Connect with Us

Prangoset i “forti” i Shkodrës/ Çfarë iu gjet gjatë kontrollit të policisë

Kronika

Prangoset i “forti” i Shkodrës/ Çfarë iu gjet gjatë kontrollit të policisë

Publikuar

-

Një 49-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Shkodrës, pasi është kapur duke qarkulluar me armë zjarri, me vete.

Policia bën të ditur se si rezultat i kontrolleve të befasishme, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative se një person qarkullonte në qytet me armë zjarri me vete, shërbimet e Policisë të Forcës së Posaçme “Shqiponja” në DVP Shkodër, në vendin e quajtur “Lagje Perash”, kanë ndaluar shtetasin I. I., të cilit gjatë kontrollit i gjetën një armë zjarri pistoletë.

LEXO EDHE:  Gjendet një trup i pajetë në lumin Buna/ Misterioze rrethanat e mbytjes (Emri)

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit I. I., 49 vjeç, banues në lagjen Ajasëm, Shkodër, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Durrës/ Gjendet e pajetë një grua brenda automjetit të parkuar

Publikuar

-

Nga

Një 40-vjeçare është gjetur e pajetë në Durrës, në një automjet të parkuar prej kohës që nuk ishte funksional.

Sipas policisë, nga këqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune.“Më datë 13.09.2021, në lagjen nr.4, Durrës, në një mjet të parkuar prej kohësh (në gjendje jofunksionale), është gjetur pa shenja jete një shtetase ende e paidentifikuar rreth 40 vjeçe, (endacake).

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të vdekjes dhe identifikimin e viktimës”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau ish-gruan/ Gjykata jep vendimin për Elton Metën

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për Elton Meten, i cili akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, Sabrina Bengaj.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së premtes.

31-vjecari ekzekutoi me kallashnikov ish-gruan në shtëpinë e saj në Zhupan të Fierit.Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po hante bukë.

LEXO EDHE:  Shpërthim eksplozivi në Bulqizë

LEXO EDHE:  Shpërthim eksplozivi në Bulqizë

Meta akuzohet për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau ish-bashkëshorten me bukë në gojë/ Del sot para gjykatës 31-vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij, Sabrina Bengaj, është paraqitur ditën e sotme në Gjykatë.  31-vjeçarit do t’i bëhet sot e ditur edhe masa e sigurisë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së premtes. Metaj ekzekutoi me kallashnikov ish-gruan në shtëpinë e saj në Zhupan të Fierit. Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën

Metaj akuzohet për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE