Connect with Us

I druhen gjobës tjetër, te Vllaznia marrin masa për tifozët

Sport

I druhen gjobës tjetër, te Vllaznia marrin masa për tifozët

Publikuar

-

Drejtuesit e Vllaznisë kanë nisur punën për organizimin e ndeshjes me AEL-in, në mënyrë që gjithçka të shkojë më së miri dhe të mos përsëriten skenat e takimit ndaj Shiroki Brijegut. Për shkak të fishekzjarrëve, klubi u dënua me 10700 euro gjobë nga UEFA.

Duke pasur parasysh edhe interesimin e jashtëzakonshëm të tifozvëe për këtë sfidë, në klubin shkodran duan që ndeshja me AEL të kthehet në festë e të mos ketë më situata problematike që mund të penalizojnë ekipin.

LEXO EDHE:  Video-100-vjetori i shoqnisë "Vllaznia"/ Ekspozitë me botime dhe dokumente  

Kësisoj, në bashkëpunim me policinë, do të nisë një fushatë sensibilizuese për rreth 5000 tifozët që do të jenë në stadium. Masat pritet të jenë të ashpra, teksa tifozëve nuk u lejohet të mbajnë sende në stadium.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Teuta nuk “vdes” kurrë, barazon me 10 lojtarë në Shkodër dhe i tregon Vllaznisë pse janë kampionë

Publikuar

-

Nga

Nuk ka fitues në supersfidën midis Vllaznisë dhe Teutës. Të dyja skuadrat ndanë nga një pikë në një ndeshje dramatike që zgjati 11 minuta.

Ndeshja ishte me mjaft ritëm dhe e luftuar, gjë e cila u tregua që në fillim të takimit. Në fundin e pjesës së parë Teuta ngeli me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Todorovskit. Ishte një vendim i vështirë për gjyqtarin i cili u konsultua dhe me VAR-in, për të ndryshuar më pas ngjyrën e kartonit. Pjesa e dytë nisi vrullshëm, ku Da Silva kaloi shkodranët në avantazh me një goditje të bukur me kokë.

Kur të gjithë menduan se Vllaznia do të merrte tre pikët, mendoi Kuembemba për t’i prishur festën shkodranëve. Sulmuesi i durrsakëve shënoi një gol mjaft të bukur me një goditje me kokë duke shtangur të pranishmit në ”Loro Boriçi”. Pjesa tjetër e lojës u luajt me mjaft tension, por rezultati nuk ndryshoi me skuadrat që marrin vetëm nga 1 pikë në shtëpi.

LEXO EDHE:  Do luhet sonte Superkupa e Shqipërisë, Teuta sfidon Vllazninë në “Elbasan Arena”

LEXO EDHE:  Eksploziv makinës së administratorit të Vllaznisë/ Pritet mbërritja e forcave xheniere

FT| VLLAZNIA-TEUTA 1-1

Da Silva 58′ / Kuembemba 73′ 73′ GOOOOOOL Teuta 1-1/ Durrsakët i përgjigjen Vllaznisë. Kuembemba realizon një supergol me kokë, duke goditur në një pozicion të vështirë. Pllakos heshtja në Loro Boriçi. 

58′ GOOOOOOOL Vllaznia 1-0/ Viktor Da Silva fluturon bukur në zonë duke shënuar me kokë pas një krosimi nga e majta e Liridon Latifit. Shpërthen festa në Loro Boriçi. 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi “shfryn” ndaj Bolognas, zikaltërit kthejnë në “tabelë qitjeje” portën kundërshtare

Publikuar

-

Nga

Interi ka regjistruar një fitore të thellë ndaj Bolognas në kuadër të javës së katërt të Serie A.  Skuadra e Inzaghit vinte pas një humbje të pamerituar ndaj Real Madrid në Champions League dhe skuadra e Mihajlovic rezultoi e duhura për t’u “shfryrë”.

Zikaltërit fituan me rezultatin 6-1, ku serinë e golave e hapi Lautaro Martinez  në minutën e 6. Në minutën e 29, Inzaghi do të kryente një zëvendësimin të detyruar pasi Correa do të linte fushën për shkak të një dëmtimi dhe në vendin e tij u inkuadrua Edin Dzeko.

Dyfishimi i rezultatin do të vinte në minutën e 30 me qendërmbrojtësin, Milan Skriniar dhe vetëm 4 minuta më vonë do të shënonte edhe Barella.

LEXO EDHE:  Video-Kryebashkiakes së Bashës i “lidhet” gjuha para gazetarëve

LEXO EDHE:  Te Vllaznia zgjidhin qesen, zbulohet premio për fitoren ndaj Partizanit3-0 do të ishte rezultati përfundimtar i pjesës së parë dhe e dyta do të niste me të njëjtin ritëm. Vecino do të shënonte golin e 4 në minutën e 54 dhe vëtëm 10 minuta më vonë do të shënonte edhe Edin Dzeko.

Boshnjaku nuk do të mjaftohej, pasi në të 68’ do të shononte edhe golin e dytë personal dhe të gjashtin për skuadrën e tij.

Miqtë do të shënonin golin e nderit në minutën e 86’ me Theate.

Me këtë fitore neroazurri do të ngjiten momentalisht në vendin e parë me 10 pikë, ndërsa Bologna në vendin e 7 me 7 pikë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kategoria e Parë/ 8 sfidat e javës së dytë, sa shumë rezultate surprizë

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar 8 ndeshjet e javës së dytë të Kategorisë së Parë.

Apolonia fiton me përmbysje ndaj Shkumbinit 2-1 në stadiumin “Loni Papuçiu”. Me po të njëjtin rezultat ka fituar dhe Korabi ndaj Butrintit 2-1.

Pogradeci dhe Besa janë ndalur në barazim pa gola 0-0 duke mos arritur që të shënojnë një gol dhe të marrin 3-pikëshin në këtë takim.

Burreli gjithashtu ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Tomorit. I njëjti rezultat 0-0 edhe për takimin Lushnja-Tërbuni në stadiumin “Roza Haxhiu”.

Vora ka arritur të fitojë 3-2 ndaj Maliqit, takim që u luajt në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes.

LEXO EDHE:  Video-Kryebashkiakes së Bashës i “lidhet” gjuha para gazetarëve

LEXO EDHE:  Te Vllaznia zgjidhin qesen, zbulohet premio për fitoren ndaj Partizanit

Bylis ka arritur të marrë një rezultat tepër pozitiv duke mposhtur Erzenin në stadiumin e qytetit të Shijakut një nga pretendentët për ngjitjen në elitë me rezultatin 0-1.

Turbina ka marrë një tre-pikësh me vlerë ku ka mposhtur me rezultatin 3-2 skuadrën e Besëlidhjes.

SFIDAT E PËRFUNDUARA –KORABI 2-1 BUTRINTI

APOLONIA 2-1 SHKUMBINI

TURBINA 3-1 BESËLIDHJA 

POGRADECI 0-0 BESA 

BURRELI 0-0 TOMORI 

LUSHNJA 0-0 TËRBUNI 

VORA 3-2 MALIQI (Në Pezë) 

ERZENI 0-1 BYLIS 

LEXO TE PLOTE