Connect with Us

Laçi i pandalshëm në Europë/ Kurbinasit arrijnë fitoren historike ndaj Kraiovës

Sport

Laçi i pandalshëm në Europë/ Kurbinasit arrijnë fitoren historike ndaj Kraiovës

Publikuar

-

Paraiqtje dinjitoze e Laçit! Kurbinasit e Shpëtim Duros, arritën të triumfonin me rezultatin 1-0 në përballjen e parë ndaj skuadrës rumune Universitateas Krajova, falë golit të realizuar nga sulmuesi Zarubica në minutën e 35-të.

Bardhezinjtë pretenduan edhe për një penallti në minutën e 78-të pas rrëzimit të Guindos brenda zonës, por për gjyqtarin gjithçka e rregullt. Në sfidën e kthimit që do të zhvillohet pas 1 jave në Rumani, kurbinasit iu mbetet për detyrë të menaxhojnë këtë triumf, për të kaluar në turin e tretë ku i pret Anderlehti. Do të ishte historike për historinë e klubit bardheblu nëse kalon në turin e tretë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqiptari i Kosovës donte me çdo kusht t’i shënonte Partizanit

Publikuar

-

Nga

azeli ka fituar në shifrat 3-0 kundër Partizanit për të siguruar që në takimin e parë kualifikimin e mëtejshëm në turin e tretë të “Conference League”. Zviceranët ia dolën që të bënin detyrën e tyre në shtëpi, ndërsa si gjithmonë Edon Zhegrova nuk i shmanget jehonës mediatike.

Nga spektakli i tepruar për të bërë “Freestyle” kur luante kundër Shqipërisë, te dëshpërimi i madh në momentin kur topi nuk hyri në rrjetë pas gjuajtjes së tij me Partizanin.

Zhegrova u ndal nga shtylla në minutën e 83 pasi mori vendin e Xhakës në pjesën e dytë, duke vendosur duart në kokë që topi nuk hyri në rrjetë për ta dërguar rezultatin në 4-0, si të bëhej fjalë për një ndeshje gjysmëfinale në kompeticion dhe jo kualifikuese me histori të mbyllur.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Momenti emocionues kur Shqipëria parakalon me flamurin kuqezi në ceremoninë e “Tokyo 2020”

Publikuar

-

Nga

Ka nisur në Tokio ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike. Më shumë se 11,238 atletë nga 204 shtete do të garojnë në 33 sporte dhe 50 disiplina të ndryshme në “Tokio 2020”. Olimpiada do të presë 339 evente, ndërsa gjithçka do të mbyllet më datë 8 gusht.

Ceremonia e hapjes po zhvillohet nën masa të rrepta sigurie për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID. Përsa i përket Shqipërisë ajo do përfaqësohet me 9 sportistë, ndërsa për herë të parë në histori, shpreson te një medalje. Luiza Gega mban flamurin, ndërsa Briken Calja emrin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ceremonia spektakolare e hapjes së Lojërave Olimpike/ 204 shtete në garë për medaljet

Publikuar

-

Nga

Lojërat Olimpike kanë nisur zyrtarisht dhe në Tokio është mbajtur ceremonia spektakolare.

Më shumë se 11,238 atletë nga 204 shtete do të garojnë në 33 sporte dhe 50 disiplina të ndryshme në “Tokio 2020”. Olimpiada do të presë 339 evente, ndërsa gjithçka do të mbyllet më datë 8 gusht.

E gjithë ceremoni po shihet online pasi në stadium nuk mund të ketë më shumë se 1000 persona për shkak të pandemisë.

Shqipëria do përfaqësohet me 9 sportistë, ndërsa për herë të parë në histori, shpreson të fitojë medalje.

Për shkak të masave të sigurisë, gjithashtu edhe numri i delegacioneve që do të parakalojnë do të jetë në numër tepër të kufizuar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE