Connect with Us

Zjarr në Sarandë/ Flakët rrezikojnë një shtëpi

Aktualitet

Zjarr në Sarandë/ Flakët rrezikojnë një shtëpi

Publikuar

-

Një kodër me ullinj në Shelegar në Sarandë është përfshirë nga flakët.

Kjo ka shkaktuar panik tek banorët , pasi zjarri ndodhet shumë pranë një banese duke e rrezikuar të digjet.

Mësohet se zjarrëfikëset janë në vendin e ngjarjes dhe sipas Report Tv automjeti nuk mund të afrohet në vatrat e zjarrit për shkak të terrenit.

LEXO EDHE:  “Bardhoku kishte aftësi të thyente sistemin”/ Artan Hoxha tregon takimin e fundit me të

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e zjarrit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U përplasën me një mjet teksa lëviznin me motoçikletë/ Humb jetën 60 vjeçarja

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident është regjistruar në Lezhë, ku një mjet është përplasur me një motoçikletë.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë, shtetasja L.D, 60 vjeç, e cila ka qenë pasagjere në motoçikletën që drejtohej nga bashkëshorti i saj F.D, 62 vjeç.F.D është plagosur dhe ndodhet në spital. Ndërkohë që drejtuesi i automjetit tip Benz, është shoqëruar nga forcat e policisë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha lë Bashën në hije/ Sfida brenda PD-së

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha sot më një strategji të tij, u përpoq që ti ngushtonte sa më shumë audiencën ish kryeministrit Sali Berisha dhe startin e foltores së tij në Tiranë.

Në një përplasje me Lulzim Bashën pas përjashtimit që ky bëri i vetëm pa pyetur asnjë stukturë, pa mbledhur asnjë nga institucionet e Partisë Demokratike, Basha lëvizi me një formë tjetër sot. Ai tentoi që ti bllokonte ekranin Berishës, apo minimalisht t’ia ndante atë, pra të ishin dy vetë kur fliste.

Mesaduket deri diku i shërbeu dhe Edi Rama. Kryeministri nuk shkoi në orën 16 në Parlament dhe fjala e Bashës ndodhi rreth orës 18 e 10, moment kur ish kryeministri Sali Berisha kish filluar të flistë në foltoren e tij në Rogner, në një sallë të tejmbushur dhe me njerëz që qëndronin edhe jasht.

Disa qindra vetë të cilët për gati dy orë folën, shtruan pyetjet dhe dëgjuan ish kryeministrin të argumentonte me fakte pse Lulzim Basha duhet të ikte dhe cilët qenë hapat për bashkimin e Partisë Demokratike.

Nga ana tjetër Luli tentoi që fjalën e tij ta mbante paralel gjatë kohës kur do fliste Berisha dhe ti ulte audiencën televizive. Gjithashtu kjo do të ishte dhe qasja në rrjetet sociale.Por çfarë ndodhi? Ish kryeministri Berisha live në rrjetet sociale mundi të kishte mbi 11 ndjekës ndërsa Lulzim Basha kurrë nuk shkoi më shumë se 1600 deri në 1700 të tillë.

Në televizione Lulzim Basha kërkoi ta sfumonte Berishën, por Berisha ishte emocional, agresiv si gjithmonë, ndërsa Basha thuajse e vuri në gjumë kabinetin qeveritar ku Arben Ahmetaj dukej duke hapur gojën apo Belinda Balluku duke varur kokën. E kështu me radhë i gjithë kabineti me gjithë kryeministrin që ishte gati te ngrinte këmbët mbi tavolinë për të gërhitur gjatë fjalimit të Lulzim Bashës.

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive/ Bashën e marrin ‘peng’

LEXO EDHE:  Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe/Çfarë po ndodh?!

Ndoshta do të kishin dashur ta kishin Berishën në Parlament, ndoshta do të kishin dashur të ishin vetë tek Rogner për ta dëgjuar sepse Luli i lënë aty vetë, i nxirë, i lodhur, i rraspakitur, nuk i jepte dot as ritëm Parlamentit, nuk kishte as parlamentarizëm, nuk kishte asgjë, kishte thjesht një Lul të mbaruar përballë që Berisha sot e la në hije dhe e mundi publikisht edhe pse Basha tentoi të bënte lëvizjet e tij taktike por kuptohet, lëvizjet e Lulzimit, kur nuk ke mbështetjen e shumicës së partisë janë të pavlera, pasi Basha nuk ka qenë dhe nuk është kurrë kryetar i PD. Tashmë është thjesht dhe vetëm një mbetje e përkohshme në drejtimin e Partisë Demokratike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthimi i bombolave në Velipojë/ Pas vajzave, ndërron jetë edhe nëna

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Thellohet tragjedia që goditi familjen Gjoka në Velipojë, pas shpërthimit të bombolave.

Sipas asaj që raportohet në media, thuhet se ka ndërruar jetë edhe Alketa Gjoka, nëna e vajzave që humbën jetën më herët për shkak të plagëve të marra.

I vetmi i mbijetuar mbetet djali i vogël i familjes i cili është në gjendje kome.

LEXO EDHE:  Behgjet Pacollit surprizohet për ditëlindje/ I ngrihet busti në jug të Shqipërisë

LEXO EDHE:  Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe/Çfarë po ndodh?!Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e 4 korrikut kur hoteli 3-katësh në pronësi të kësaj familje u përfshi nga flakët.

Alketa Gjoka bashkë me tre fëmijët e saj pësuan djegie të rënda nga shpërthimi i bombolës brenda hotelit të tyre në Velipojë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE