Connect with Us

Plas te Totenhemi, Herri Kejn nuk pranon të luajë kundër Mançester Sitit

Premier Liga

Plas te Totenhemi, Herri Kejn nuk pranon të luajë kundër Mançester Sitit

Publikuar

-

Herri Kejn kërkon me çdo kusht transferimin te Mançester Siti dhe dje “Daily Mail” raporton se në radhët e Totenhemit tashmë ka shpërthyer një luftë e brendshme. Ndonëse “Qytetarët” kanë bërë një ofertë të çmendur prej 185 milionë eurosh, presidenti Levi është gati që ta shtyjë atë, vetëm për të mos e lëshuar bomberin e tij.

Por 28- vjeçari, i cili aktualisht është me pushime, pas finales së humbur të “Euro 2020” kundër Italisë, dje ka lajmëruar se kërkon disa ditë më shumë pushime dhe do të kthehet në stërvitje vetëm pas 15 gushtit. Por pikërisht në këtë datë luhet edhe java e parë e Premier Ligës, ku Totenhemi do të presë në shtëpi Mançester Sitin dhe zgjedhja e Herri Kejnit duket qartësisht një lëvizje për të vazhduar presionin e tij për t’u vënë sa më shpejt nën urdhrat e Pep Guardiolës, aq sa është gati të dezertojë edhe duelin përballë “Qytetarëve”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Nga marteniteti në fushë me helikopter, për të ndihmuar skuadrën e tij të fitonte

Publikuar

-

Nga

Daniel James përjetoi ndjesinë e të qënurit baba ditën e martë në Manchester dhe prania e tij në ndeshjen e mbërmjes të të njëjtës ditë me Leeds-in e tij në Londër ishte në dyshim.

Por kjo është pikërisht ajo që bëri 23-vjeçari, pasi 21 shtatori u shndërrua për të në një ditë që nuk do ta harrojë kurrë.

“Djali im lindi këtë pasdite,” tha James për BBC Radio 5 Live pasi kishte luajtur të gjithë ndeshjen në fitoren 6-5 me penallti të Leeds në Fulham e vlefshme për Carabao Cup.

“Faleminderit trajnerit që më lejoi të jem në Mançester për këtë ngjarje kaq të rëndësishme. Ditë absolutisht e mahnitshme për mua dhe bashkëshorten. Jam krenare për të sepse isjte një ditë e stërzgjatur diçka që ne nuk mund ta ndryshonim,” – shton lojtari i Leeds-it

“Menaxheri më dha leje dhe unë isha atke për lindjen e foshnjës sime dhe më pas erdha për ndeshjen.”Ndeshja e raundit të tretë në Fulham nisi në orën 20:45 që do të thotë se koha ishte e limituar për James.

Leeds kishte një mori problemesh me dëmtimet e lojtarëvr dhe Marcelo Bielsa isjte në situatë të vështirë por e gjeti një mënyrë për ta pasur James në dispozicion.

“Udhëtimi me makinë do të kishte qenë shumë i gjatë kështu që përfundova duke marrë një helikopter,” tha anësori i Uellsit.  “Pak histori e çuditshme por që do ta mbaj mend gjithmonë.”

“Ne nuk kemi ende një emër për foshnjën, do të mendojmë për një emër kur të kthehemi në shtëpi.”

Kanë qenë disa javë përmbysëse për James, pasi u bashkua me Leeds nga Manchester United për 25 milionë stërlina në ditën e fundit të transferimeve.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Lojtarët që do përfitojnë më shumë në sezonin e ri, ja lista e plotë

Publikuar

-

Nga

Revista prestigjoze “Forbes” ka bërë një listë të lojtarëve që do të përfitojnë më shumë gjatë sezonit të ri futbollistik 2021/2022. I pari në këtë listë është Kristiano Ronaldo i cili la Juventusin për tu transferuar sërish tek Mançester Junajtid pritet të përfitojë 91,5 milionë paund pa hequr taksat. Me 11 milionë paund më pak pritet të jetë Lionel Mesi tek PSG duke u renditur i dyti në këtë renditje me 80,5 milionë paund.

I treti renditet Nejmar i cili do të përfitojë 69,5 milionë paund. I katërti është Kilië Mbape i cili thuhet se do të përfitojë plot 31,5 milionë paund. I pesti është Mohamed Salah me 30 milionë paund. I gjashti Robert Levandovski me 26 milionë paund. I shtati është Andres Iniesta me 26 milionë paund. I teti renditet Pol Pogba me 25 milionë paund. I nënti Geret Bejl me 23,5 milionë paund dhe i dhjeti Eden Hazard me 21 milionë paund.

RENDITJA E PLOTË –

1. Kristiano Ronaldo – Mançester Junajtid – 91,5 milionë paund

2. Lionel Mesi – PSG – 80,5 milionë paund

3. Nejmar – PSG – 69,5 milionë paund

4. Kilië Mbape – PSG – 31,5 milionë paund5. Mohamed Salah – Liverpul – 30 milionë paund

6. Robert Levandovski – Bajern Mynih – 26 milionë paund

7. Andres Iniesta – Visel Kobe – 26 milionë paund

8. Pol Pogba – Mançester Junajtid – 25 milionë paund

9. Geret Bejl – Real Madrid – 23,5 milionë paund

10. Eden Hazard – Real Madrid – 21 milionë paund

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Trajneri i Southampton kritikon Armando Brojën: Ky është problemi i tij!

Publikuar

-

Nga

Southampton fitoi ndaj Sheffield United duke kaluar më tej në fazën e Kupës. Armando Broja luajti për 90 minuta dhe nuk shënoi, duke humbur edhe penallti nê ruletën ruse. Trajneri Hasenhutl e ka kritikuar në përfundimin e takimit duke veçuar lehtësinë sesi Broja i merr ndeshjet.

“Nuk do të ishte e lehtë, me një ekip të Championship. Në fillim ti duhet të mësosh që tê luftosh për të fituar vendin, ky ishte problemi i Brojës. Nuk e ka marrë shumë seriozisht ndeshjen dhe kjo duhet për të fluturuar nga ndeshje të tilla.Këtê duhet të mësojë Broja. Ka kualitete, e shohim që ka, duhet të punojmë shumë. E kam thënë që ështê i ri me potencial dhe ka shumë gjëra për të mësuar”, tha Hasenhutl.

LEXO TE PLOTE