Connect with Us

“Dikur parkonte makinën e Bylykbashit”/ Gazetarja i nxjerr “bojën” Gazment Bardhit

Politikë

“Dikur parkonte makinën e Bylykbashit”/ Gazetarja i nxjerr “bojën” Gazment Bardhit

Publikuar

-

KAS rrëzoi anikimin e PD dhe LSI/ Reagon ashpër Bardhi: Jeni shërbëtorë të Ramës

Gazetarja Ambrozia Meta ka ironozuar Sekretarin e Përgjithëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhin, për të cilin thotë se dikur i parkonte makinën Oerd Bylykbashit.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se Bardhi dikur mbante dosjet e me draftet e Reformës, ndërsa sot lëviz me badigardë.

Po ashtu, ajo shkruan se kur Basha të dalë në pension, rrezik PD-në, do ta drejtojë ai.

Këto ditë, e gjej veten, duke menduar shpesh për Gaz Bardhin. Studenti i Drejtësisë, që dikur parkonte makinën e Oerd Bylykbashit dhe mbante dosjet me draftet e reformës, sot shkon në seli, i shoqëruar me badigardë.

E mendoj,nisur nga shprehja popullore, që gjithmonë ka më keq. Gjasat janë, që kur Lulzim Basha, të jetë 60 – vjeç dhe të dalë në pension opozitar, PD – në do ta drejtojë ai.”-shkruan Ambrozia Meta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha në Fier/ Pritet nga kryetari i degës Luan Baçi

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha kam mbërritur në qytetin e Fierit në kuadër të turit “Foltorja”.

Duket se një tjetër deputet demokrat ka braktisur Bashën, pasi ai  është pritur nga kryetari i degës së PD Fier Luan Baci.Për shkak të zemërimit të demokratëve, Basha është mbyllur në zyrë dhe nuk guxon të udhëtojë askund në Shqipëri për të takuar bazën e PD-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FOTOT-Lajm i fundit/ Qindra makina e demokratë e presin Berishën në Fier

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha vijon sot takimet me anëtarësinë në qytetin e Fierit.

Berisha është pritur nga qindra demokratë dhe mjete qe e shoqërojnë ish kryeministrin për në vendin ku do të zhvillohet takimi.Nga pamjet qindra demokratë të tjerë po e presin ku do të mbahet dhe takimi. Pritet që numri i tyre të jetë edhe më i madh se takimi në Tiranë./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Rama si ‘rrufe pritës’ për Vuçiç’/ Shehu: Tellalli i “Ballkanit të hapur” po kërkon që “BE të ndërmjetësojë” për targat

Publikuar

-

Nga

“Ditë të zeza na presin”/ Shehu zbulon takimin e fshehtë Rama- Zaev dhe Vuçiç, çfarë po planifikojnë

Deputeti i PD-së Tritan Shehu ka reaguar pas dekalaratave të kryeministrit Edi Rama për vendosjen e reciprocitetit mes Kosovës dhe Serbisë për targat.

Shehu e quan Ramën ‘rrufe pritës’ Vuçiçit ndaj të kërkesave të drejtave të Kosovës.

Në vend që Kryeministri i Shqipërisë të solidarizohet plotësisht me Kosovën duke e inkurajuar atë për zgjerimin hapave të reciprocitetit, ai përpiqet ta minimizojë këtë vetëm me targat, shton Shehu.

Rama, “rrufe pritese” per Vucic ndaj kerkesave te drejta te Kosoves.

Ai, tellalli i “Ballkanit te hapur” ku pikerisht Brukseli perjashtohet, sot po kerkon qe “BE te ndermjetesoje” per targat!?

Kete deklaron Rama para pak, duke ndare dhe detyrat: “Kosova te dialogoje, Serbia te bashkepunoje”Dhe me keq dashje i permend Kosoves taksen 100%, kur pikerisht ne kete rast qendrimi, qe u mbajt nga nderkombetaret per ate, duhet te implementohet tashti ndaj Serbise, pikerisht per te pranuar reciprocitetin, jo vetem per targat, por ne pergjithesi ne maredheniet me Kosoven.

Ne vend qe Kryeministri i Shqiperise te solidarizohet plotesisht me Kosoven duke e inkurajuar ate per zgjerimin hapave te reciprocitetit, ai perpiqet ta minimizoje kete vetem me targat, “duhet shmangur bumerangu i ngrirjes se konfliktit ne kete pike”. Indirekt keshtu ai fajeson Kosoven si burim konflikti e i kerkon asaj te mos vazhdoje me kerkesat e saj per zgjerimin e reciprocitetit.

Reciprociteti eshte ne themel te maredhenieve midis shteteve sovrane, “A-ja” e bashkejeteses demokratike e te lire midis vendeve e popujve.

Pa dyshim jo brenda “Jugosllavise se Re” te Vucicit kjo, por ne nje hapesire demokratike sic eshte BE.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE