Connect with Us

Agron Gjekmarkaj i mban “ison” Lulzim Bashës

Politikë

Agron Gjekmarkaj i mban “ison” Lulzim Bashës

Publikuar

-

Agron Gjekmarkaj i mban “ison” Lulzim Bashës

Dega e Partisë Demokratike në Korçë, është tronditur sot nga dorëheqjet massive.

Sot publikisht, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Njerëz që për tetë vite luftuan për fitoren e opozitës dhe mbështetën Lulzim Bashën, por edhe njerëz qytetarë që e kuptuan se kush ishte ky i fundit. Sot dolën publikisht duke akuzuar Lulzim Bashën si lider të papërgjegjshëm dhe arrogant.

Por, Lulzim Basha tentoi të justifikohet, duke folur për diversione, që sipas tij tentojnë të tërheqin vëmendjen nga raporti I OSBE-ODIHR, për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Basha nuk pranoi që të komentonte dorëheqjen e kupolës së degës së Korçës, duke thënë se “Kësaj radhe diversioni nuk do të funksionojë, pasi nuk kam ndërmend që t’iu jap atyre që duan ta heqin vëmendjen nga kjo ditë e rëndësishme, nga raporti i OSBE dhe konstatimi i asaj që kemi thënë që është dhe duhet të jetë shqetësimi i cdo kujt”.

Më pas, Basha vijoi të recitojë “poezinë” e tij, duke thënë se zgjedhjet e 25 prillit ishin masakër zgjedhore. Por, sërish pa thënë asgjë se çfarë do të bëjë opozita, për të rrëzuar regjimin Rama-Doshi, sikurse premtonte ai gjatë fushatës për kreun e PD.

LEXO EDHE:  Video-Të gjitha “perlat” e Lulzim Bashës

Por, sikur mos mjaftonte “recitimi” I Lulzim Bashës, del edhe Agron Gjekmarkaj. Ai që e mban veten për profesor, tashmë edhe me mandat deputeti, del dhe i mban “ison” Lulzim Bashës.

Në një shkrim të publikuar sot, Agron Gjekmarkaj vijon të përsërisë refrenin e Lulzim Bashës, duke thënë se Raporti i OSBE rrëzon zgjedhjet e 25 Prillit dhe konfirmon masakrën elektorale”.

Në vend të bënte një reagim për situatën ku është katandisur PD-ja, Gjekmarkaj vijon e mban “ison” e masakrës elektorale, që në fakt duket të jetë albia e humbjes, e Lulzim Bashës./CNA.al

Basha dështon në Korçë/ Shikon ëndërra me beteja, asnjë mesazh për demokratët

Basha dështon në Korçë/ Shikon ëndërra me beteja, asnjë mesazh për demokratët

Ish-kreu i PD-së së Korçës braktis Bashën/ “Shuplaka” e fortë: Lidership i papërgjegjshëm

Korça i “thyen turinjtë” Bashës/ Arrogant dhe i papërgjegjshëm, ka përçarë PD-në

Dorëheqjet masive në Korçë/ Basha bëhet qesharak, tenton të justifikohet

Korça i “thyen turinjtë” Bashës/ Arrogant dhe i papërgjegjshëm, ka përçarë PD-në

“Propaganda e PD, një farsë”/ Gjekmarkaj “këmbeu” fytyrën me të ndenjurat

Agron Gjekmarkaj tallet me Bashën/ “Le ta gëzojë Baftjari, se është djalë për së mbari”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha nuk e nxori me shkelma nga zyra/ Çlirim Gjata ia thotë troç Bashës: Kryetar pa parti

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar Sali Berishën, kundër statutit të Partisë Demnokratike.

Nga ana tjetër Berisha, ka zgjedhur që t’i kundërpërgjigjet, duke respektuar statutin dhe të gjitha rregullat e PD-së.

Çlirim Gjata ka tha se nëse nuk shkohet në votim, në fund fare mund të mbesin fare pa PD.Berisha nuk dërgoi 5 mijë mbështetës dhe të nxjerrë Bashën nga zyra. Ai ndoqi një rrugë tjetër, atë të komunikimit me bazën e partisë dhe tha të shkojmë të forumet. Nuk ka kërkuar direkt shkarkimin e Bashës.  Berisha ka kërkuar votimin e vendimit nëse do të rrijë apo jo në Grupin Parlamentar dhe nëse fitoj unë Basha s’ka më vend në PD”, është shprehur Gjata në ABC Neës.

Sipas Basha mund të rrijë në PD për ta sjellë në pushtet amerikanët, por s’ do të ketë më PD,

“Nuk jemi në gjykatë për të përcaktuar kryetarin me gërma dhe pika. Lulzim Basha mund të rrijë në krye të PD dhe Berisha të mos mund të bëjë asgjë. Bashës mund t’i thonë amerikanë do të të sjellim në pushtet, por ai s’ka me çfarë të vijë në pushtet se s’do të ketë mbetur më PD”, ka thënë më tej Gjata./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Reagojnë ish-krerët e PD, Korçë/ Berisha i mirëpritur, Basha të dorëhiqet

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Ish drejtuesit e Partisë Demokratike në Korçë, janë pozicionuar në krah të ish-kryeministrit, Sali Berisha.

