Connect with Us

Plas te Milani/ Rebelohet Kesi, kërkon të njëjtat kushte si Ibra për rinovimin

Seria A

Plas te Milani/ Rebelohet Kesi, kërkon të njëjtat kushte si Ibra për rinovimin

Publikuar

-

Frank Kesi momentalisht është i përqendruar me kombëtaren e tij Bregun e Fildishtë në Lojërat Olimpike, por ka lënë pezull në shtëpinë kuqezi çështjen e rinovimit të kontratës. Gjërat nuk po shkojnë ashtu siç pritej, pasi mesfushori 24-vjeçar ka pretendime për rinovimin. Sipas ’’Sport Mediaset’’, Kesi kërkon një pagë prej 7 milionë eurosh në sezon, aq sa Ibra, por drejtuesit e Milanit janë ndaluar vetëm në ofertën e 5.5 milionëve.

LEXO EDHE:  Zyrtare/ Milan arrinë marrëveshje me super sulmuesin

Agjenti i Kesi pritet këtë javë në Milani për të sqaruar gjithçka, por pretendimet e mesfushorit nuk do të ndryshojnë. Rinovimi i kontratës të Kesi është kthyer në çështje te Milani. Nderkaq,  Liverpuli ka kohë që e pret dhe ky mund të jetë momenti i duhur për transferimin e madh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juventusi rihap merkaton, hedh sytë nga futbollisti i Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Juventusi është duke kërkuar një zëvendësues për Alex Sandro në krahun e majtë të mbrojtjes dhe kanë shënjestruar tashmë objektivin e tyre. Ai eshte mbrojtësi i majtë i Real Madrid, Ferland Mendy. Sipas ‘Fichajes’, Juventus mund të bëj një lëvizje për mbrojtësin e Real Madridit në Janar, pasi Carlo Ancelotti duket se i beson më shumë të riut Miguel Gutiérrez, me francezin që gjithashtu ka qenë cak i lëndimeve të shumta.

Massimiliano Allegri dëshiron ta rikthejë Juventusin në krye të majës së futbollit italian. Për ta bërë këtë, duhet të përforcojë zona të ndryshme të fushës. Një nga pozixionet ku Juventus synon të përforcohet është ai i krahut të majtë të mbrojtes. Rënia e formës së Alex Sandros është bërë një ‘kokëdhembje’ për trajnerin italian dhe ai dëshiron me çdo kusht reforma në këtë repart. 

LEXO EDHE:  Shkëlqeu në Botëror/ Milani arrinë marrëveshjen për transferimin e tij

LEXO EDHE:  E bujshme/ Milani pranë akordit me talentin shqiptarPër këtë arsye, ai është interesuar për shërbimet e Ferland Mendy, një lojtar me prezencë të madhe fizike që ka aftësi të shkëlqyeshme në sulm dhe mbrojtje. Nëse një ofertë e mirë ofrohet në tavolinë gjatë janarit, francezi mund të veshë ngjyrat e ‘bianconeros’.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mourinho tregon pse festoi si fëmijë pas fitores ndaj Sasuolos

Publikuar

-

Nga

Roma fitoi në minutat shtesë me rezultatin 2-1 kundër Sasuolos, çka e bëri edhe më të veçantë mbrëmjen e sotme për Murinjon. Kjo përballje ishte e 1000-ta në karrierën e tij si trajner, prandaj fitorja ishte e vetmja gjë që dëshironte në fund të 90 minutave.

Kjo dallohet qartë edhe në mënyrën se si e festoi golin e shënuar në minutat shtesë, duke vrapuar i ngazëllyer rreth fushës derisa i bashkohet ekipit dhe tifozeve. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes, Murinjo rrëfen se sfida me Sasuolon ishte tejet e veçantë për të dhe se fund ka vrapuar si një fëmijë i vogël për të festuar.

“Gjatë javës kam gënjyer edhe veten duke thënë se nuk ishte një ndeshje e veçantë. Por ishte e tillë, sepse ishte një numër shumë i veçantë dhe deri në ditën e fundit të jetës sime do të kujtoj se kjo ishte ndeshja e 1000-të. Nuk doja një humbje, kisha frikë të kisha këtë ndeshje në mendje. I gënjeva të gjithë.

LEXO EDHE:  Zbulohet gënjeshtra e Leonardos/ Ai nuk ka kontaktuar me yllin e madh

LEXO EDHE:  Iku Kalinic/ Tani Milan largon lojtarin tjetër për 38 milionë euro

Takimi mund të përfundonte 6-6, ata mund të kishin fituar 2-1, në minutat e fundit Rui priti shumë, ne humbëm gola me një portë bosh. Për tifozin në shtëpi ishte një ndeshje e jashtëzakonshme, sot unë nuk isha 58 por 10, 12 ose 14 vjeç, kur fillon të ëndërrosh për një karrierë në futboll. Ishte një vrapim si fëmijë. Unë tashmë i kam kërkuar falje Dionisit, ata bënë një lojë fantastike”, ka thënë Murinjo.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Sarri: Ibra e solli Salemakersin të më kërkonte falje

Publikuar

-

Nga

Mauricio Sarri e ka mbyllur ndeshjen e sotme të Lacios ndaj Milanit me një karton të kuq pas një momenti nervozizmi në fushën e lojës. Trajneri u duk shumë i acaruar me Selemakers dhe reagimi i tij bëri që gjyqtaria t’i tregonte të kuqin teknikut të lacialëve.

Një episod të cilin vetë trajneri e ka komentuar si normal për momente të tilla dhe see gjithçka ishte mbyllur aty, falë edhe ndërhyrjes së Ibrahimoviç.“Një djalosh bëri një gjest që nuk u bëhet personave më në moshë. Pastaj Ibra e solli që të kërkonte falje dhe gjithçka mbaroi aty. Janë gjëra të fushës së lojës”, tha Sarri në mbyllje të sfidës.

LEXO EDHE:  E bujshme/ Milani pranë akordit me talentin shqiptar

LEXO EDHE:  Iku Kalinic/ Tani Milan largon lojtarin tjetër për 38 milionë euro

Më pas, i ngacmuar edhe për formën e Çiro Imobiles, trajneri i Lacios nuk u kursye në kritikat ndaj mediave. “Nuk jeni shumë normal, asnjëri në nivel mediash. Për dikë vlejnë shifrat, për Çiron jo. Çiro ka disa shifra për të cilat nuk mund të sulmohet. Italia ka fituar një Botëror me një sulmues që ka shënuar më pak se ai. Franca ka fituar një Botëror me Zhiru i cili nuk ka shënuar asnjë gol. Ai është një sulmues i madh, ka qenë shumë i vlefshëm në njëmijë mënyra në kombëtare. Shoh që shifrat vlejnë shumë për disa personazhe dhe më pak për disa të tjerë”, theksoi tekniku.

LEXO TE PLOTE