Connect with Us

Surprizat e motit/ Rikthehen temperaturat e larta

Sociale

Surprizat e motit/ Rikthehen temperaturat e larta

Publikuar

-

Vendi ynë do të mbizotërojë gjatë paradites nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare në zonat malore. Por, mesdita sjell vranësira të përkohshme në pjesën më të madhe të territorit shqiptar, ndërsa orët e mbrëmjes largojnë gradualisht kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 35°C.

LEXO EDHE:  Shqipëria u zgjua me reshje shiu dhe bore/ Moti bën kthesën e menjëhershme

Era do të fryejë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri në 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Ditët me diell nuk kanë mbaruar ende/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Paraditja do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonën bregdetare dhe të ulëta, por më të dukshme do të jenë zona malore.

Në orët vijuese pritet që vranësirat të shtohen në një pjesë të mirë të territorit. Në Veri vranësirat do të krijojnë mundësi për reshje të izoluara shiu.LEXO EDHE:  Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

LEXO EDHE:  Keni plane për 8 mars?/ Mësoni surprizat e motit për sot

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por një renie të lehtë do të ketë në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi  Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë  3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Diell dhe temperatura deri në 33 gradë/ Vera nuk iku me Gushtin

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellimeve në ultësirën perëndimore, por në zonat lindore do të ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Pjesa e dytë e ditës vijojnë në ndikimin e kthjellimeve dhe  vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, ndërsa në zonat e thella malore do të ketë momente me pika shiu.LEXO EDHE:  Shqipëria u zgjua me reshje shiu dhe bore/ Moti bën kthesën e menjëhershme

LEXO EDHE:  Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryejë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Na jepni recetën!”/ Robert Aliaj përplaset me gazetarët: Jemi shoqëri e krimbur

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Artisti Robert Aliaj  është përfshirë në një debat me gazetarët sonte në “Open”, ku po diskutohet për dhunën ndja grave.

Artisti është shprehur se shoqëria shqiptare është e krimbur dhe shumë ndryshe nga jashtë duke theksuar se shqiptarët nuk kanë guxim apo kurajë të reagojnë se çfarë ndodh.

Kjo ka sjellë një reagim nga gazetarja Klodiana Lala, e cila i është drejtuar duke i kërkuar që të tregojë recetën e jetesës së duhur që nuk gjendet në vendin tonë.

Robert Alija: Duke ju dëgjuar në studio realisht u preka, por dua të përmend edhe dhunën ndaj burrave. Ne jemi një shoqëri e krimbur. Ky aspekti ligjor nuk e di se sa i vjetër është ne ngelemi akoma me modalitetet nuk e di kur. Ja nuk njihen vrasësit, nuk ka autorë.

Anila Hoxha: Nga 14 viktima të shkaktuara, 9 janë gra, të 9-ta janë dhunuar për shkak të gjinisë së tyre, përse nuk gatuan, pse pranoi të divorcohet pse ngriti zërin, të gjitha kanë lidhje me gjininë. Ndërsa burrat e vrarë…patjetër që ka burra të dhunuar.

LEXO EDHE:  Shqipëria u zgjua me reshje shiu dhe bore/ Moti bën kthesën e menjëhershme

LEXO EDHE:  Shqipëria u zgjua me reshje shiu dhe bore/ Moti bën kthesën e menjëhershme

Robert Alija: Kur jam në Shqipëri jam në një tjetër situatë, përjetimi në Shqipëri nuk është si jashtë shtetit, nuk ke guxim, kurajë se çfarë po ndodh, nuk ka kohë më për të folur për të nxjerrë konkluzione.Anila Hoxha: Çfarë duhet të bëjmë ne si shoqëri që të ketë një efekt të caktuar? Makabre është edhe të vrasësh, të dhunosh, të dhunosh emocionalisht.

Robert Alija: Ata që janë në pushtet nuk e lëshojnë dhe nuk bëjnë ndryshime.

Anila Hoxha: Isha sot raportova në protestën e zhvilluar për Sabrinën, ata thanë duam drejtësi për Sabrinën, ata thanë po sikur t’i hiqet kujdestaria e atij burri që vret.

Klodiana Lala: Na jepni recetën zoti Alija.

Elton Qyno: A keni protestuar vetë kur ka pasur ngjarje të tilla?

Robert Alija: Gjithë karriera ime është një protestë, nuk dua të futem në sitën time, nuk asnjë vepër arti që nuk ka një ngjarje të rëndë në Shqipëri apo në Evropë, nuk më ka mbështet asnjë në Shqipëri.

LEXO TE PLOTE