Connect with Us

6 sulmues drejt largimit, Interi “peshkon” te Genoa

Seria A

6 sulmues drejt largimit, Interi “peshkon” te Genoa

Publikuar

-

Interi po mendon të afrojë një sulmues të ri gjatë kësaj merkato. Duke parë se Lukaku-Lautaro janë të paprekshëm në formacion, drejtuesit po kërkojnë që të gjejnë zëvendësuesit e tyre.

Sanchez a Pinamonti, dhe të rinjtë Salcedo, Colidio, Mulattieri e Satriano janë vendosur në merkato nga zikaltërit dhe pritet të largohet gjatë kësaj vere.

Duke parë largimin e 6 sulmueseve, Interi ka kthyer sytë nga Genoa për të marrë sulmuesin Gianluca Scamacca.  Drejtori Marotta ka nisur kontaktet me Genoa për huazimin e sulmuesit dhe në ditët në vijim pritet të ketë lajme të reja rreth kësaj tratative.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

“Divorci” erdhi për pikëpamje të ndryshme mbi projektin, Interi i detyrohet Contes gjysmën e pagës

Publikuar

-

Nga

Interi dhe Antonio Conte i thanë lamtumirë njëri-tjetrit për shkak të “vizioneve të ndryshme mbi projektin teknik për të ardhmen e klubit”. Kjo është ajo qe del nga procesverbali i mledhjes se aksionerëve të Nerazurri, i cili u zhvillua më 8 korrikun e kaluar.

Siç raportohet nga “Calcio e Finanza” i cila kishte akses në dokumente, për përfundimin e kontratës ish-trajnerit do t’i paguhet gjysma e pagës së kontratës për sezonin 2021-2022.Nëse flasim me shifra, largimi i Conts i ka kushtuar Interit rreth 6.5 milion euro neto, gjysma e 13 të parashikuara në marrëveshje.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shënoi gol, futbollisti i Lazios ia dedikon Thomas Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Strakosha e ka vuajtur së tepërmi gabimin e bërë ndaj Galatasarai, që i kushtoi humbjen Lacios në Europa League. Pasi u la jashtë për shumë ndeshje, trajneri Sarri e aktivizoi portierin shqiptar në ndeshjen e Europës. Megjithatë një gabim foshnjarak i uli edhe më tepër besimin në vetvete Strakoshës.

Por në ndeshjen e parë pas gafës me Galatasarai, tifozët e Lacios i kanë dalë në mbrojtje Strakoshës. Teksa hapën një parullë gjigande me mbishkërimin: “Mos e vrit mendjen për ata, por bëj pritje dhe vazhdo përpara”, Strakosha do të shpërthente në lot gjatë nxehmjes.Për ta rikthyer Strakoshën në qendër të vëmendjes mendoi Cataldi. Ky i fundit shënoi një gol të bukur në barazimin 2-2 ndaj Cagliarit dhe shkoi menjëherë që të festonte me gardianin e Shqipërisë: “Kemi 10 vite që njihemi së bashku. Jemi rritur në ekipet e moshave dhe tani jemi në ekipin e parë. Strakosha e meriton që të jetë në qendër të vëmendjes. Është njeri i jashtëzakonshëm dhe profesionist”, tha Cataldi.

VIDEO: https://tiger.cdnja.co/v/pj/PJQRl.mp4?secure=cN0aXRe3E24et2g80MZWUQ&expires=1632155400

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ante Rebiç kthen Juventusin 60 vite prapa

Publikuar

-

Nga

Ante Rebiç është shndërruar shumë shpejt në “macen e zezë” të Juventusit. Sulmuesi kroat u shënoi për të tretën ndeshje me radhë bardhezinjve, duke u mohuar kështu sërish fitoren e parë në kampionat sivjet. Asnjë tjetër përveç Rebiçit nuk u ka shënuar me këtë vazhdimësi torinezëve që prej vitit 1990.

Por, akoma më shumë se kaq, të shohësh Juven që nuk fiton ende pas katër ndeshjeve të para në kampionat, është diçka që nuk shihej prej plot 60 vitesh. Hera e fundit ka qenë në sezonin 1961-1962, ndërkohë që një situatë si kjo përsëritet për herë të katërt në historinë e klubit (ka ndodhur edhe në 1955-1956 dhe 1942- 1943).Sikur të mos mjaftonte kjo gjë, mbrojtja, e cila kishte dhënë shpresa pas suksesit 3-0 në Champions, u rikthye që të pësojë për të 18-ën herë radhazi në kampionat. Më keq se kaq kishte ndodhur vetëm në 2010-ën (19 takime) dhe në 1955-ën (21 takime).

LEXO TE PLOTE