Connect with Us

Qetësohen tifozët e Juventusit, Ronaldo zbarkon në Torino

Seria A

Qetësohen tifozët e Juventusit, Ronaldo zbarkon në Torino

Publikuar

-

Dita e sotme ka rezervuar zbarkimin e disa yjeve në selinë e Juventusit, përfshirë këtu dhe sulmuesin Kristiano Ronaldo. Në një farë mënyre, Ronaldo i jep fund zërave të merkatos teksa ka kryer dhe vizitat mjekësore Conticassa për t’iu bashkuar më pas trajnerit Mak Alegri në stërvitjen e skuadrës.

Portugezi mund të qëndrojë dhe këtë sezon tek Juvja për të provuar ëndrrën e madhe në Champions, por për momentin ngërçi qëndron tek pozicioni në fushë, pasi Alegri kërkon që Ronaldo të bëjë pykën, por ylli portugez kërkon më shumë liri në fushë. Megjithatë, Kristiano Ronaldo u prit nga qindra tifozë duke shkëmbyer dhe autografe apo foto me ta.

LEXO EDHE:  Video/ Jo vetëm babi, edhe Zaho është tifoz i Juves

Së bashku me 36-vjeçari, skuadrës iu bashkuan dhe Dejan Kulusevski, Mathijs De Ligt, Aron Ramsej dhe Adrien Rabiot të cilët përfunduan pushimet pas angazhimit në Kampionatin Europian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Debutimi mund të vijë të dielën, trajneri i Specias: Manaj është gati, pres Venecian më të mirë të mundshme

Publikuar

-

Nga

Të dielën mund të vijë debutimi i Rei Manajt me fanellën e Specias. Sulmuesi shqiptar rikthehet pas shumë viteve në Serie A, ku do të jetë nën urdhërat e një ish-lojtari të njohur. Tiago Mota ka folur për mediat dhe pohon se Manaj është gati dhe se do të jetë në garë për një vend në formacion kundër Venecias.

“Pres Venecian më të mirë të mundshme, edhe sepse po rritet. Jo vetëm në ndeshjen e fundit, edhe në Udine ata treguan se po rriten falë një trajneri shumë të mirë i cili stërvitet shumë mirë. Këtë mund ta shihni në fushë. Fizionomia e ekipit ka ndryshuar, por ata po bëjnë mirë falë tij. Pres një skuadër që, në shtëpi kundër një kundërshtari të drejtpërdrejtë, do të kërkojë tre pikët.

LEXO EDHE:  Video/ Jo vetëm babi, edhe Zaho është tifoz i Juves

LEXO EDHE:  Operacionet plastike që transformuan yjet e futbollit/ Ja kush ka pësuar ndryshimet më të mëdhaManaj është gati, Nzola është gati, Salcedo është gati si dhe Antiste, Gyasi dhe Verde. Ne kemi të gjithë lojtarët që stërviten mirë, do të shohim se cilët do të thirren në Venecia”. ka thënë Tiago Mota.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Humbi 14 milionë dollarë pasuri me femra dhe baste/ Historia shokuese e ish-futbollistit të Juventusit që sot vuan për bukën e gojës

Publikuar

-

Nga

E çuditshme, por e vërtetë, dikur milioner, ndërsa tani vuan për bukën e gojës. Ish-futbollisti i njohur, Fabian O’Niell, është i fundosur, për shkak të veseve. 47-vjeçari, që në të kaluarën ka qenë pjesë e Juventusit, humbi 14 milionë dollarë pasuri me femra dhe baste.

O’Neill është një emër shumë i njohur për ata që kanë parë futbollin italian në vitet 90. Futbollisti nga Uruguaji zbarkoi në Itali duke luajtur fillimisht te Cagliari.

Në Sardenjë, O’Neill spikat dhe Juventus e blen atë. Në klubin bardhezi ai luan pak sepse në skuadër janë Del Piero dhe Zidane dhe ky ishte fundi i karrierës së tij.

LEXO EDHE:  Operacionet plastike që transformuan yjet e futbollit/ Ja kush ka pësuar ndryshimet më të mëdha

LEXO EDHE:  Ronaldo me familjenSot, megjithatë, O’Neill është përsëri i popullarizuar sepse në një intervistë ai zbuloi se kishte harxhuar 14 milionë dollarë në vetëm disa vjet mes alkolit, femrave dhe basteve. Tani jeta e tij ka rifilluar nga një bar në Montevideo.

“Unë vij këtu në mëngjes dhe ndihmoj Xhenet që është pronarja e lokalit. Njerëzit nuk habiten kur më shohin këtu, sepse ata tashmë më njohin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Gabimi fatal i Strakoshës te Lacio, futbollisti serb i pari që iu gjet afër në momentin e vështirë

Publikuar

-

Nga

Strakosha po kalon momentet më të errëta në karrierë dhe kjo nuk mund të diskutohet. Portieri shqiptar ka humbur shumë besimin në aftësitë e tij dhe panorama e ofruar në ndeshjen ndaj Galatasaray ka ardhur sipasojë e qëndrimit në stol për një kohë të gjatë.Menjëherë pasi Strakosha futi topin në rrjetë me duart e tij për t’i falur golin kundërshtarëve, shumë prej lojtarëve të Lacios vendosën duart në kokë. Por Milinkovic Savic ishte një prej futbollistëve të parë që ka shkuar për të përkrahur Strakoshën në këtë moment të vështirë, duke ditur edhe lidhjen e tyre të ngushtë shoqërore.

LEXO TE PLOTE