Connect with Us

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

Seria A

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

Publikuar

-

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

OVERSPORT është transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme të nivelit të lartë, ku do transmetohen Liga evropiane, Seria A TIM, etj.

“OVERSPORT, është platforma e re Sport APP dhe platforma teknologjike që jep hapësirë ​​dhe shikueshmëri për të gjithë sportet dhe tifozët.

Një ide e lindur nga dëshira për të dhënë edhe më shumë fuqi sportit, një pasion që më ndihmoi të fitoja betejën time më të vështirë personale … “, këto janë fjalët e Massimiliano Rubin, interpretuesit të ri të kësaj mënyre të re të të përjetuarit sport që, si një basketbollist dhe entuziast i lundrimit ai kishte privilegjin e pjesëmarrja në projektin e Trashëgimisë Moro di Venezia ku kontribuoi në formësimin e projektit.

OVERSPORT gjen shtëpinë në Tiranë, kryeqytet dinamik dhe argëtues, ku Saimir Gora dhe Adnand Mahmuti, pionierë ekspertë të teknologjisë OTT, drejtojnë ekipin e profesionistë që i japin forcë një projekti të pasur me përmbajtje: Seria A ekskluzivisht në gjuhën shqipe në territoret e Shqipërisë dhe Kosovës, prezantuar drejtpërdrejt nga fushat e lojës nga Cindy Marina.

OVERSPORT do të transmetojë pjesët më të mira drejtpërdrejt të Serisë A TIM në Shqipëri dhe Kosova për tre sezonet e ardhshme (2021/2022 – 2023/2024).

Marrëveshja u ndërmjetësua nga agjencia Infront./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Krahasimi me Maradonën, Ribery prezantohet te ekipi italian

Publikuar

-

Nga

Salernitana ka bërë një goditje të madhe në merkato, duke firmosur me Frenk Riberi. Sulmuesi francez është në përfundim të karrierës së tij, e cila është e mbushur plot me suksese dhe trofe. Ish-futbollisti i Bajernit ka firmosur një kontratë 1-vjeçare më Salernitanën me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit në rast se ekipi mbijeton në Serie A. Riberi ka mbajtur ditën e sotme edhe konferencën për shtyp, ku është prezantuar në radhët e skuadrës së tij të re. Francezi thekson se pavarësisht se e kanë pritur siç bënë më Maradonën te Napoli, ai ia ka lënë trofetë të shkuarës.“Ndihem mirë dhe jam në dispozicion për të ndihmuar Salernitanën të arrijë shpëtimin. Është e rëndësishme të gjesh ritmin menjëherë, por jam i vetëdijshëm se stërvitja me ekipin është larg nga përgatitja e personalizuar. Zgjodha Salernon sepse pashë ngrohtësinë e njerëzve, sot përqafimi me publikun ishte vërtet i bukur dhe mezi pres të filloj. E di që drejtori e krahasoi ardhjen time me atë të Maradonës në Napoli, por unë nuk erdha këtu për të folur për titujt që kam fituar. Kur jam në fushë, kupat që kam ngritur nuk llogariten, mentaliteti im është krejtësisht i ndryshëm”, ka deklaruar Frenk Riberi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi nuk humbet kohë, gjen pasuesin e Handanovic

Publikuar

-

Nga

Andre Onana është gjithmonë e më pranë Interit. Siç raporton “Corriere dello Sport”, drejtuesit zikaltër, duke ditur se ky është sezoni i fundit i Handanoviçit në portë, kanë bllokuar gardianin kamerunas.

25-vjeçari ka preferuar gjithmonë italianët dhe fakti që në ndjekje të tij nuk ka ngelur më as Arsenali dhe as Lioni, e bën akoma më të arritshëm transferimin. Midis palëve ka një akord maksimal për ta sjellë Onanën në Milano me mbarimin e kontratës në fund të qershorit, por transferimi mund të ndodhë edhe pas pak muajsh, në janar.Drejtori sportiv i Ajaksit, Overmars, po kërkon të përfitojë diçka nga shitja e portierit për të mos e lënë të largohet me parametër zero dhe mund të futet në një negociata me zikaltrit, të cilëve do t’u hynte në punë prania sa më parë e Onanës, duke paguar një shifër simbolike, krahasuar me cilësitë e tij. Ndërkohë, për vetë futbollistin, po mendohet një kontratë 3-vjeçare me 3.5 milionë euro në sezon.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mbrojtje made in Seria A, Shqipëria e vetmja në Europë pas… Italisë

Publikuar

-

Nga

Shqipëria ka një veçanti kryesore në organikën e saj: E gjithë prapavija e kuqezinjve është thuajse e Serisë A. Me përjashtim të pak elementëve, si Trashi, Doka, Hoxhallari, Mitaj e Mihaj apo portierit Selmani, pjesa tjetër e prapavijës sonë është e gjitha nga Italia. Sa u përket titullarëve është e gjitha e Serisë A.

Berisha e Strakosha në portë dhe para tyre, Hysaj, Gjimshiti, Ismajli e Kumbulla janë pjesë e Serisë A italiane. Përpos Italisë, kampione Europe në fuqi, Shqipëria është përfaqësuesja e vetme në Europë që e ka prapavijën të gjithën nga një prej pesë kampionatet më të mira në botë: Seria A.Me një trajner ekspert, me mbi 2000 pankina në Serinë A është e papranueshme që kuqezinjtë të humbasin në cilësi, pikërisht për manovrën mbrojtëse.

LEXO TE PLOTE