Connect with Us

FOTOT-Bukuroshet shqiptare tregojnë trendin e bikini-t për këtë verë

Fashion

FOTOT-Bukuroshet shqiptare tregojnë trendin e bikini-t për këtë verë

Publikuar

-

FOTOT-Bukuroshet shqiptare tregojnë trendin e bikini-t për këtë verë

Nëse shumë prej jush ende nuk i kanë nisur psuhimet e verës jeni ende në kohë të shihni për rrobat e banjos dhe stilin që do t’iu bëjë të dukeni sa më seksi këtë verë.

Modelet shqiptare, na kanë treguar përmes postimeve të ndryshme në rrjetet sociale se cilat janë bikini-t më të preferuara të vajzave gjatë kësaj periudhe.

LEXO EDHE:  Qytetarët shqiptarë konsumojnë sa 39% e mesatares së BE/ Niveli më i ulët në Europë

Nëse ende se keni vendosur se çfarë modeli t’i blini rrobat e banojs hidhini një sy galerisë së mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

Duhet ti keni me patjetër/ 5 modelet e këpucëve që do shohim më shpesh gjatë këtij sezoni

Publikuar

-

Nga

Vjeshta ka mbërritur dhe përveç veshjeve apo aksesorëve që na duhen gjatë kësaj periudhe, na duhet të mendojmë edhe për këpucët. Për këtë vit stilistët na kanë prezantuar me disa prej modeleve që do të jenë më së shumti në trend!!!

1.Çizme gome

Këpucët vjeshtë-dimër pasqyrojnë kushtet e motit të sezonit. Reshje të vazhdueshme shiu, pellgje në rrugë. Duhet të vishni diçka që nuk do të laget dhe të mbaj këmbët tuja të ngrohta. Çizmet prej gome janë ideale për shëtitje të gjata edhe nëse ka shi.

2.Këpucë me zinxhirë

Zinxhirët masivë janë elementi kryesor dekorativ i sezonit. Asnjë rrobë, asnjë aksesor nuk mund të bëjë pa to. Këpucët në modë vjeshtë-dimër 2020-2021 nuk bëjnë përjashtim.Çizmet e Michael Kors janë të detajuara me një rrip dhe një zinxhir të trashë në ngjyrë ari që shkon vertikalisht

LEXO EDHE:  Kaloni një pushim sa më të mirë këtë verë

LEXO EDHE:  Meksikanja seksi/ Kjo është modelja më “bombë” e momentit

3.Modele këpucësh për femra me një majë të theksuar dhe me një thembra “kauboj”

Në sezonin e ardhshëm, këpucët e stilit perëndimor vjeshtë-dimër 2020-2021 do të jenë të njohura. Karakteristikat e tyre dalluese janë dy, dhe prania e të dyve është e rëndësishme që imazhi të dalë plotësisht kauboj.4.Çorape të larta dhe çizme

Ndoshta ky është trendi më spektakolar i këpucëve për vjeshtë-dimër 2020-2021. Çizmet që mbulojnë gjunjët dhe ngrihen më lart në pafundësi. E ngrohtë, komode, spektakolare që lë pa frymë …

5.Atlete në lëkurë dhe kamoshi

Jo vetëm çizmet e grave janë bërë prej lëkure dhe kamoshi, por edhe atlete. Kjo është mënyra se si këpucët e krijuara për veshjet e përditshme në rrugë fitojnë elegancë, madje edhe elitizëm./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ndihuni superiore/ 5 arsyet pse xhaketat në stil mashkullor nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj

Publikuar

-

Nga

lajm cna fashion

Xhaketat e gjëra nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj, sidomos gjatë këtij sezoni.

Me stil mashkullor, të plota pak të gjata dhe me supe te gjëra.

Ka disa arsye pse xhaketat e ketij stili duhet të jenë pjesë e pandashme e garderobës tonë.

1.Xhaketat e gjera tregojnë vetëbesim.

Duke u inspiruar nga format ‘vintage’, ky stil i lirshëm funksionon mirë me kostume dhe fustane formale e poashtu dhe me tuta sportive. Prej ngjyrës së zezë dhe blu klasike deri te e bardha dhe ngjyra gri, ngjyrat në këtë koleksion ofrojnë opsione që përshtaten lehtësisht me gardërobën tuaj ekzistuese dhe shtojnë element të theksuar trendi.

2.Do të keni më shumë prezencë.

Duke pasur parsysh faktin që ky stil xhakete ka prerje e cila të tregon pak më të gjatë, më kryelartë dhe është e plotë, kurdoherë që ta vishni do te dukeni shume superiore

LEXO EDHE:  Qytetarët shqiptarë konsumojnë sa 39% e mesatares së BE/ Niveli më i ulët në Europë

LEXO EDHE:  Nuk kursehet me fotot e nxehta/ Kjo është modelja që do t’iu “rrëmbejë” zemrat3.E sigurt.

Po, do të ndiheni edhe e sigurt për pamjen tuaj sepse cfarëdo veshje të vishni poshtë saj të jeni të sigurta që do duket shumë bukur.

4.Rrehatia

Vërtet kjo lloj xhakete ju ndihon të dukeni superiore, por gjithashtu do ndiheni rrehat sepse është e gjerë dhe nuk do keni asnje lloj sikleti.

 

5.Dëshironi të fitoni punën që keni aplikuar?

Veshur me një xhaketë të tillë do të dukeni më serioze dhe intervistuesi do ju shohë me një sy tjetër. Provojeni./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Pesë truke në vendosjen e penelit/ Zbuloni cili model ju shkon më shumë

Publikuar

-

Nga

cna lajm fashion

Sot trendet na prezantojnë me shumë shembuj se si ne mund të dukemi më bukur dhe më të kuruar. Por duhet të kemi parasysh që jo të gjitha këto trende mund të na përshtaten sepse secili nga ne është unik dhe me tipare të veçanta.

Përshembull peneli ideal sipas grimierve më të famshëm është ai “cat-eye’, por a na shkon të gjithave? Jo!! Sepse forma e syrit duhet të diktojë mënyrën se si ne e vendosim penelin.

Artisja e makijazhit, Kathy Jeung, krijoi pesë forma penelësh për pesë forma të ndryshme sysh, ja cilat janë ato.

1.Sy asimetrik.

Për sy asimetrik ajo sugjeron një penel pluhur i cili mbulon vetëm vijën e syrit pa e tejkaluar hapësirën.

LEXO EDHE:  Risitë e modeleve të flokëve

LEXO EDHE:  Sasi e madhe droge/Pranga shqiptarëve

2.Për sy të mbyllur

Kini parasysh që ta bëni penelin jo vetëm sipër syrit por edhe në zona poshtë. Pra mos e lyeni zyrin me laps të zi por thjesht kaloni një vijë peneli.3.Për sy me formën aziatike

E keni shumë kollaj. Thjesht kaloni një vijë peneli pa e trashur apo ekzagjeruar.

 4.Për sy të gjerë

Mund të bëni një penel me më shumë bisht duke krijuar një cep anësh syrit.

5.Për sy në formë bajamesh

Nuk është nevoja të përdorni një penel, thjesht krijoni me ton pluhur një vijëzim të këndshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE