Connect with Us

Basha i vërsul “servilët” Bardhit/ Zbulohet skenari

Politikë

Basha i vërsul “servilët” Bardhit/ Zbulohet skenari

Publikuar

-

Basha i vërsul “servilët” Bardhit/ Zbulohet skenari

Ditët e fundit në media apo edhe në rrjetet sociale, është lakuar shumë emri i Sekretarit të Përgjithshëm të Republikës së re, Gazment Bardhi.

Fillimisht në rrjete sociale dhe në media u komentua fakti, që Gazment Bardhi tashmë shoqërohet me badigardë.

Se kush e kërcënon Gaz Bardhin apo nga çfarë ka frikë ky i fundit, këtë përgjigje mund ta japë vetëm ai.

Por, një tjetër detaj që bie në sy, është fakti se duket se disa personazhe mediatikë apo politikë, janë “vërsulur” në kritika, a thua se fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka Gaz Bardhi.

Kujtojmë këtu fillimisht professor Mark Markun, i cili në Kuvendin e PD ishte mjaft kritik për gjendjen ku ndodhet PD sot, për mënyrën e drejtimit, por sigurisht pa lënë mënjëanë, edhe Gazin e Lulit.

Më tej nëpër rrjete sociale kishte dhe shumë komente, qëndrime. Njëri e sulmonte, e tjetri e mbronte. Duke ardhur deri edhe tek “lëpirjet” e djeshme të kreut të degës numër 4 të PD në Tiranë, i cili e quante Gazment Bardhin, si kundërshtarin gjigant të Edi Ramës.

Por, të quash Gaz Bardhin si fajtor për humbjen e PD-së, apo ta quash kundërshtarin gjigant të Edi Ramës, kjo është më shumë sesa qesharake.

LEXO EDHE:  Majko ironizon PD-në/Ne i blejmë votat dhe me qeveri teknike

Por, dardha e ka bishtin prapa dhe detajet tregojnë një tjetër anë.

Me të ashtuquajturat “sulme” ndaj Gazment Bardhit, duket se përfitues ka dalë vetë kreu i Republikës së re, Lulzim Basha.

Përqëndrimi i vëmendjes tek Gazment Bardhi, e ka lënë të qetë Lulin, ndërsa ky i fundit vijon “betejat me mullinjtë e erës”, në ëndërrat në gjumin e tij të thellë.

Pra nga njëra anë gjasme sulmohet Gazment Bardhi, por ama Basha vijon i qetë pushimet. Gjë që në fakt të bën të dyshosh se është një skenar i pastër, që “Luli të flejë i qetë”.

Premtoi “beteja të mëdha” kundër regjimit Rama-Doshi, sikurse e cilëson ai, por në fakt të vetmen betejë që bëri është ajo për mbajtjen e karriges së kryetarit. Fillimisht me zgjedhjet e 13 qershorit, e më pas me ndryshimet në statut, duke “minuar” kështu karrigen e tij.

E tani që servilët ia “vërsul” Gaz Bardhit, ai mund vetë mund të vazhdojë të flejë i qetë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“U shkrinë së qeshuri” me deputetin e PD/ Justifikohet Gjekmarkaj

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, që përfaqëson Lushnjen, Sajmir Korreshi, mbajti në Kuvend fjalimin e tij, ku tregonte situatën në të cilën ndodhen qytetarët e Lushnjes çdo ditë.

Teksa ai fliste, kreu i PD, Lulzim Basha së bashku me demokratë e socialistë të tjerë shpërthyen  në të qeshura.

Për këtë, Gjekmarkaj ka folur në Syri Tv, ku justifikohet duke u shprehur se ishte një e qeshur kënaqësie e jo tallëse.Ka dy të qeshura, një e qeshur se diçka të pëlqen dhe një e qeshur, kur do ta tallësh ta përqeshësh një gjë.

Dhe fjalimi në rastin e zotit Korreshi ishte një e qeshur kënaqësie, sepse na pëlqeu të gjithëve ajo që ai tha me një sens të fortë humori dhe ishte e pamundur ti rezistoje të qeshurës. Nuk ishte përçmuese.

Përçmuese ishte e qeshura që na kapi më vonë, kur folën ministrat e qeverisë“, ka thënë Agron Gjekmarkaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Miratimi i qeverisë së re në parlament/ Rama dhe ministrat betohen nesër në presidencë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ditën e sotme është miratuar kabineti Rama 3 dhe programi qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Pas një seance plenare maratonë që zgjati më shumë se 20 orë, me 77 vota pro, 53 kundër, 1 abstenim, kryeministri Edi Rama është votëbesuar për herë të tretë.Mësohet se ditën e nesërme rreth orës 10:00, kryeministri dhe ministrat do të betohen në presidencë, para presidentit, Ilir Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tallja me deputetin/ Pse zgërdhihet Lulzim Basha me lushnjarët?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka tejkaluar kufijtë e qesharakes. Ai tallet dhe qesh edhe me ata që ka futur vetë në lista dhe i ka sot në Kuvend.

Njëri prej tyre është edhe deputeti që përfaqëson Lushnjen, Saimir Korreshi.

Gjatë fjalimit të tij në Kuvend Korreshi ka sjellë disa nga problematikat me të cilat përballen qytetarët, të cilat kanë bërë që deputetët të shkrihen së qeshuri në Kuvend.

Në këtë gallatë, është përfshirë edhe kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili iu është bashkuar socialsitëve, duke qeshur, me deklaratat me deklaratat e deputetit Korreshi.

Shkoni te spitali i Lushnjes, ke frikë të mjekohesh të del miu nga këmbët dhe mos dish nga të vesh. Në çfarë botë jetoni ju? A e dini sa ka paguar një njeri për të kuruar, për të ndjekur me infermier në shtëpi. të gjithë kanë ndjekur regjimin shtëpiak se e u përhap po shkove në Tiranë, kthehesh me arkivol .

Ja kjo ka ndodhur. Se nuk të vjen infermieri në shpi pa 50 mijë lekë dita dhe kostoja për një të sëmurë ka qenë 3 milion lekë. Ju thoni do bëjmë shkolla të reja, por nuk kemi nxënës, por fëmijët kanë ikur.Kjo është situata e sotme.

Ju notoni nëpër ëndrra. Se këtu po bëhet nami, ne jemi eksportuesit e parë në botë? Çfarë eksportuesish jemi ne. Po të shikoni dhe po të prekni se çfarë ndodh konkretisht more zotërinj atëherë ju keni ndenjur gjithë jetën në Tiranë dhe nuk e keni idenë çfarë bëhet në bazë. Thoni kemi bërë peshkim dhe do jetë tarifa zero, nafta pa akcizë. Por keni shembullin e Karavastasë.

Shikoni se sesa paguhej para tetë vitesh në tatime fitimi që jepte kjo kënetë. Kurse sot del me humbje. Tani ka dy gjëra o ju rruani lekët, ose peshku ka frikë nga ju dhe ia ka fut vrapit . Ju thoni policia, me kë polici do ndiqni krimin ju? Me atë policin që mori lekët dhe iku me vrap dhe s’kishte guxim të dilte para kamerave. Me këta policë që akoma nuk kanë paguar lekët e mishit nëpër dyqane? Me këta policë do e ndiqni krimin ju? Po si ka mundësi ka ngjarje tronditëse në Lushnje, vriten e plagosen, pesë persona, të gjithë ikën në drejtim të paditur, përfshirë edhe policinë. Çfarë bëhet kështu?” ka thënë Korreshi në Kuvend.

LEXO EDHE:  “PD në ditët më të këqija”/ Paskal Milo tregon rrugën për ringritjen e saj

LEXO EDHE:  Pakti për zgjidhjen e krizës/ Patozi i “nxjerr bojën” BashësPor ajo që duam të dimë është pse Lulzim Basha zgërdhihet me deputetin lushnjar?

Nëse e lexoni deklaratën e tij, në fakt zotëria nuk ka bërë asgjë. Ka përdorur disa figura, për të treguar si ndodhet situata në Lushnje.

Ka thënë që ka minj nëpër spitale dhe policë që pasi marrin lekët ikin me vrap. Ka thënë që njerëzit nuk kanë para për të blerë një kilogramë mish, duke qartësuar të gjitha problemet me të cilat qytetarët përballen çdo ditë.

Ku është për të qeshur këtu? Çfarë ka për të qeshur këtu, që Luli zgërdhihet?

Që të tallet mazhoranca me të, apo Gjiknuri ka kuptim, po pse qesh Lulzim Basha dhe zgërdhihet në parlament?

Pse shkojnë atje për tu tallur me lushnjarët, me hallet e tyre, për tu tallur me deputetët që i zgjedhin vetë?

Kjo është një sjellje banale dhe fyese për çdo qytetar të Lushnjes./ CNA.al

 

Video-Basha bashkohet me socialistët/ Qesh e tallet me deputetin e tij

LEXO TE PLOTE