Connect with Us

Një prej sulmuesve të huaj më të mirë që erdhi në Superiore, ish-futbollisti i Partizanit shkon në Serinë A

Seria A

Një prej sulmuesve të huaj më të mirë që erdhi në Superiore, ish-futbollisti i Partizanit shkon në Serinë A

Publikuar

-

Mungon vetëm zyrtarizimi, por Kaleb Ekuban duket e ka arritur marrëveshjen me Xhenoan. Ky është raportimi i fundit që vjen nga mediat prestigjoze në Itali. Ekipi i Serisë A ka gjetur gjuhën e përbashkët me lojtarin dhe gjithçka po shkon në rrugën e duhur me klubin e Trabzonsporin.

Por në fillim te Xhenoa duhet të mbyllin një shitje në merkaton e verës dhe të lirojnë vendin për Ekuban. Ky transferim do të ishte një tjetër kulmim në karrierën e futbollistit që erdhi më parë në Superiore duke mbajtur veshur fanellën e Partizanit, për t’u kujtuar si një prej sulmuesëve të huaj më të mirë që ka mbërritur në futbollin tonë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Interi nuk fal edhe ndaj Fiorentinës, ja rezultatet e mbrëmjes në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Interi ka marrë një fitore të vlefshme në javën e 5-të të Serisë A duke mundur 1-3 Fiorentinën.

Fiorentina kaloi e para në avantazh në minutën e 23-të me Sotil në një pjesë të parë ku violët dominuan totalisht dhe Interi ishte thuajse inekzistent. Në pjesën e dytë, Darmian barazoi për zikaltrit në minutën e 52-të, ndërsa 3 minuta më vonë Xheko përmbysi gjithçka me një goditje me kokë.Në fundin e ndeshjes, Perisiç hipotekoi fitoren duke shënuar pas një asisti të Galjardinit. Zikaltrit marrin kreun duke kaluar Napolin e cila do të luajë ditën e enjte me Sampdorian.

Ndërkohë në ndeshjen tjetër, Atalanta mposhti 2-1 Sasuolon me dy gola të shënuar në pjesën e parë nga Gosens dhe Zapakosta.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Formacionet zyrtare, Interi vetëm për fitore në Firence

Publikuar

-

Nga

Fiorentina dhe Inter përballen me njëra tjetrën në orën 20.45, në kuadër të Serie A. Trajneri i zikaltërve, Inzaghi ka vendosur për formacionin zyrtar. Nga minuta e parë e nisin më të mirët, pasi bëhet fjalë për një takim të rëndësishëm.Kampionët e Italisë janë në vendin e dytë me 10 pikë. Në krahun tjetër, ekipi vjollcë është në vendin e pestë me 9 pikë. Më poshtë mund të lexoni formacionet zyrtare.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Krisje te Juventusi, portieri kapet me mesfushorin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër krisje brenda skuadrës Së Juventusit ka qenë edhe ajo mes Vojceh Sheznit dhe Adrien Rabiosë ne ndeshjen ndaj Milanit. Fillimisht portieri i ulëriti mesfushorit francez që i lejoi Kalulut ta rifuste në lojë topin që po dilte larg duke i dhuruar një goditje këndi.

Më pas, polaku po i tregonte me forcë edhe pozicionin se ku ai donte që Rabio të qëndronte në zonë, por transalpini nuk e dëgjoi dhe erdhi goli i pësuar nga Rebiçi.Shezni ishte i tërbuar, por teksa priti fundin e ndeshjes, nervozizmi mes portierit dhe mesfushorit raportohet se vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. “Corriere della Sera” flet gjithashtu për disa sharje të lëshuara mes të dyve duke konfirmuar tensionin edhe momentin absolutisht jo normal të Juves.

LEXO TE PLOTE