  Gjergji Papa

Ish kreu i PD në Korçë, Gjergji Papa ka thënë për CNA.al se doktor Berisha është mirëpritur në Korçë.

Unë ruaj një marrëdhënie të shkëlqyer miqësore me të. Besoj se do të vijë në Korçë dhe unë do jem prezent në takimin e tij” ka thënë Papa.

Papa theksoi se do të marrë pjesë në takimin e Berishës në “Foltoren me demokratët”, duke shtuar  se e ka mik Berishën dhe se ka një marrëdhënie shumë të mirë me të.

Edhe, Agron Azillari, i cili ka drejtuar PD në Korçë përgjatë viteve  2005 -2009 kundërshton ashpër vendimin e  Lulzim, ndërsa deklaron për CNA.al se do të marr pjesë në takimin e liderit historic të PD , Sali Berisha, ‘Foltore me demokratët”

“Jam me lëvizjen e z.Berisha dhe do marr pjesë në takimin që do të organizohet në Korçë. Shkak për të dalë kundër Lulit, është fakti i  vendimmarrjes duke anashkaluar rrugën institucionale, Kryesinë apo Këshillin kombëtar.etj, ka thënë Azillari për CNA.al.Ai ka shkuar edhe më tej, duke thënë se shkelja e statutit nga ana e Lulzim Bashës ka qenë e vazhdueshme.

Edhe ish-drejtuesi tjetër i PD në Korçë, Andrea Mano, i cili u dorëhoq pas rezultatit katastrofik të 25 Prillit, tha se Basha duhet të kishte dhënë dorëheqjen.

                           Andrea Mano 

Mendimi im është që Basha duhet të japë dorëhqjen dhe të ikë nga posti i kryetarit”, ka thënë ai.

LEXO EDHE:  Video-Të gjitha “perlat” e Lulzim Bashës

LEXO EDHE:  Akuzat e forta/ Basha zbulon planin “kriminal” të qeverisë

Qartazi ish-krerët lokalë në Korçë në 16 vitet e fundit janë pozicionuar në krah të Berishës dhe kanë kërkuar largimin e Lulzim Bashës.

Në fakt artikulimi i Andrea Manos për dorëheqjen e Lulzim Bashës nga kryetari i PD, është artikuluar disa kohë më parë kur ky dhe një grup anëtarësh të kryesisë kanë dhënë dorëheqjen duke e lënë degë lokale pa kryetar dhe pa kryesi, pas përplasjeve të shumta që ndodhën në degët lokalë.

CNA.al ka kontaktuar dhe me disa drejtues të tjerë lokalë, anëtarë kryesie, sekretarë dhe nënkryetarë të degës të gjithë kanë thënë se do të jenë prezentë në takimin që do të zhvillojë ish-kryeministri Berisha në Korçë dhe shpresojnë që ky të takim të ndodh sa më shpejt dhe se do të jetë një nga takimet më të shkëlqyera që Berisha do të zhvillojë në të gjithë vendin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Andi Përmeti “dush të ftohtë” Bashës/ I rendit dështimet ndër vite

Publikuar

-

Nga

cna lajm politike

Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha ka bërë sot një deklaratë, ku tha se nuk do ta lejojë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

Në lidhje me këtë ka reaguar ish deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Permeti, sipas të cilit çdo zotim që merr persipër Basha bëhet e kundërta. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Përmeti ka bërë një renditje të atyre zotimeve që Basha nuk ka arritur ti përmbushë.

Basha sot paska deklaruar që nuk do të lejojë Kuvendin Kombëtar të PD. Në 8 vite kanë qënë te shumta zotimet publike të Bashës ndërmjet të cilave më të njohurat:

2015- Nuk ka reformë territoriale pa pjesemarrjen e PD.

2017- Nuk ka zgjedhje me Edi Ramen kryeministër.

2017- Çdo demokrat të jetë i sigurt që bashkëpunim me LSI nuk do të ketë kurrë.

2017- Fatmir Xhafa bëhet ministër vetëm po kaloi mbi trupin tim.LEXO EDHE:  “Është pa shtyllë kurrizore”/ Basha sqaron Ramën pas deklaratave: Nuk bën dot asgjë pas 8 vitesh

LEXO EDHE:  Meta dhe Basha gënjejnë për Parlamentin/ Si po e keqpërdorin Kushtetutën

2018- Tra në rrugën e kombit nuk do ketë kurrë.

2019- Edi Rama nuk është më kryeministri i shqiptareve.

2019- Zgjedhje bashkiake pa PD nuk ka për të patur kurrë.

2019- Asnjë shtëpi në Unaze të madhe nuk preket. Do mbrohen me trupat tanë.

2020- Duhet të kaloni mbi trupat tanë që të prishni Teatrin Kombëtar.

Sot erdhi zotimi më i fundit: Kuvend të Partise Demokratike nuk ka për të patur.

Sa herë që Basha zotohet publikisht për dicka ndodh e kunderta e zotimit të tij. Tashmë mbas zotimit të tij të fundit na ngelet vetëm të urojmë: Punime të mbara Kuvendit Kombëtar të PD”, shkruan Përmeti./CNA.al

LEXO TE PLOTE