Connect with Us

Xhiro me armë nëpër qytet/ Arrestohet i riu, nën hetim edhe shokët e tij

Kronika

Xhiro me armë nëpër qytet/ Arrestohet i riu, nën hetim edhe shokët e tij

Publikuar

-

lajme,cna, kronike, arrest, kokaine, shengjin

Disa të rinj qarkullonin me armë me vete në një mjet “Benz”,  nuk kanë mundur t’i shpëtojnë Policisë.

Në vendin e quajtur “Bregu i Ranës”, në lagjen Guerile, Shkodër Policia  ka ndaluar për kontroll automjetin tip “Benz” që drejtohej pa leje drejtimi nga shtetasi F. M.

Nga kontrolli i ushtruar në mjet, poshtë sediljes ku ishte ulur shtetasi S. Gj., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër rezultoi se arma e zjarrit i përkiste shtetasit S. Gj., 19 vjeç, banues në lagjen Guerile, Shkodër, pasagjer në mjet, i cili u arrestua në flagrancë për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

LEXO EDHE:  Sali Berisha reagon për dhunën e Enver Bashës

Gjithashtu u proceduan penalisht drejtuesi i mjetit, shtetasi F. M., 17 vjeç, për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Moskallëzim krimi”, si dhe vëllezërit  G. K., 19 vjeç e G. K., 15 vjeç, pasagjerë në mjet, për veprën penale “Moskallëzim krimi”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Dua ndihmë nga Zoti”/ Dëshmia rrënqethëse e djalit që gjeti të vdekur prindërit e tij

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

“Dua ndihmë nga Zoti, jam mes rrugëve”. Këto janë fjalët rrenqethëse të djalit të çiftit Rrasa, Leonardit, 21 vjeç i cili i gjeti të dy prindërit  e tij të vdekur e të larë në gjakë, në banesën e tyre.

Mes lotësh dhe i tronditur, ai ka treguar momentin se si e mori vesh lajmin.“Unë kam qenë për kafe, më lajmëruan në telefon… Ju lutem unë dua ndihmë nga Zoti, unë jam mes të rrugës…” ishin fjalët e pakta të djalit.

LEXO EDHE:  Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

LEXO EDHE:  Në vijë të parë të frontit me Covid-19/ Armata e policisë pa shpërblim

Në dëshminë e parë para grupit hetimor i biri është shprehur se “shkak i ngjarjes mund të ketë qenë një konflikt i çastit”, pasi nuk kishin debate./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Divjakë/ Flet vëllai i autorit: Ishin keq nga gjendja ekonomike, armën e kishte me leje

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga krimi në familje që u shënua në Divjakë, ku burri vrau gruan dhe më pas vetën.

Vëllai i autorit ka folur për mediat duke bërë të ditur se çifti ishin keq nga gjendja ekonomike dhe kishin debatet e tyre lidhur me këto gjëra, por nuk mban mend që i vëllai të kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.Në lidhje me armën e gjahut, vëllai i autorit tha se e kishte prej vitesh me leje.

LEXO EDHE:  Moti i  keq/ Policia jep disa këshilla për lëvizjen e automjeteve

LEXO EDHE:  Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

“Punonin, por kishin ekonomi të dobët. Mua më lajmëruan hajde këtu se ka ndodhur diçka. Kishin probleme mbi ekonominë, por nuk di të ketë ushtruar dhunë ndaj gruas. Armën unë di që e ka pasur me leje dhe e ka shumë të vjetër, ka vite që e ka blerë”, tha vëllai i autorit Hekuran Rrasa./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Trupat e pajetë u gjetën nga i biri/ Zbardhen detajet e para të krimit të dyfishtë

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detajet e para të vrasjes së dyfishtë që trondit mbrëmjen e sotme Divjakën, ku 58 vjeçari Hekuran Rrasa, vrau me armë gjahu në banesë gruan e tij Fëllënxë Rrasa, 45 vjeçe dhe më pas i dha fund dhe jetë së tij.

Sipas roportimeve të para, mësohet se çifti, nuk ka pasur probleme me njëri-tjetrit dhe se konflikti mes tyre, dyshohet se ka qenë i çastit.

LEXO EDHE:  Moti i  keq/ Policia jep disa këshilla për lëvizjen e automjeteve

LEXO EDHE:  Shpërthen bombula e gazit në Tiranë/ Policia zbardh detajetAta kanë qenë prindër të një djali dhe ishte pikërisht ky i fundit që i ka gjetur ata të vdekur dhe ka njoftuar policinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE