Connect with Us

Memelli: Skënderbeu nuk është ende i plotë, presim përforcime

Sport

Memelli: Skënderbeu nuk është ende i plotë, presim përforcime

Publikuar

-

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, ka folur pas testit miqësor kundër Maliqit ku ekipi i tij fitoi me rezultatin 2-1. Tekniku bardhekuq është dukur deri diku i kënaqur me këtë ndeshje, duke u shprehur: “Janë 10 ditët e para të përgatitjeve. Ka qenë një 10 ditësh shumë intensiv. Jemi në ditët e para të ngarkesës dhe lodhja ndihet. Sigurisht që do të ishte paksa e vështirë, pasi është një ekip me shumë mungesa dhe jo i plotë”.

Janë të paktën 8 lojtarë që mungojnë dhe pritet t’i bashkohen skuadrës në vijimësi. Më pas do të kemi kohë që të kolaudojmë skuadrën me lojtarët e tjerë që kanë mbërritur. Kemi kohë për të plotësuar grupin. Presim që lojtarët të afrohen, por dhe të integrohen edhe të tjerët që janë afruar tashmë”.

Ne presim që të përforcohemi më tej edhe në dy pozicionet vakante në mbrojtje dhe më pas të shohim skuadrën se si do të adaptohet me lojën. Presim të vijë Rexhepi dhe Sadriu, sapo të mbarojnë Kupat e Europës me Shkëndijën. Kemi vendosur edhe testet e radhës, është një periudhë që skuadra gabon, por mund të rikuperosh, ndërsa më pas me fillimin e kampionatit duhet që të minimizojmë gjithçka”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Besart Berisha akord me ekipin shqiptar?

Publikuar

-

Nga

E mban mend lojtarin që nuk vinte dot te Kombëtarja Shqiptare për shkakun e largësisë së madhe nga Australia? Bëhet fjalë për Besart Berishën që nuk e mendonte dy herë që të refuzuonte ftesat në kohën që ne vuanim aq shumë për të gjetur një sulmues. Ndërkohë historia e tij u përsërit edhe me Kosovën teksa pas një ndeshje të zhvilluar, u zhduk papritur.Berisha nuk ishte një prej lojtarëve që i pëlqente sakrificat, por kërkonte rehatinë e tij. Pas shumë vitesh kontribut në elitën e futbollit australian, sulmuesi do të rikthehet në ekip shqiptar. Indeksioline ka zbuluar se Ballkani do të arrijë marrëveshjen me 36-vjeçarin për ta marrë në Kosovë. Akordi thuhet se eshte arritur dhe marreveshja duket afer.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Të gjithë brohorasin emrin e tij! Shaqiri është ylli i ri i Lyon-it, tifozët i tregojnë dashurinë në momentin e asistit

Publikuar

-

Nga

Xherdan Shaqiri bëri mbrëmë debutimin e tij për skuadrën e Lyon-it, ku duket se i ka rrëmbyer zemrat e tifozëve pa nisur ende mirë aventurën e tij me francezët. Sulmuesi shqiptar është ylli i ri i skuadrës prej të cilit pritet shumë këtë sezon dhe këtë e tregon fare mirë momenti kur ish-lojtari i Liverpool-it jep asistin në golin e dytë.

Sapo Shaqiri shkon pranë cepit të fushës për të ekzekutuar një goditje nga këndi, të gjithë tifozët dëgjohen duke brohoritur emrin e tij. Mbështetja e madhe e ardhur nga tribunat i jep zemër futbollistit shqiptar, që menjëherë dhuron një asist perfekt për Denayer.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Debutim ëndrash me Realin e Madridit, Camavinga në librat e historisë

Publikuar

-

Nga

Në pamundësi për të firmosur me Kylian Mbappe, presidenti i Realit të Madridit Florentino Perez në ditën e fundit të merkatos afroi te Los Blancos talentin tjetër francez Edoardo Camavinga nga Rennes për 30 milionë euro.

Fillimisht ajo e 18-vjeçarit u duk si një blerje emergjente në momentet e fundit të merkatos, por debutimi i Camavingas me Realin rezultoi një debutim ëndrrash aq sa tifozët madrilenë kanë nisur që tani të dashurohen me francezin pasi me golin që realizoi në fitoren ndaj Celta Vigos vetëm 6 minuta pasi kishte hyrë në fushë, Camavinga hyri menjëherë në librat e historisë së klubit merengues.

Në moshën 18 vjeç e 306 ditë, Camavinga është lojtari i dytë më i ri që shënon në debutimin e tij për Real Madridin në La Liga në shekullin e 21, pas Rodrygo, i cili e bëri këtë kundër Osasunas në shtator 2019 kur ishte 18 vjeç e 259 ditë.Në këtë moshë, francezi bëhet lojtari i 33-të më i ri që ka debutuar me Real Madridin në kampionatin spanjoll, duke u renditur pas Camachos, i cili bërë atë kur ishte vetëm 18 vjeç e 268 ditë.

Camavinga hyn në listën e çudirave  të “Los Blancos” duke u bashkuar me Vinicius dhe Rodrygo, dy nga shokët e tij të skuadres aktualisht.

Listën e kohës e kryeson Odegaard, i cili debutoi nga dora e Ancelottit në La Liga vetëm 16 vjeç e 157 ditë duke tejkaluar rekordin që mbahej nga Losada, i cili debutoi 17 vjeç e 6 ditë.

LEXO TE PLOTE