prej faqeve më të shikuara dhe njohura në rrjetet sociale, kanë realizuar meme me ndodhinë e fundit në parlament.

Teksa deputeti Korreshi tregonte situata problematike në qytetin e Lushnjes, kryetari i PD, nuk mbante dot të qeshurat.

LEXO EDHE:  “Shihemi në gjyq”, 4 deputetë para gjykatës  

LEXO EDHE:  “Shihemi në gjyq”, 4 deputetë para gjykatës  Ky moment është kthyer në meme dhe Lulzim Basha është bërë edhe një herë tjetër “viral”.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Basha fle gjumë në këmbë/ Gazment Bardhi e sheh me ëmbëlsi

Publikuar

-

Nga

Ëndrrat e Bashës me Kryeministër/ Kreu i PD, i zhdukur që prej një jave

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shfaqur sot duke shkuar në Kuvend, i përgjumur.

Basha është fotografuar teksa ecte me sytë mbyllur, duke dhënë kështu një mesazh se të mbyllur do t’I ketë sytë edhe në Kuvend, ashtu siç ka bërë këto tetë vite kur e la PD në mes të rrugës, në Opozitë, pas asnjë lloj pushteti.

LEXO EDHE:  Sondazhi/ A janë legjitim deputetët e rinj të opozitës?

LEXO EDHE:  Fillon mbledhja e Komisionit Hetimor/ Hyseni: Do ketë vendime që do të hyjnë në histori

I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi , i cili në foto duket që e sheh me ëmbëlsi dhe nga kreu i grupit parlamentar të PD, Afred Rushaj që e ndjek nga pas, Basha e ka marrë gjumin me vete në Kuvend.

Më poshtë po sjellim foton e Bashës, ku duke ecur fle edhe gjumë./CNA.al 

 

 

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

E pabesueshme/ CNA.al letër urgjente Kuvendit të Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Sot në mesditë, duke parë seriozitetin e situatës në lidhje me Kuvendin dhe atë çfarë presin qytetarët, CNA.al ka vendosur të çojë publikisht këtë letër.

Të nderuar drejtues aktual të Kuvendit, zyrës së Protokollot, Sekretarit të Përgjithshëm, Kryetarit në detyrë, zotit Gramoz Ruçi.

Pra, të gjithë funksionarëve që po merren me përgatitjen, e nesërme.

Pra, sesionin e 10, në datën 10, në orën 10. Ku parlamenti pret me ankth a do hyjë apo nuk do hyjë Doktori, çfarë do të ndodhë nesër.

Se Luli ka gati nja 10 ditë që nuk flet. Është mbyllur në zyrë dhe rri vetëm me Gaz Bardhin.

Por, CNA.al për të kaluar këtë situatë, ka një kërkesë.

Ju lutemi që nesër himnin në Kuvend të mos e vini me regjistrim, siç bëni zakonisht. Pra, të shtypni një kasetë, të ngriheni në këmbë dhe të betoheni për “mëmëdhenë”.

LEXO EDHE:  Djegia e mandateve/ Rama: Ballo me maska e Lulit

LEXO EDHE:  Betimi i gjyqtarëve/ Manja i përgjigjet Metës: Donte të eklipsonte konferencën e donatorëve

Kërkesa jonë është shumë e thjeshtë.Duke qënë se Luli po kthehet në parlament dhe ka dy vite që ka ikur rrugëve, ka mësuar dhe të këndojë himnin. Ju lutemi, a mundet ta këndojë Luli himnin?

Të vendoset që himni të këndohet nga kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend. Gjithashtu të ndryshohet rregullojra me një pikë shtesë.

Ne jemi të sigurt se këngetari do jetë i njëti edhe për 12 vitet e ardhshme.

Ka për t’iu kënduar një himn, që do ta qajë me lot.

Lërëni Berishën, lërini punët e tjera. Por, ju lutemi a mundet ta këndojë himnin Luli?

Kjo do të ishte një fitore e madhe për të dhe për demokracinë në Shqipëri, pas 30 vitesh tranzicion./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: