Connect with Us

Koreja e Jugut shkruan historinë në “Tokyo 2020”

Sport

Koreja e Jugut shkruan historinë në “Tokyo 2020”

Publikuar

-

Përfaqësuesja e Koresë së Jugut në shigjetari i ka sjellë medaljen e artë olimpike shtetit të saj në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Femrat e Koresë Jugore në shigjetari janë të vetmet në histori që i kanë fituar të gjitha medaljet e arta olimpike që nga viti 1988.

Sot, ato e fituan edhe një tjetër medalje të artë olimpike në shigjetari në kategorinë e femrave.

Ky është rekordi më i gjatë për fitimin e medaljes së artë olimpike në të gjitha kategoritë e sporteve të Lojërave Olimpike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Ibra rikthehet me gol, Milani asfalton edhe Lazion

Publikuar

-

Nga

Milani funksionon në perfekt në këtë fillim sezoni. Skuadra e Piolit fitoi pastër 2-0 super duelin ndaj Lazios në San Siro dhe tashmë mban vendin e parë me pikë të plota 9, së bashku me Napolin.

Në fundin e fraksionit të parë, Leao pas një kombinimi të bukur në zonë arriti që ta dërgonte topin në fundin e rrjetës së portierit Reina, i cili nuk kishte asnjë shans reagimi.Në pjesën e dytë, Pioli hedh në fushë edhe Ibrahimovic. Sulmuesi suedez do të finalizonte mjaft mirë një asist fantastik tjetër të Rebic, duke e dërguar topin me portën e boshatisur në rrjetë. Një ecuri fantastike për Milanin që e sheh veten mes pretendentëve këtë sezon.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Liverpool mund Leeds pa vuajtje, dëmtimi i frikshëm i Elliot njollos sfidën

Publikuar

-

Nga

Liverpool ka arritur të fitojë ndeshjen e javës së të katërt të Premier League, ndaj Leeds United me shifrat e pastra 0-3. Djemtë e Jurgen Klopp ishin ndjeshëm më lart se kundërshtari fizikisht dhe teknikisht.

Në minutën e 20, Mohamed Salah shënoi golin e parë të sfidës. Edhe fraksioni i dytë nisi me gol, teksa këtë herë ishte Fabinho ai që e shtyu topin në rrjetë në minutën e 50.

Më pas, pa mbërritur një orë lojë ndodhi episodi më i dhimbshëm dhe delikat i ndeshjes. Pascal Strujik ndërhyri në mënyrë të dhunshme në mesfushë, në një pozicion aspak të rrezikshëm ndaj Harvey Elliot.Dëmtim i rëndë për 18-vjeçarin, që sigurisht la fushën dhe tashmë pret të mësojë dëmtimin. Në pamje të parë duket dëmtim serioz në kyçin e këmbës, por konfirmimin e japin mjekët. Ndërkohë, Strujik u ndëshkua me të kuq.

 

Si për të marrë hak për dëmtimin e talentit 18-vjeçar, Liverpool shënoi edhe golin e tretë. Sadio Mane tundi rrjetën në minutën e dytë shtesë dhe vulosi shifrat 0-3 të kësaj sfide. Liverpool numëron 10 pikë pas 4 ndeshjesh. Leeds ka grumbulluar vetëm 2 të tilla.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Start katastrofik/ Nuk ndodhte prej vitesh, skuadra e lojtarit të Kombëtares thyen rekordin negativ në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Skuadra e sapongjitur në Serinë A italiane, Salernitana e ka nisur si mos më keq këtë edicion të ri futbollistik 2021/2022.

Skuadra që aktivizohet dhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Frederik Veseli nuk ka arritur të fitojë asnjë ndeshje në këto tre ndeshje, ku është mundur nga Bolonja, Roma dhe së fundmi nga Torino.saler

Skuadra nga Salerno ka arritur të shënojë 2 herë dhe të pësojë plot 11 gola. Sipas asaj që shkruan faqja e statistikave “OPTA Paolo”, rekordi negativ që ka thyer në ndeshjen e sotme kundër Torinos, skuadra e Salernitanës është fakti i pësimit të 11 golave në 3 javët e para të kampionatit.Ky fakt nuk ndodhte që nga koha kur ka hyrë në fuqi rregulli që fitorja është e barabartë me 3 pikë. Një statistikë tepër negative për një skuadër që ka në përbërje lojtarë me tepër eksperiencë në arenën e Serisë A.

 

LEXO TE PLOTE