Connect with Us

E kërkuan te Vllaznia, Bekim Balaj firmos me skuadrën e tij të re

Sport

E kërkuan te Vllaznia, Bekim Balaj firmos me skuadrën e tij të re

Publikuar

-

Bekim Balaj rikthehet në futbollin rus.

Sulmuesi shkodran ka firmsour me Nizhny Novgorod, që sezonin e ri do të luajë në Superligën ruse.

“Fillova të marrë shumë oferta nga klube të ndryshme, por zgjodha Nizhny Novgorod. Pse? Sepse unë e njoh Premier League ruse. Ky është një kampionat shumë i fortë, interesant dhe pa hezitim vendosa të firmos me ta” tha Balaj për faqen zyrtare të klubit.

Balaj do mbajë numrin 19-të te skuadra e re. Sulmuesi ka një karrierë të pasur pasi më parë luajti për Akhmat nga viti 2016 deri në 2019. Më parë, 30-vjeçari ka veshur fanellat e Tiranës, Spartës së Pragës, Genclerbirligi e Rijekës.

Së fundmi, Balaj ishte pjesë e Sturm Graz në Austri. Interes për shërbimet e tij kishte edhe nga Vllaznia në Kategorinë Superiore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Mjeku i Vllaznisë tregon çfarë nddhi me futbollistët shkdranë në Qipro

Publikuar

-

Nga

Vllaznia ishte në situatë aspak normale përpara ndeshjes me AEL Limasol. Shkodranët kaluan helmimin dhe thuajse gjysma e lojtarëve ishin të pafuqishëm pasi kishin diarre dhe të vjella. Nuk ishte kjo situata më e mirë para nisjes së ndeshjes për Brdariç, por fatmirësisht shkodranët mbajnë ende hapur garën për kualifikim.

Çfarë ka ndodhur saktësisht në Qipro? Mjeku i Vllaznisë, Ilirjan Haxhaja ka treguar se gjysma e futbollistëve ishin me viroz, helmin dhe temperatura të larta. Gjithashtu është improvizuar spitali në kushtet e hotelit pasi nga COVID-19 ishte shumë e vështirë për të mbërritur në ambientet e posaçme për trajtim më të specializuar.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Jo vetëm Sasuolo, një tjetër skuadër italiane futet në garë për Rei Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj po kalon një periudhë të artë në karrierën e tij duke u vendosur në qendër të disa ekipeve me emër në Spanjë dhe Itali. Emri i sulmuesit të Kombëtares është lidhur me disa skuadra kohët e fundit si portugezët e Familisaos, Kadizi në Spanjë, Sasuolo dhe së fundmi në garë ka hyrë dhe skuadra italiane Venecia.

Këta të fundit janë vënë pas një sulmuesi ku kohët e fundit u përfolën për arritjen e marrëveshjes me ish-sulmuesin e Milanit, Mbaje Niang, por tripleta e Manajt me Barcelonën dy ditë më parë i ka bërë që të ndërrojnë mendje venecianët dhe sipas ”TuttomercatoWeb”, Venecia ka hyrë seriozisht në garë për kartonin e 24-vjeçarit.

Manajt e njeh mjaft mirë Italinë duke luajtur për disa skuadra si Inter, Pisa dhe Peskara, por tani e rëndësishme është vullneti i sulmuesi kuqezi si dhe bindja e Barcelonës për kartonin e lushnjarit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shqiptari i Kosovës donte me çdo kusht t’i shënonte Partizanit

Publikuar

-

Nga

azeli ka fituar në shifrat 3-0 kundër Partizanit për të siguruar që në takimin e parë kualifikimin e mëtejshëm në turin e tretë të “Conference League”. Zviceranët ia dolën që të bënin detyrën e tyre në shtëpi, ndërsa si gjithmonë Edon Zhegrova nuk i shmanget jehonës mediatike.

Nga spektakli i tepruar për të bërë “Freestyle” kur luante kundër Shqipërisë, te dëshpërimi i madh në momentin kur topi nuk hyri në rrjetë pas gjuajtjes së tij me Partizanin.

Zhegrova u ndal nga shtylla në minutën e 83 pasi mori vendin e Xhakës në pjesën e dytë, duke vendosur duart në kokë që topi nuk hyri në rrjetë për ta dërguar rezultatin në 4-0, si të bëhej fjalë për një ndeshje gjysmëfinale në kompeticion dhe jo kualifikuese me histori të mbyllur.

LEXO TE PLOTE