Connect with Us

Patronazhistët/ Partia Socialiste paditet në SPAK

Aktualitet

Patronazhistët/ Partia Socialiste paditet në SPAK

Publikuar

-

Kush janë kandidatët më pak të votuar të PS në Shqipëri që marrin mandatin

162 qytetarë të Qarkut të Tiranës, përfaqësuar nga organizata rinore GUXO, kanë njoftuar se do të padisin në SPAK, Partinë Socialiste dhe drejtuesit e saj për mbledhjen, përpunimin dhe përhapjen e paligjshme tek patronazhistët të të dhënave të tyre personale.

Depozitimi i padisë bëhet në ora 13.30 ne SPAK./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Prokurorët e SPAK kërkojnë mandat të përjetshëm/ Reagon ministri i Drejtësisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka komentuar sot kërkesën e prokurorëve të SPAK, për të pasur mandat të përjetshëm.

Në një prononcim për mediat, pas mbledhjes së qeverisë, ministri Manja tha se kjo është një çështje që do të diskutohet, ndërsa shtoi se në gjykimin e tij është një kërkesë legjitime.

Po është e vërtetë, prokurorët e SPAK kanë klërkuar që mos ketë kufim të mandatit të tyre, prej 9 vitesh. Jemi në dikutime të karakterit teknin dhe në dijeninë time ky mandat është i përcaktuar në Kushtetutë.LEXO EDHE:  Qëndrimi i LSI-së: Nuk jemi kundër Partisë Socialiste

LEXO EDHE:  Çështja e Tahirit/ Kryeministri Rama mbledh me urgjencë grupin e PS

Është një cështje që pret dhe ne jemi të hapur për diskutime.

Por, në gjykimin tim kërkesa e tyre është legjitime, përderisa edhe gjyqtarët dhe prokurorët, apo njerëzit e tjerë të sistemit të drejtësisë, janë me mandat të pakufizuar”-tha Manja.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nuk ndalet Foltorja/ Javën që vjen Berisha “ndez” Burrelin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Foltorja vijon rrugëtimin e saj cep më cep të Shqipërisë. Javësn që vjen. ‘Foltorja” dhe ish kryeministrit dhe lideri historik i PD-së, do të zbresin në qytetin e Burrelit.

Me datë 23.11.2021 ditën e martë, në ora 17:00 në pallatin e kulturës Burrel, do të mbahet “Foltorja” e radhës për një Parti Demokratike më të hapur, me të fortë dhe më të bashkuar, me liderin historik të Partisë Demokratike Profesor Doktor Sali Berisha.LEXO EDHE:  PS-ja ka vdekur/ Rilindja është bashkim interesash dhe klanesh që i shërbejnë Ramës

LEXO EDHE:  “Votat shiten e blihen”/ Andi Përmeti bën paralajmërimin e fortë, çfarë mund të ndodhë në parlament

Ftohen për të marrë pjesë anëtarë, simpatizantë dhe mbështetës të Partisë Demokratike”, thuhet në njoftimin e PD-së Mat.

Foltorja ka nisur me 16 Shtator në Tiranë dhe që prej asaj dite, ka qenë anembanë Shqipërisë, ku është pritur me entuziazëm dhe është parë si shpresë, për të dalë nga qorrsokaku ku Lulzim Basha ka futur Partinë Demokratike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga drejtues i ARRSH/ Afrim Qendro emërohet prefekt i Tiranës

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Afrim Qendro është zgjedhur prefekt i Tiranës. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave.

Kujtojmë se Qendro ka drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar.Më herët, prefekt i Tiranës ka qenë Toni Gogu, i cili aktualisht është deputet i Partisë Socialiste.

Vijon…/CNA.al

LEXO TE PLOTE