Connect with Us

Dorëheqje masive në PD/ Basha arrogant dhe i dështuar

Politikë

Dorëheqje masive në PD/ Basha arrogant dhe i dështuar

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Tërheqje masive kanë ndodhur në degën lokale të PD-së në Korçë.

CNA.al ka mësuar se rreth 13 zyrtarë të PD-së në këtë degë kanë dhënë dorëheqjen nga funksionet e tyre.

Gjithashtu edhe Andrea Mano, ka dhënë dorëheqjen si anëtar i Këshillit Kombëtar të PD.

Drejtuesit e PD-së në degën e Korçës akuzojnë kryetarin e PD, Lulzim Basha se po drejton partinë në mënyrë arrogante, duke ua bërë të pamundur kryerjen e funksioneve të tyre.

Gjithashtu, ata deklarojnë se Basha po frenon PD që të përballet me keq-qeverisjen e Ramës, duke e kthyer PD në parti klienteliste dhe në shërbim vetëm të interesave personale./CNA.al

Korça revoltë kundër Bashës/ Anëtarët e kryesisë së PD japin dorëheqjen

Tërheqja masive e anëtarëve të kryesisë së PD në Korçë/ Andi Përmeti: Vendim i duhur

Ish-kreu i PD-së së Korçës braktis Bashën/ “Shuplaka” e fortë: Lidership i papërgjegjshëm

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha përjashtoi Berishën/ Qindra militante nisen drejt selisë të PD

Publikuar

-

Nga

Faktet dhe akuzat/ Berisha ekzekuton Bashën

Lulzim Basha në një vendim të tij personal përjashtoi nga grupi parlamentar i PD ish-kryeministrin Sali Berisha.

Vendimi i Bashës erdhi pas kërkesës nga ambasadorja e SHBA-ve Youri Kim, pas shpalles nga Departamenti i Shtetit non grata te ish kryeministrit dhe ish-presidentit Berisha.Por mesa duket demokratët nuk e pranojnë këtë vendim personal të Bashës.

Qindra perej tyre janë nisur drejt selisë të PD për të protestuar kundër vendimit të Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lulzim Basha përjashtoi Berishën pa mbledhur Kryesinë dhe Grupin Parlamentar

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Demokratike në detyrë, Lulzim Basha ka përjashtuar pak më parë nga Grupi parlamentar i kësaj partie ish-kryeministrin Sali Berisha.

Me një fjalim të tijë në media Basha rënditi meritat e Berishës por në fund ai tha se do ta përjashtonte këtë të fundit nga Grupi Parlamentar derisa të zbardhej e gjithë cështja.

Basha njoftoi një mbledhje të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të drejtuesve politikë në orën 18:30, mesaduket mbledhja u shty dhe Basha  doli publikisht dhe tha se përjashtonte Berishën nga Grupi Parlamentar.

Pra pa u marrë asnjë vendim, pa u mbledhur asnjë strukturë legjitime e Partisë Demokratike, Basha bëri përjashtimin. Pra i vetëm ashtu si është thënë, Luli mund të bëjë cmenduri pa fund.Ai është ‘lideri’ që vrau babanë e tij shpirtërorë, njeriun që e vuri në krye të Partisë Demokratike .

Lulzim Basha mesaduket u bë njëherë burrë, dhe këtë e bëri duke përjashtuar Sali Berishën por dhe këtë herë sërish e bëri i vetëm.

Nuk thirri Kryesinë, nuk pati guximin dhe kurajon të mblidhte drejtuesit dhe ta diskutonte më parë vendimin e tij dhe më pas ta shpallte, por shpalli vendimin dhe gjithë demokratët e mësuan këtë nga mediat pa u mbledhur asnjë nga strukturat drejtuese të partisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dash Shehi e thotë publikisht/ “Berisha është një kapitull i mbyllur”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashamir Shehi në një intervistë për A2CNN është shprehur se ish kryeministri Sali Berisha është një kapitull i mbyllur.

Sipas tij iu takon institucioneve të shprehen, duke shmangur kështu gjykimet personale.Berisha, është kapitull i mbyllur”, ka thënë ndër të tjera Dashamir Shehi.

Çdo hezitim i lidershipit demokrat në këtë drejtim, sipas Shehit dëmton jo vetëm këtë parti, por të gjithë opozitën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE