Connect with Us

E mbylli mes lotëve në Europian, Pandev merr vendimin e rëndësishëm për të ardhmen

Seria A

E mbylli mes lotëve në Europian, Pandev merr vendimin e rëndësishëm për të ardhmen

Publikuar

-

Paraqitja e tij në Kampionatin Europian ishte mbyllja më e mirë që Goran Pandev mund t’i bënte karrierës me përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut ku ai për shumë vite ka qenë lider i padiskutueshëm. Ndeshja e tij e fundit, ajo ndaj Holandës, do të kujtohet edhe për homazhin që i bënë kundërshtarët dhe shokët e skuadrës.

Por me sa duket ajo nuk ka qenë ndeshja e fundit e futbollit në karrierën e sulmuesit. Sipas Sky Sport, sulmuesi ka vendosur që të vazhdojë të luajë në Serinë A në moshën 37-vjeçare. Klubi i Xhenoas i ka bërë prej kohësh propozimin për rinovim edhe një tjetër edicion dhe sulmuesi ka pranuar, me zyrtarizimin që do të bëhet në ditët në vijim.

I njëjti burim thekson se Pandev kërkon që lamtumira e tij të jetë ashtu siç duhet, me duartrokitje tifozësh dhe është i bindur që këtë vit stadiumet në Itali do të mbushen përsëri. Ndaj ai planifikon të japë kontributin e tij edhe një vit për klubin italian, në mënyrë që në fund të marrë duartrokitjen e merituar të tyre kur të vendosë të varë këpucët në gozhdë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Krisje te Juventusi, portieri kapet me mesfushorin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër krisje brenda skuadrës Së Juventusit ka qenë edhe ajo mes Vojceh Sheznit dhe Adrien Rabiosë ne ndeshjen ndaj Milanit. Fillimisht portieri i ulëriti mesfushorit francez që i lejoi Kalulut ta rifuste në lojë topin që po dilte larg duke i dhuruar një goditje këndi.

Më pas, polaku po i tregonte me forcë edhe pozicionin se ku ai donte që Rabio të qëndronte në zonë, por transalpini nuk e dëgjoi dhe erdhi goli i pësuar nga Rebiçi.Shezni ishte i tërbuar, por teksa priti fundin e ndeshjes, nervozizmi mes portierit dhe mesfushorit raportohet se vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. “Corriere della Sera” flet gjithashtu për disa sharje të lëshuara mes të dyve duke konfirmuar tensionin edhe momentin absolutisht jo normal të Juves.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina-Inter/ Sfidë personale edhe mes Lautoros dhe Vlahovic

Publikuar

-

Nga

Fiorentina – Inter nuk do të jetë vetëm një përballje vazhdimësie mes dy skuadrave që e kanë nisur mirë kampionatin, por edhe një sfidë mes dy prej sulmuesve më të mirë që luajnë në Serinë A. Lautaro do ta gjejë Vlahoviçin në Firence, aty ku të dy do të ballafaqojnë dy nga objektivat më të kërkuar të kësaj vere, që në rast investimi nga ana e zikaltërve mund të përfundonin duke qenë shokë ekipi.

24-vjeçari argjentinas do të pritet nga 21-vjeçari serb në një provë e cila pritet ta justifikojë gjithë interesin e çmendur për ta këtë verë, për çudi nga të njëjtat ekipe, Atletiko e Madridit dhe Totenhemi.

Për momentin, në Itali nuk ka asnjë duel tjetër që vlen kaq shumë, të dy së bashku kushtojnë rreth 170 milionë euro dhe në mënyrën si e kanë nisur sezonin, në fund të tij, kartoni i secilit do të arrijë në 100 milionë euro.Dy sulmues të rinj, me të ardhme, që vazhdimisht rezultojnë vendimtarë për skuadrën janë të lakmuar kudo, por mbi të gjitha nga vetë presidentët e klubeve të tyre aktualë që e kanë kuptuar se në shtëpitë e tyre kanë nga një thesar.

Sot ora 20:45

Fiorentina-Inter

LEXO TE PLOTE

Seria A

CIES “shpall” Interin kampion në fund të sezonit, Juventusi jashtë Champions-it

Publikuar

-

Nga

Faqja e njohur e statistikave të futbollit,  CIES, ka bërë një përllogaritje, se si do të jetë Serie A në fund të sezonit dhe rezultati do të lërë të kënaqur së tepërmi tifozët e Interit.

Sipas përllogaritjeve të CIES, skuadra zikaltër do të arrijë të fitojë përsëri titullin kampion. Megjithatë parashikimi nuk do të lërë një shije të mirë te tifozët e Juves.

Skuadra bardhezi është parashikuar ta mbyllë kampionatin në vendin e gjashtë, pra jashtë zonës së Champions League.Pavarësisht formës së mirë që Milani ka treguar në këtë fillim-sezoni, sipas CIES, kuqezinjtë nuk do të shkojnë më shumë se vendi i tretë, ndërsa i dyti renditet Napoli.

RENDITJA SIPAS CIES:

1. Inter
2. Napoli
3. Milan
4. Roma
5. Atalanta
6. Juventus
7. Lazio
8. Sassuolo
9. Fiorentina
10. Bologna
11. Udinese
12. Sampdoria
13. Torino
14. Genoa
15. Empoli
16. Hellas Verona
17 Cagliari
18. Venezia
19. Spezia
20. Salernitana

LEXO TE PLOTE