Connect with Us

Si nisi sherri për makinat/ Të plagosurit shokë me njëri-tjetrin, u qëlluan me armë teksa pinin kafe në lokal

Kronika

Si nisi sherri për makinat/ Të plagosurit shokë me njëri-tjetrin, u qëlluan me armë teksa pinin kafe në lokal

Publikuar

-

Sherri për makinat/ Të plagosurit shokë me njëri-tjetrin, u qëlluan me armë teksa pinin kafe në lokal

Aldo Gjini është autori i plagosjes së dyfishtë me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Dy të plagosurit në Tiranë, Altin Gjoka dhe Jetmir Marashi rezultojnë se janë shokë me njëri-tjetrin u konfiktuan me Gjinin pas një incidenti me makinat.

Në momentin që dy të rinjtë Altin Gjoka dhe Jetmir Marashi u ulën në lokalin që ndodhet në kompleksin “Grand”, Gjini ka shkuar dhe pas debatit verbal i ka qëlluar me armë.

LEXO EDHE:  I shpërthen granata duke punuar tokën/ Plagoset 39 vjeçari në Maliq

Autori është larguar me një makinë me targë “AA 001 RN”, ndërsa policia është vendosur në ndjekje të tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U kap duke marrë rryshfet/ Arrestohet drejtori i IKMT në Dibër

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Drejtori i i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në Dibër Lutfi Myftari dhe biznesmeni Elio Elezi janë vënë në pranga për një aferë korruptive.

Lutfi  Miftari, 56 vjeç, akuzohet se ka marrë ryshfet. Gjithashtu është arrestuar edhe Eljo Elezi, 34 vjeç, banues në Tiranë, adminstrator i kompanisë  “H4 CHROM’, që operon në fushën minerare në qarkun Dibër.

Njoftimi i Policisë së Shtetit:

Vihen në pranga Drejtori i IKMT-së në qarkun Dibër dhe administratori i një kompanie që operon në fushën minerare në qarkun Dibër.

Në kuadër të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e  korrupsionit, Njësia për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në Drejtorinë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale, në bashkëpunim me Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë (SPAK), finalizuan me sukses operacionin policor ‘Bankomati’, si rezultat i të cilit u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve:

M., 56 vjeç, , banues në Tiranë, me detyrë Drejtor i IKMT-së në qarkun e Dibrës.

LEXO EDHE:  E rëndë/ 55-vjeçari masakrohet me thikë pranë vendit të punës

LEXO EDHE:  U qëllua me plumb në këmbë/ Kush është i forti i Korçës që i shpëtoi drejtësisë në 2019E., 34 vjeç,  banues në Tiranë, administrator i një kompanie që operon në fushën minerare në qarkun Dibër.

Arrestimi i këtyre personave u bë pasi shtetasi L. M,  në cilësinë e Drejtorit të IKMT, në Qarkun e Dibrës, ka abuzuar me detyrën duke marrë ryshfet nga shtetasi E. E, administratori i kompanisë, shumën prej 50.000 lekë të rinj, për të mos filluar procedurën për shkeljen e konstatuar tek ky subjekt nga grupi i kontrollit për mungesën e dokumentacionit, si lejen mjedisore e dokumente të tjera.

Në cilësinë e provës materiale shtetasit  L. M, iu sekuestruan 50.000 lekë të rinj të cilat ja kishte dhënë shtetasi E. E.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit L. M., policia gjeti dhe sekuestroi  në cilësinë e provës materiale 29.500 Euro, 1300 Dollarë dhe 896.000 lekë të rinj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, si të dyshuar për kryerjen e veprës penale të ‘Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike’, ‘Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike’.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie aksidentalisht nga lartësia e hotelit/ Humb jetën 28-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Konflikt familjar në Kurbin/ Gruaja godet me sqepar në kokë bashkëshortin

Dy ngjarje të rënda janë shënuar pasditen e sotme në Tiranë.

Mësohet se një grua 81-vjeçare është rrëzuar nga shkallët e pallatit ku banonte në zonën “Ali Demi” dhe si pasojë ka ndërruar jetë.

Po ashtu, një 28-vjeçar me inicialet  A. M., ka ndërruar jetë pasi ka rënë aksidentalisht nga lartësia e hotelit ku po qëndronte.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjeve.

Njoftimi i Policisë:

LEXO EDHE:  U qëllua me plumb në këmbë/ Kush është i forti i Korçës që i shpëtoi drejtësisë në 2019

LEXO EDHE:  Plagosja në Ksamil/ Dalin detajet, si u qëllua në dhomën e hotelit 33-vjeçariTiranë/Informacione paraprake

Në rrugën “Ali Demi”, dyshohet se aksidentalisht është rrëzuar nga shkallët të pallatit ku banon dhe për pasojë ka ndëruar jetë shtetasja S. B, 81 vjeçe.

Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga lartësia e hotelit ku po qëndronte shtetasi A. M., 28 vjeç, i cili ka humbur jetën në spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjeve.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndërron jetë nga Covidi gjyqtari i Korçës

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ka humbur jetën gjyqtari i Gjykatës së Shkallës së Parë në Korçë, Maksim Qirjazi.

Mësohet se Qirjazi prej 10 ditësh ka qenë i shtruar në spital në kryqytet, për shkak të Covid 19.Ai u nda nga jetë të enjten, ndërsa sot përcillet për në banesën e fundit.

Gjyqtari 65-vjeçar dilte këtë vit në pension./CNA.al

LEXO TE PLOTE