Connect with Us

1.2 ton kokainë nga Karaibet në Greqi/ Kush është shqiptari i dënuar përjetë

Kronika

1.2 ton kokainë nga Karaibet në Greqi/ Kush është shqiptari i dënuar përjetë

Publikuar

-

Pesë të pandehur mes tyre një shqiptar janë dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi. Ata akuzohen për importimin të 1.2 tonë kokainë nga Amerika Latine për në Greqi në janar të një viti më parë.

Mes pesë të dënuarve me burgim të përjetshëm është një shtetas shqiptar 42-vjeçar,i quajtur Aleksandër Pemaj, i cili në vitin 2010 ishte pjesë e një përplasje të armatosur me policinë në Bajron gjatë së cilës një qytetar humbi jetën.

LEXO EDHE:  Simpatizanti shqiptar i ISIS arrestohet në Nju Jork nga FBI

Droga ishte ngarkuar në një varkë me vela me emrin “Barracuda Seven” në shtetin ekzotik të ishujve Karaibe të Shën Vincentit dhe u gjet në një shtëpi në Astakos./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Përmbyset kamioni në Kuçovë/ Drejtuesi i mjetit mbetet i bllokuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Kozare , në Kuçovë. Shtetasi me inicialet A.P, duke drejtuar mjetin e tij tip “Kamion”, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Ndërkohë që shërbimet e policisë dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë në nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka mbetur i bllokuar në mjet.“Sot , rreth orës 20:00, në vendin e quajtur Kozare, Kuçovë shtetasi A.P, duke drejtuar mjetin tip “Kamion”, ka dal nga rruga dhe është përmbysur. Shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses, në vendgjarje po punonjë për nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka ngelur i bllokuar në mjet.

LEXO EDHE:  Zbulohet drogë e madhe në bregdetin e Durrësit/Zhduken trafikantët

LEXO EDHE:  U kap me heroinë/ Në pranga 43-vjeçari

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me biçikletë/ Makina përplas 56-vjeçarin në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 56-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murras.

Sipas burime nga policia bëhet me dije se një mjet ende i paidentifikuar, ka aksidentuar shtetasin me inicialet V.H , 56 vjeç.“Më datë 24.09.2021,rreth orës 20:05, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Murras , një mjet ende i paindetifikuar , ka aksidentuar shtetasin V.H , 56 vjeç, banues në Cërrik, i cili po qarkullonte me biçikletë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Rama nesër në Athinë/ Takim me kryeministrin grek

LEXO EDHE:  Negociatat Shqipëri-Greqi/ Zbardhet takimi Bushati-Kotzias

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për identifikimin e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e shkakut të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kokainë dhe 25 milionë euro/ Arrestohen 3 “bishat” shqiptare në Itali

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Policia italiane ka arrestuar 5 persona, mes tyre tre shqiptarë për trafikim dhe shpërndarje të kokainës.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 5 personat e arrestuar në kuadër të operacionit ‘Bestia’, dy nga të cilët italianë të moshës 45 dhe 52 vjeç dhe tre shqiptarë të moshave 22, 27 dhe 55 vjeç, ishin pjesë e rrjetit të organizuar kriminal.

LEXO EDHE:  Zbulohet drogë e madhe në bregdetin e Durrësit/Zhduken trafikantët

LEXO EDHE:  Zbulohet drogë e madhe në bregdetin e Durrësit/Zhduken trafikantët

Gjatë aksionit u sekuestruan 3 kg kokainë dhe 25 milionë euro cash.Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra.

Mësohet se grupi i drejtohej njëri tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE