Connect with Us

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Sociale

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

cna cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-16:00 në zonat e mëposhtme.

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 25 korrik

Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 25 korrik gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Ish-ministri i Mbrojtjes pëson ishemi cerebrale/ Niset me helikopter drejt spitalit

Rruga e vjetër Vorë-Rinas, Dogana dhe disa biznese në këtë zonë

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

E diela me temperaturë deri në 31 gradë/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Mbeten vlerat e larta barike në territor duke kushtëzuar mot të kthjellët.

Përjashtim bëjnë zonat malore pergjatë kufirit lindor, ku pritet të ketë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, ndërsa mesdita do të ruajë vlera konstante të tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

LEXO EDHE:  Do të kandidojë përballë Veliajt për Tiranën?/ Ja si përgjigjet Dashamir Shehi

LEXO EDHE:  Ish-ministri i Mbrojtjes pëson ishemi cerebrale/ Niset me helikopter drejt spitalit

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Maturantët edhe 4 ditë afat për regjistrimin në universitete/ Ja cila vijon të jetë dega e preferuar

Publikuar

-

Nga

Ende asnjë përgjigje nga Ministria/ Studentët mbledhin 10 mijë firma për kthimin në auditore

Maturantëve u ka mbetur edhe 4 ditë kohë për t’u regjistruar në degët fituese. Deri më tani këtij procesi i janë nënshtruar më shumë se gjysma e tyre.

Drejtori i Rrjetit Akademik Shqiptar tregon se degët e Universitetit të Mjekësisë vijojnë të mbeten më të preferuara nga studentët.

“Ka një ecuri shumë të mirë dhe në degë të tjera të mjekësisë, stomatologjia ka ecur mjaft mirë. Gjithashtu ngelen të preferuara degët e teknologjisë së informacionit, të cilat kanë pasur shumë regjistrime.Më pas vjen ekonomiku me ecuri të mirë dhe juridiku”, thotë ai për Report TV.

Xhelaj e ka konsideruar  si një nga ecuritë më të mira të viteve të fundit.‘Kemi arritur në fazën e katërt të procesit të regjistrimit që ndjekin raundin e parë të regjistrimeve. Mbi 50% e maturantëve të cilët kanë aplikuar e kanë bërë tashmë zgjedhjen e tyre dhe janë regjistruar në një nga programet e studimit. Kjo do të thotë që është një nga ecuritë më të mira që kemi pasur në vitet e fundit ku raundet e para përfunduan diku tek 15 mijë maturantë, ecuria tanishme tregon që do të kalohet ky numër që në raundin e parë. Regjistrimet janë 11.250 maturantë”, thotë ai.

LEXO EDHE:  Rikonstruksion i kabinave/ Këto janë zonat që do kenë ndërprerje energjie nesër

LEXO EDHE:  Zbardhet axhenda e vizitës së presidentit të Parlamentit Europian në Tiranë/ Ja kur mbërrin

Ndryshe nga vitet e mëparshme, studentët do të kenë në dispozicion dy data për t’u çregjistruar.

‘Në datat 16-17 është lënë një fazë ekstra për ç’regjistrimet. Përpara ka qenë 24 orë ndërsa tani kemi lënë një fazë të plotë që maturantët të mendohen mirë në momentin që duan të bëjnë çregjistrim”.

Më shumë regjistrime janë kryer në Universitetin e Tiranës, ndërsa në vend të dytë qëndron ai i Durrësit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ditën e sotme moti parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare. Në orët e mesditës në relievet e larta malore parashikohen reshje shiu të dobta dhe lokale.Sipas, SHMU për ditën e Diel pritet një përkeqësim i lehtë. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë territorin. Në zonën e jugut parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër./CNA.al

LEXO TE PLOTE