Connect with Us

Edi Martini bën zgjedhjen e vështirë në sulm, ja si rreshtohet Teuta në sfidën e sotme

Sport

Edi Martini bën zgjedhjen e vështirë në sulm, ja si rreshtohet Teuta në sfidën e sotme

Publikuar

-

Duke filluar nga ora 19:00, Teuta do të presë në “Niko Dovana” rivalët e Inter D’Escalandes për turin e dytë të Ligës së Konferencës.

Të dyja skuadrat vijnë pas një zhgënjimi në Champions, teksa “djemtë e detit” kanë shansin e artë të bëjnë mirë dhe të vazhdojnë rrugëtimin në Kupat e Europës. Skuadra e Martinit vjen më se e karikuar në këtë ndeshje pasi do të luajnë në shtëpi në prani të tifozëve.

Inter D’Escalandes nuk është një kundërshtar i panjohur pasi një muaj më parë Prishtina i mundi 2-0 në “Ebasan Arena” për të vazhduar më tej në raundin e parë eliminator të Champions-it.

Sa i përket formacioneve, Edi Martini nuk i ka kursyer lojtarët cilësore duke aktivizuar nga minuta e parë emra si Taulant Seferi, Sherif Kallaku ndërsa vendin e Dejvi Bregut që u largua drejt Turqisë do ta zërë sulmuesi tjetër Blerim Krasniqi.

FORMACIONET ZYRTARE

TEUTA– Frasheri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Xhakson, Daja, Aleksi, Kallaku, Vila, Seferi, Krasniqi, Trajner: E.Martini

INTER D’ESCALANDES- Gomes, Besone, De Nova, Lima, Arias, Moreno, Betriu, Bosh, Roka, Artigas, Soldevila, Trajner: L.Garsia

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Jo vetëm Sasuolo, një tjetër skuadër italiane futet në garë për Rei Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj po kalon një periudhë të artë në karrierën e tij duke u vendosur në qendër të disa ekipeve me emër në Spanjë dhe Itali. Emri i sulmuesit të Kombëtares është lidhur me disa skuadra kohët e fundit si portugezët e Familisaos, Kadizi në Spanjë, Sasuolo dhe së fundmi në garë ka hyrë dhe skuadra italiane Venecia.

Këta të fundit janë vënë pas një sulmuesi ku kohët e fundit u përfolën për arritjen e marrëveshjes me ish-sulmuesin e Milanit, Mbaje Niang, por tripleta e Manajt me Barcelonën dy ditë më parë i ka bërë që të ndërrojnë mendje venecianët dhe sipas ”TuttomercatoWeb”, Venecia ka hyrë seriozisht në garë për kartonin e 24-vjeçarit.

Manajt e njeh mjaft mirë Italinë duke luajtur për disa skuadra si Inter, Pisa dhe Peskara, por tani e rëndësishme është vullneti i sulmuesi kuqezi si dhe bindja e Barcelonës për kartonin e lushnjarit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shqiptari i Kosovës donte me çdo kusht t’i shënonte Partizanit

Publikuar

-

Nga

azeli ka fituar në shifrat 3-0 kundër Partizanit për të siguruar që në takimin e parë kualifikimin e mëtejshëm në turin e tretë të “Conference League”. Zviceranët ia dolën që të bënin detyrën e tyre në shtëpi, ndërsa si gjithmonë Edon Zhegrova nuk i shmanget jehonës mediatike.

Nga spektakli i tepruar për të bërë “Freestyle” kur luante kundër Shqipërisë, te dëshpërimi i madh në momentin kur topi nuk hyri në rrjetë pas gjuajtjes së tij me Partizanin.

Zhegrova u ndal nga shtylla në minutën e 83 pasi mori vendin e Xhakës në pjesën e dytë, duke vendosur duart në kokë që topi nuk hyri në rrjetë për ta dërguar rezultatin në 4-0, si të bëhej fjalë për një ndeshje gjysmëfinale në kompeticion dhe jo kualifikuese me histori të mbyllur.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Momenti emocionues kur Shqipëria parakalon me flamurin kuqezi në ceremoninë e “Tokyo 2020”

Publikuar

-

Nga

Ka nisur në Tokio ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike. Më shumë se 11,238 atletë nga 204 shtete do të garojnë në 33 sporte dhe 50 disiplina të ndryshme në “Tokio 2020”. Olimpiada do të presë 339 evente, ndërsa gjithçka do të mbyllet më datë 8 gusht.

Ceremonia e hapjes po zhvillohet nën masa të rrepta sigurie për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID. Përsa i përket Shqipërisë ajo do përfaqësohet me 9 sportistë, ndërsa për herë të parë në histori, shpreson te një medalje. Luiza Gega mban flamurin, ndërsa Briken Calja emrin.

LEXO TE PLOTE