Connect with Us

7 gjërat që nuk duhet të bëni pasi jeni djegur nga dielli

Life Style

7 gjërat që nuk duhet të bëni pasi jeni djegur nga dielli

Publikuar

-

7 gjërat që nuk duhet të bëni pasi jeni djegur nga dielli

Ka shumë mënyra për të trajtuar lëkurën e djegur nga dielli natyrshëm , të tilla si patatja e papërpunuar ose pak mjaltë në fytyrën tuaj. Por disa veprime në dukje të pafajshme mund ta bëjnë djegien tuaj nga dielli edhe më keq. Siç rezulton, edhe ushqimet që hani ose rrobat që vishni mund të ndihmojnë që djegia juaj të shërohet ose ta bëjë atë të përkeqësohet edhe më shumë.

LEXO EDHE:  Njollat kafe në fytyrë, jo vetëm nga dielli, ja se si t’i hiqni

Bright side zbulon se çfarë duhet të shmangni dhe nuk duhet të përdorni pasi jeni djegur nga dielli.

Përdorimi i aloe verës me aditivë

Veshja e rrobave të ngushta

Pirja e kafesë

Mbulimi i saj me produkte kozmetike

Vendosja e kremit të gabuar të trupit

Pirja e lëngut të portokallit

Përdorimi i kremit hidratues SPF./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

VIDEO-Pamje që do t’iu lënë “gojëhapur”/ Këngëtarja shqiptare me shtëpi të re në Amerikë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Këngëtarja Linda Halimi është një nga personazhet më të komentuar në rrjetet sociale. Këngëtarja jeton prej vitesh në SHBA ku dhe ka ndërtuar familjen dhe karrierën e saj.

Së fundi Linda ka treguar se është zhvendosur në shtëpinë e saj të re dhe ka treguar dhe pamjet brenda dhe jashtë saj.

Një apartament me shumë hapësirë, i dekoruar me shumë shije në ngjyrat gri, të zezë dhe të bardha.

Këngëtarja ka zbuluar se ende nuk e ka përfunduar dekorimin e saj, por zbulon pamjen e mrekullueshme që ka apartamenti i saj gjigant.

LEXO EDHE:  Nëse jeni mbi 65 vjeç, kurrë mos i bëni këto 4 gjëra në një ditë të nxehtë

LEXO EDHE:  Tre diej në qiell/ Fenomeni i rrallë në Kinë

Përmes disa videove ajo shihet mjaft e lumtur për zhvendosjen e saj. Kujtojmë se pak kohë më parë, këngëtarja ka bërë të ditur se ka kryer një ndërhyrje tek të pasmet e saj./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ♈️ 𝔏𝔦𝔫𝔡𝔦𝔱𝔞 ♈️ Linda Halimi (@linditaworld)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Përplasja mes dy konkurrentëve të Përputhen/ Kthjellohet Edi, i kërkon falje Bashkimit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Edi dhe Bashkimi, janë dy djemtë sa për pak nuk u përplasën fizikisht në Përputhen.

Në episodin e kaluar të Përputhen, dy djemtë debatuan dhe provokuan njëri-tjetrin dhe u desh ndërhyrja e konkurrentëve që përplasje mes tyre të mos kalonte kufinjtë.

Sot Edi ka vendosur të kërkojë falje, jo vetëm Bashkimit por të gjithëve.Sipas tij, sjellja ka qenë e tillë për shkak të disa problemeve të jetës së tij personale.

LEXO EDHE:  Nëse jeni mbi 65 vjeç, kurrë mos i bëni këto 4 gjëra në një ditë të nxehtë

LEXO EDHE:  Çfarë i ndodh lëkurës kur digjemi nga Dielli/ Si të kujdeseni

Ai gjithashtu u shpreh se ishte i lënduar nga Bashkimi pasi ai kishte komentuar në lidhje me inteligjencën.

Edi është shprehur ndër të tjera se ai nuk është në të vërtetë një njeri i tillë dhe se nuk ka qenë vetvetja në ato situata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E ofendoi në mes të emisionit/ Edi i kërkon takim 4 minutësh Adës, ajo e refuzon

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej ditësh, debatet kanë qenë shumë të ashpra mes dy konkurrentëve të Përputhen, Adës dhe Edit.

Ky i fundit shpërtheu në ofendime ndaj Adës, duke i vënë në dukje operacionet plastike dhe duke thënë në mes të emisionit se nuk i dukej si femër, por si burrë.Pas gjithë këtyre situatave dhe ofendikeve të vazhdueshme, Edi ka kërkuar një takim 4 minutësh me Adën, për të sqaruar mosmarrëveshjet mes tyre, por Ada e ka refuzuar, duke thënë se kapitulli mes saj dhe Edit është mbyllur. /CNA.al

LEXO TE PLOTE