Connect with Us

Basha zhgënjimi më i madh në raportet politike/ Nishani: I paaftë, rezultoi dështim për PD

Politikë

Basha zhgënjimi më i madh në raportet politike/ Nishani: I paaftë, rezultoi dështim për PD

Publikuar

-

Basha zhgënjimi më i madh në raportet politike/ Nishani: I paaftë dhe i pazoti, dështim për PD

Kryetari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Bujar Nishani, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Përballë”, ku është pyetur nëse Basha është zhgënjimi më i madh në raportet politike.

Nishani tha se dikur ka besuar se Basha mund të ishte një zgjedhje e mirë për PD, por rezultoi një projekt i dështuar, i paaftë dhe i pazoti për të qenë lidër.

“Askush nuk është i pagabueshëm. Nuk kam qenë pjesë e zgjedhjes së Bashës si kryetar i PD sepse kam qenë president, por kam menduar dhe besuar që zgjedhje më e mirëe për PD në atë kohë ishtë zoti Basha.

Mendoja se do ishte i zoti dhe i aftë dhe do kishte kulturën e mjaftushem për të ndërtuar ekipin e duhur.

LEXO EDHE:  Nga Bislim Ahmetaj/ Një pyetje soriozisht serioze për Sali Berishën

Pra kam qenë i gabuar dhe njëriu mund të gabojë, por e rëndësishme është se si reflekton, apo mbetesh peng i gabimit.

Rezultoi një projekt i dështuar për PD.

E ka mbyllur ciklin për të qenë lider i PD, sepse kur dështon e ke dhe një shans të dytë, por kur dështon dhe për herë të dytë dhe për herë të tretë”, shtoi Nishani./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Vendimi i Bashës i turpshëm”/ Bozdo: Jemi futur në qark nga Rama

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i Kryesisë së PD-së Eno Bozdo është shprehur se vendimi i Lulzim Bashës për përjashtin e Sali Berishës nga grupi parlamentar është i turpshëm.

I ftuar në emisionin “Edicioni Special” në Syri Tv, Bozdo thekson se PD është futur në qark nga Rama, pasi kryeministri me çfarë po ndodh, do mbretërojë në mënyrë të dhunshme.Vendimi i Bashës është i turpshëm. Kemi disa humbje të koleksionauara dhe Berisha nuk ka folur, edhe pse gjithë partia priste të fliste. Mua më duket qark ku jemi kapur të gjithë. Në vend se të merremi me Ramën dhe gjithçka bën ai, ne merremi me gjëra që nuk kanë vlerë.

Në 2017, Berisha ka qenë mburojë për Bashën. PD ka humbur zgjedhjet. Rama po mbretëron, por do e çojë këtë vend në një dhunë të madhe. Nuk jemi të aftë për të dalë atje, ku ne e meritojmë që të dalim. Një PD në ditët më të mira të vetat, e përmbys Ramën dhe për këtë nuk ma ndërron mendjen njeri”, deklaroi Bozdo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Dikush duhet të ikë nga PD”/ Bejtja tregon se kur përfundon beteja mes Berishës dhe Bashës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Andi Bejtja, ka komentuar përjashtimin e ish kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD.

I ftuar në emisionin “Edicioni Special” në Syri Tv, gazetari thekson se beteja do të përfundojë vetëm kur njëri prej tyre, ose Basha ose Berisha të ikë nga PD.Dikush duhet të ikë nga PD, ose do iki Berisha ose Basha, rrugë të ndërmjetme nuk shikoj. Kjo punë mbaron me ikjen e njërit ose tjetrit në shtëpi.

Nëse nuk përfundon kështu, do të ishte fatkeqësi. Pyetja e madhe është se deri kur shqiptarët do dëgjojnë vetëm çfarë thonë ndërkombëtarët”, është shprehur Bejtja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha injoron totalisht Bashën/ Do të shkoj në mbledhje kur të më teket

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish kryeministri Sali Berisha ka injoruar totalisht vendimin e kreut të PD, Lulzim Basha.

I ftuar në emisionin Zonë e Lirë, i pyetur nëse do të shkojë në mbledhjet e grupit parlamentar të PD, Berisha tha : Kur të më teket.

Ish kryeministri tha i vendosur se asgjë nuk e ndan nga ata dhe se është anëtar i atij grupi.

LEXO EDHE:  Kur Luli cakton Gazin të gënjejë demokratët!

LEXO EDHE:  Cili është pazari i fundit Rama-Basha dhe çfarë date mban ai?Biseda

Arian Çani: Do shkosh në mbledhje të grupit parlamentar të PD

Sali Berisha: Kur të më teket. Asgjë s’më ndan nga ata, jam anëtar i atij grupi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE