Connect with Us

Armando Broja shënon edhe në Dublin, këtë herë e pëson Chelsea

La Liga

Armando Broja shënon edhe në Dublin, këtë herë e pëson Chelsea

Publikuar

-

Armando Broja ka udhëtuar në Dublin me ekipin e parë të Chelsea-t që drejtohet nga ana e Tuchel. Sulmuesi shqiptar po vazhdon që të gjejë rrugën e rrjetës dhe të bind trajnerin.

Pas shënimit të golit dhe dhënies së asist me Peterbourgh, Broja ka shënuar edhe në ndeshjen e organizuar në dy grupe te Chelsea. Përballja përfundoi në shifrat 1-1 teksa Armando shënoi nga njëri krahë dhe Hudson-Odoi në tjetrën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E BUJSHME/ Real Madrid kërkon sulmues, në listë edhe Lewandowski

Publikuar

-

Nga

Jo vetëm Kylian Mbappe por edhe Robert Lewandowski është në radarët e Real Madrid.

Nëse nuk do arrinë dot të firmosin me yllin francez të Paris Saint Germain duke iu referuar raportimeve të gazetës madrilene AS, Reali do të provojë për të marrë Haaland nga Borusia e Dortmundit, por edhe firma me norvegjezin nuk është e lehtë dhe për këtë arsye në vëmendjen e drejtuesve të Los Blancos ka përfunduar edhe Robert Lewandowski.Edhe pse i ka mbushur tashmë 33-vjeç, polaku i Bayernit është një nga objektivat e Realit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Shtyhen dy ndeshje të LaLigas, Sevilla-Barça dhe Villareal-Alaves, ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Shtyhen dy ndeshje të LaLigas: Sevilla-Barcelona dhe Villarreal-Alavés, të vlefshme për javën e katërt të LaLigas. Arsyeja lidhet me grumbullimin e shumë lojtarëve të kampionatit spanjoll nga ekipet e CONMEBOL-it, që po zhvillojnë ndeshjet eliminatore të Botërorit, dhe kthimin e tyre me vonesë në klubet respektive.

Për të korrigjuar këtë problem, Tebas, president i Ligës Kombëtare të Futbollit profesionit në Spanjë shtyu oraret e tetë ndeshjeve, por nuk mund të bënte asgjë për sfidën mes Barcelonës dhe Sevillas dhe Villarealit ndaj Alaves, pas “blaugranat” dhe “Nëndetësja e Verdhë” luajnë të martën në Champions.Kërkesë për shtyrjen e dy ndeshjeve në fjalë për një datë të pacaktuar u refuzua fillimisht nga Federata Spanjolle për argumentin se kjo rrethanë, pra kthimi me vonesë i futbollistëve amerikano-jugorë, nuk ishte një shkak i forcës madhore. LaLiga apeloi në Këshillin e Lartë të Sporteve, që dha urdhër për zhvillimin e këtyre dy sfidave në një kohë tjetër. Tebas ka pohuar se do të flasë me klubet e përfshirë për të vendosur me konsensus datën e zhvillimet të dy sfidave të shtyra.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet letra e Messit që i dërgoi presidentit të Barcelonës një vit më parë

Publikuar

-

Nga

Lionel Messi i kishte dërguar një letër presidentit të atëhershëm të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu që kërkonte largimin nga “Camp Nou”.

Më 24 gusht 2020, Messi dhe kampi i tij i bënë të qartë Bartomeut dhe bordit të tij se ai po planifikonte të largohej më 30 të atij muaji duke iu referuar një klauzole në kontratë që e lejonte atë të bëhej një agjent i lirë.

Letra e argjentinasit e cila është zbuluar nga Mundo Deportivo, tregon se vetë 22essi e nënshkroi dokumentin, pasi specifikoi kushtet e klauzolës që e lejuan atë të lirohej nga kontrata e tij.

Letra e plotë:

“I nderuar Z. Bartomeu:”

“Në këtë mënyrë, dhe në përputhje me dispozitat e pikës 3.1 të kontratës të datës 25 nëntor 2017, me këtë shpreh dëshirën time për të ndërprerë kontratën time të punës si futbollist profesionist me fuqi nga 30 gusht 2020.“Unë e kuptoj që afati kohor i së drejtës së përfundimit të njëanshëm pa shkak të rregulluar nga klauzola e lartpërmendur duhet të interpretohet në përputhje me rrethanat e jashtëzakonshme në të cilat është zhvilluar sezoni i garave të futbollit 2019/20, për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme dhe situata e forcës madhore që rezulton nga pandemia COVID-19.

“Për shkak të këtyre rrethanave të jashtëzakonshme, sezoni i garave 2019/20 përfundoi dje, pa paragjykuar faktin se për ekipin tonë, ky përfundim u bë më 15 gusht, kur u kthyem në Barcelonë pas eliminimit tonë nga Liga e Kampionëve natën e 14 gushtit.

“Në çdo rast, brenda 10 ditëve pas përfundimit të sezonit dhe duke përmbushur kështu afatin e rënë dakord për ushtrimin e klauzolës së lartpërmendur 3.1., Në përputhje me kontratën materiale të marrëveshjes sonë, e cila duhet të interpretohet në përputhje me përjashtimin rrethanat e sezonit 2019/20, unë ushtroj të drejtën time për të përfunduar kontratën me efekt nga 30 gusht 2020, me pasojat e parashikuara në përcaktimin e lartpërmendur 3.1.

“Sinqerisht,

“Lionel Andres Messi”.

LEXO TE PLOTE