Connect with Us

Me foton krah të shoqes, Berisha uron besimtarët myslimanë

Sociale

Me foton krah të shoqes, Berisha uron besimtarët myslimanë

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në ditën e Kurban Bajramit.

Berisha ka publikuar një foto krah gruas së tij Liri Berisha.

Në statusin në rrjetet sociale, krahas fotos ka bashkangjitur edhe një urim. “Gezuar! Sb”, shkruan Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë/ Shtatori nuk i ul temperaturat

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Në territorin shqiptar mbeten të lartë vlerat e larta barike, duke kushtëzuar mot të kthjellët.

Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor, ku pritet të ketë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, ndërsa mesdita do të ruajë vlera konstante të tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

LEXO EDHE:  “Ullirit po i zverdhen gjethet”/ Artan Hoxha bën paralajmërimin e fortë

LEXO EDHE:  Foto/Demi Rose "surprizon" sërish me pozat e nxehta

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

E diela me temperaturë deri në 31 gradë/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Mbeten vlerat e larta barike në territor duke kushtëzuar mot të kthjellët.

Përjashtim bëjnë zonat malore pergjatë kufirit lindor, ku pritet të ketë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, ndërsa mesdita do të ruajë vlera konstante të tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

LEXO EDHE:  Berisha: 2018 ishte viti i Kakistokracisë, 2019 triumfi i revolucionit demokratik popullor

LEXO EDHE:  I publikoi emrin si i infektuar me Covid-19/ Budina: Urimi i Ramës, hipokrizi, do ta padis!

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Maturantët edhe 4 ditë afat për regjistrimin në universitete/ Ja cila vijon të jetë dega e preferuar

Publikuar

-

Nga

Ende asnjë përgjigje nga Ministria/ Studentët mbledhin 10 mijë firma për kthimin në auditore

Maturantëve u ka mbetur edhe 4 ditë kohë për t’u regjistruar në degët fituese. Deri më tani këtij procesi i janë nënshtruar më shumë se gjysma e tyre.

Drejtori i Rrjetit Akademik Shqiptar tregon se degët e Universitetit të Mjekësisë vijojnë të mbeten më të preferuara nga studentët.

“Ka një ecuri shumë të mirë dhe në degë të tjera të mjekësisë, stomatologjia ka ecur mjaft mirë. Gjithashtu ngelen të preferuara degët e teknologjisë së informacionit, të cilat kanë pasur shumë regjistrime.Më pas vjen ekonomiku me ecuri të mirë dhe juridiku”, thotë ai për Report TV.

Xhelaj e ka konsideruar  si një nga ecuritë më të mira të viteve të fundit.‘Kemi arritur në fazën e katërt të procesit të regjistrimit që ndjekin raundin e parë të regjistrimeve. Mbi 50% e maturantëve të cilët kanë aplikuar e kanë bërë tashmë zgjedhjen e tyre dhe janë regjistruar në një nga programet e studimit. Kjo do të thotë që është një nga ecuritë më të mira që kemi pasur në vitet e fundit ku raundet e para përfunduan diku tek 15 mijë maturantë, ecuria tanishme tregon që do të kalohet ky numër që në raundin e parë. Regjistrimet janë 11.250 maturantë”, thotë ai.

LEXO EDHE:  Nje vizite per t’u pershendetur perzemerisisht!

LEXO EDHE:  Thirrja e fortë e Berishës/ Të përmbysim regjimin e majtë, shtatori muaji i historisë

Ndryshe nga vitet e mëparshme, studentët do të kenë në dispozicion dy data për t’u çregjistruar.

‘Në datat 16-17 është lënë një fazë ekstra për ç’regjistrimet. Përpara ka qenë 24 orë ndërsa tani kemi lënë një fazë të plotë që maturantët të mendohen mirë në momentin që duan të bëjnë çregjistrim”.

Më shumë regjistrime janë kryer në Universitetin e Tiranës, ndërsa në vend të dytë qëndron ai i Durrësit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE